Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa romeo guilietta 2011r. radio z navi sie spaliło

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa romeo guilietta 1.9 jtdm 2011r
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa romeo guilietta 2011r. radio z navi sie spaliło

    Witam w mojej alfie według elektryka spaliło się radio i muszę je wymienić, radio mam z nawigacją i mam 3 pytanka.
    Czy jeśli kupiłbym radio bez nawigacji ktorej koszt jest z dobre 4 razy tańszy będzie wszystko działało czy wgl nie brac tego pod uwagę.
    Czy montowal ktoś radio typu np. Blaupunkt z androidem i np. Kamera cofania w tym radiu. Jeśli ktoś montowal był bym wdzięczny czy gra jest warta świeczki ; jakie koszta takiej przyjemności.
    Czy ma ktoś może na sprzedaż lub wie gdzie szukać takiego radia z navi w cywilizowanych pieniądzach bo gdzieś na ebayu było owe radio za 1700zl.
    Podaje nr radia
    Magneti Marelli
    156096933
    G3L005M3L B01
    Proszę o pomoc bo ta jazda bez radia mnie wykończy, pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Mnie ciekawie dlaczego radio się "spaliło" i jak uzasadnił diagnozę.

    Innego radia nie podłączysz plug&play. Po pierwsze musisz kupić radio z kodem. Po drugie czasem trzeba robić osiowanie proxy, jeśli jest to inny model oraz wtyczki mogą być inne.

    Dlatego moim zdaniem, jeśli chcesz zmieniać kup coś pokroju GMS z dobrym procesorem i minimum 2 GB RAM. Na tym kanale masz kilkanaście recenzji a na allegro lub u nich można kupić z całym zestawem pasującym do Giulietty. https://www.youtube.com/watch?v=_-1-3ytvtFs

    Tylko pamiętaj, że bez adaptera i przejściówek nie będzie wszystko działało odpowiednio (sterowanie z kierownicy, wyłączanie radia itp)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Jeżeli sprzedający nie będzie miał kodu do radia, pomoc uzyskasz tu:
    http://radiostart.pl/

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa romeo guilietta 1.9 jtdm 2011r
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Mnie ciekawie dlaczego radio się "spaliło" i jak uzasadnił diagnozę.

    Innego radia nie podłączysz plug&play. Po pierwsze musisz kupić radio z kodem. Po drugie czasem trzeba robić osiowanie proxy, jeśli jest to inny model oraz wtyczki mogą być inne.

    Dlatego moim zdaniem, jeśli chcesz zmieniać kup coś pokroju GMS z dobrym procesorem i minimum 2 GB RAM. Na tym kanale masz kilkanaście recenzji a na allegro lub u nich można kupić z całym zestawem

    Tylko pamiętaj, że bez adaptera i przejściówek nie będzie wszystko działało odpowiednio (sterowanie z kierownicy, wyłączanie radia itp)
    Mówi że szczerze sam nie wie, ale sprawdzal i jest spalone tak jakby ktos pomylil plus z minusem czy coś
    Czyli podsumowując po prostu najlepiej kupić takie samo z takimi samymi numerami
    Znalazłem pare i ten numer 156096933 zgadza sie ale ten nr drugi sie nie zgadza bo jest g5 i np. B02 i nie wiem jakie to ma znaczenie i jak do tego podjeść, (radio sie spalilo i tez te wejscia aux ktore byly w schowku)

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miloszc Zobacz post
    Mówi że szczerze sam nie wie, ale sprawdzal i jest spalone tak jakby ktos pomylil plus z minusem czy coś
    Czyli podsumowując po prostu najlepiej kupić takie samo z takimi samymi numerami
    Znalazłem pare i ten numer 156096933 zgadza sie ale ten nr drugi sie nie zgadza bo jest g5 i np. B02 i nie wiem jakie to ma znaczenie i jak do tego podjeść, (radio sie spalilo i tez te wejscia aux ktore byly w schowku)
    Niby kto pomylił plus z minusem? Coś tutaj, ktoś kręci.

    Nawet jeśli kupisz takie samo radio z tymi samymi numerami to musisz mieć do niego kod.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Stilo -> Punto Evo -> Leon 1P FR + Alfa MiTo 155KM
    Postów
    37

    Domyślnie

    Samemu zastanawiając się nad radiem 2din do miciaka trafiłem na takie ustrojstwo: INTERFEJS STEROWANIA Z KIEROWNICY ALFA ROMEO - CTSAR004.2. Nie szukałem jeszcze opinii - jak to się sprawuje itp.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyaus84 Zobacz post
    Samemu zastanawiając się nad radiem 2din do miciaka trafiłem na takie ustrojstwo: INTERFEJS STEROWANIA Z KIEROWNICY ALFA ROMEO - CTSAR004.2. Nie szukałem jeszcze opinii - jak to się sprawuje itp.
    To znana firma i dobre sprzęty. Mam w 3 alfach takie coś a w poprzednich też miałem i dział wzorowo. Do tego jest wsparcie bdb i filmiki na YT.

Podobne wątki

  1. [159] Cyfrowa zmieniarka Alfa Romeo 159 - Radio z Navi
    Utworzone przez JakubL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 15-05-2022, 10:37
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 18:49
  3. Alfa Romeo Guilietta 1.4 MA biała
    Utworzone przez Jakubek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2019, 16:19
  4. wymiana radia standard na radio z Navi (SD) alfa Romeo 159 2010 rok
    Utworzone przez kris_s73 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2019, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory