Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 78

Temat: Rozrząd 1,4 MA

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Witajcie, jakiego producenta rozrząd polecacie? Miałem wymieniany 25tys temu ale niestety pompa wody coś popuszcza płyn i zmuszony jestem ja wymienić to przy okazji tego zmienię też pasek...

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    204

    Domyślnie

    Pasek, napinacz i pompa oryginał. Pompa z aukcji https://allegro.pl/oferta/pompa-wody...1-4-8749685457

    - - - Updated - - -

    Taki zestaw ja montowałem w tym roku.

    - - - Updated - - -

    Jeszcze wymieniałem uszczelkę pompy vacum bo była zciagana do blokady rozrządu.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniew-777 Zobacz post
    Pasek, napinacz i pompa oryginał. Pompa z aukcji https://allegro.pl/oferta/pompa-wody...1-4-8749685457

    - - - Updated - - -

    Taki zestaw ja montowałem w tym roku.

    - - - Updated - - -

    Jeszcze wymieniałem uszczelkę pompy vacum bo była zciagana do blokady rozrządu.
    U kogo robiłeś?

    kurde najśmieszniejsze jest to że po wymianie termostatu używał mi chwilę płyn myślałem że cieknie korkiem ale nie, dziś podczas wymiany oleju mój mechanik mówi żebym zobaczył sobie pod rozrzadem i faktycznie było widać pełno rożowego nalotu po płynie. A od jakiegoś czasu płyn już niby nie ubywa. Myślicie że to na 100% pompa? Jest tam coś innego w okolicy co mogło by puszczać?
    Ostatnio edytowane przez mickry ; 24-12-2020 o 21:13

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    204

    Domyślnie

    Wymieniałem w automobile torino na zakopiańskiej, co wbrew pozorom nie było wcale takie drogie. Czyli za robociznę od wymiany rozrządu z pompą wody, paska alternatora, poduszki silnika od strony rozrządu ( te dwie ostatnie pozycje i tak musieli zciagac ale w Aso to różnie bywa z naliczaniem za usługi) zapłaciłem około 400 zł, dokładnie ile to mogę sprawdzić. Mechanik u którego zawsze robię samochody po prostu nie miał blokad do tego silnika.
    Co do twojego skrystalizowanego płynu to mam taką hipotezę że przyblokował ci się zaworek w korku od zbiornika wyrównawczego płynu chlodniczego i ciśnienie zostało upuszczone właśnie na uszczelnienia pompy wody. Zobacz z ciekawości czy nie masz pęknięć na zbiorniczku wyrównawczym lub skrystalizowanego płynu w jego najbliższym rejonie.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniew-777 Zobacz post
    Wymieniałem w automobile torino na zakopiańskiej, co wbrew pozorom nie było wcale takie drogie. Czyli za robociznę od wymiany rozrządu z pompą wody, paska alternatora, poduszki silnika od strony rozrządu ( te dwie ostatnie pozycje i tak musieli zciagac ale w Aso to różnie bywa z naliczaniem za usługi) zapłaciłem około 400 zł, dokładnie ile to mogę sprawdzić. Mechanik u którego zawsze robię samochody po prostu nie miał blokad do tego silnika.
    Co do twojego skrystalizowanego płynu to mam taką hipotezę że przyblokował ci się zaworek w korku od zbiornika wyrównawczego płynu chlodniczego i ciśnienie zostało upuszczone właśnie na uszczelnienia pompy wody. Zobacz z ciekawości czy nie masz pęknięć na zbiorniczku wyrównawczym lub skrystalizowanego płynu w jego najbliższym rejonie.
    Patrzyłem właśnie i niby wszystko jest ok, ale moze byc tak jak mówisz, za dużo np wilgoci było na korku, przymarzło i wyrzuciło płyn uszczelką pompy wody, zwłaszcza że był wymieniany z 5mc temu. Zastanawiam się na ile poważny jest ten wyciek, czy mogę jeszcze z 500km zrobić bo akurat święta i nie mam gdzie tego wymienić teraz nawet jakbym chciał.

    Jak mówisz że mają taką cenę to też chyba do nich dam bo przynajmniej będę miał jakaś gwarancję, a powiedz mi jeszcze części swoje miałeś czy brałeś u nich?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    204

    Domyślnie

    Miałem swoje oryginały kupione na alledrogo, u nich z tego co pamiętam ceny części nie były zbyt atrakcyjne. Jak na razie nic się nie dzieje a wymieniałeś rozrząd 25 tys km temu to bym się wstrzymał z wymianą tylko przeczyścić miejsca gdzie się krystalizowało i obserwować. Miałem kiedyś prawdopodobnie problem właśnie z korkiem od zbiorniczka wyrównawczego, ciśnienie znalazło ujscie na połączeniu wężyka z reduktorem LPG i powstały zarysowania na zbiorniczka wyrównawczym. Po zmianie korka na razie spokój.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniew-777 Zobacz post
    Miałem swoje oryginały kupione na alledrogo, u nich z tego co pamiętam ceny części nie były zbyt atrakcyjne. Jak na razie nic się nie dzieje a wymieniałeś rozrząd 25 tys km temu to bym się wstrzymał z wymianą tylko przeczyścić miejsca gdzie się krystalizowało i obserwować. Miałem kiedyś prawdopodobnie problem właśnie z korkiem od zbiorniczka wyrównawczego, ciśnienie znalazło ujscie na połączeniu wężyka z reduktorem LPG i powstały zarysowania na zbiorniczka wyrównawczym. Po zmianie korka na razie spokój.
    Zmienie napewno ten korek z tego co mi odpisali na maila to za same częsci chcą 720zł, gdzie na ricambi jest za 450... więc trochę przesadzają z tą marżą. P.S. masz może numer korka?

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    204

    Domyślnie

    Ja kupowałem zamiennik, trochę się różni ale pasuje. Oryginał ma numer 46799364, ma gość na sprzedajemy takie oryginały nowe po 12 zł plus wysyłka , chyba sobie zakupie i podmienię na oryginał.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Witajcie, jakiego producenta rozrząd polecacie? Miałem wymieniany 25tys temu ale niestety pompa wody coś popuszcza płyn i zmuszony jestem ja wymienić to przy okazji tego zmienię też pasek...
    Osobiście wkładam Conti już kolejny raz. Nigdy nic z rzadną częścią osprzetu nic się nie działo w żadnym z aut w jakich go miałem.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Giulietta 1,4 MA 170KM, 2013, Distinctive Premium + pakiet Sport, LPG BRC Sequent 32 OBD
    Postów
    33

    Domyślnie

    Witajcie. Odświeżam temat. Po latach poszukiwań znalazłem wymarzoną Julkę. Rocznik 2013 ale jeździ po drogach od 2014, ma 77 tys. przebiegu. Poprzedni właściciel mówił że przy 60 tys. na przeglądzie nie było uwag. W planach mam wymianę rozrządu przy 90 tys. czyli jak dla mnie gdzieś pod koniec roku. Wymieniać już teraz czy spokojnie poczekać? Co radzicie?

Podobne wątki

  1. Rozrząd w 2.0 JTS
    Utworzone przez pawelcali w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 19:48
  2. Rozrząd
    Utworzone przez ukasz6200 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 18:57
  3. [33] Rozrząd !!
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 23:25
  4. Rozrząd
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 07:25
  5. [146] Rozrząd 2.0 TS
    Utworzone przez Tipo14000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory