Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pytanie o moduł ELM327 do Gulietty QV 1.75TBI 2013 oraz o MES

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Niemiecki
    Postów
    21

    Domyślnie Pytanie o moduł ELM327 do Gulietty QV 1.75TBI 2013 oraz o MES

    Witam forumowiczów,

    Mam pytanie czy moduł z poniższego linku:
    Zobacz ofertę: ELM 327 + adaptery FIAT ALFA LANCIA MultiECUscan https://allegro.pl/oferta/elm-327-adaptery-fiat-alfa-lancia-multiecuscan-5946769979
    jest opłacalny czy znajdę tańszy ale równie dobrze działający z Alfa Romeo Giulietta QV 1.75TBI 2013, tak abym nie musiał w nim nic przerabiać. Chciałbym aby moduł działał z MES.

    Drugie pytanie przy okazji:
    Czy do odczytu parametrów silnika, błędów, kasowania inspekcji oleju/serwisu, ewentualnie kasowania błędów darmowa wersja MES będzie wystarczająca?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Kupiłem ten interfejs około miesiąc temu. Działa dobrze i łączy się bez problemów z moją Giuliettą 201 rok 1.4 Multi Air. Z tego co kojarzę to darmowa wersja MES nie pozwala na odczyt błędów z ECU. Ja kupiłem ten program bo moj brat też ma Giuliette.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    Również mam ten zestaw do 1.4MA i łączy się ze wszystkim. Tutaj masz stronkę jakie adaptery są wymagane do połączenia się z danym sterownikiem multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    DOA / EP
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Hej kolego,
    odnosze wrazenie, ze ten interfejs, o ktorym piszesz to jeden z wielu tanich, chinskich klonow ELMa. Jest ich wiele, dzialaja roznie. Od czasu do czasu pojawiaja sie nowe wersje, o ktorych nie wie nawet tworca oryginalu - firma ELM Electronics ( https://www.elmelectronics.com/products/prices/ ). Jesli kolegom ten interfejs dziala, to jest szansa ze nic sie w tym temacie nie zmienilo, o ile chinczyk nie zmienil oprogramowania albo samej elektroniki w swoim klonie. Nie ma jednak na to zadnej gwarancji, czesto w tych samych obudowach znajduja sie rozne wytwory chinskiej mysli technologicznej.
    Wiecej o klonach ELMa mozna poczytac na Wikipedii ( https://en.wikipedia.org/wiki/ELM327 ), ew. na stronie producenta lub nawet polskich forach.

    Jezeli chodzi o samego importera, firme PM Factory, to radzilbym na nia uwazac. Niektorzy uzytkownicy forum mieli problemy z produktami tam zakupionymi, a i standard obslugi do wysokich nie nalezal, delikatnie mowiac (np. https://www.forum.alfaholicy.org/159...yczne-147.html ).

    Ja zdecydowalem sie na interfejs oparty na chipie STN 1170, wyprodukowany na zlecenie polskiej firmy CCY (na chinskich czesciach, ale wazne ze ktos sie wogole pod tym interfejsem podpisuje). Sa jeszcze interfejsy od firmy Viaken, takze oparte na STN 1170, jednak niektorzy uzytkownicy narzekali na nie - spotkalem sie z opinia o jakies wadliwej partii, nie drazylem tematu i zamowilem CCY.

    Interfejsy oparte o STN 1170 sa generalnie szybsze od ELMa, i sa z nim w pelni kompatybilne, w przeciwienstwie do wielu tanich klonow. Do tego firma produkujaca te uklady wypuszcza do nich aktualizacje oprogramowania: https://www.scantool.net/stn1170/ (obecnie stn1170 jest juz zastapiony przez nowszy uklad, wiec moze nie byc juz nowszych wersji)

    Na koniec jeszcze krotko o MES: wersja darmowa (ktora to laskawie sprzedawca dolacza do urzadzenia) jest dostepna publicznie na stronie MESa. Niestety za jej pomoca mozna w zasadzie tylko sprawdzic, czy program potrafi sie polaczyc z konkretnym modulem samochodu przy uzyciu danego interfejsu. Wiec przygotuj sie kolego na dotatkowy wydatek na sam program, ktorym polaczysz sie z samochodem.
    Ostatnio edytowane przez radek-j ; 08-04-2021 o 22:07

Podobne wątki

  1. Moduł EDC16 i ELM327
    Utworzone przez nightexx w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 13:28
  2. [Zapowiedź] [2013.12.01] 1 Bytomska Barbórka - 4 Runda SRC 2013
    Utworzone przez Miklaj w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 13:42
  3. [Zapowiedź] SZOMBIERKI RALLY CUP 2013 - 3 RUNDA 08.09.2013 - Bytom
    Utworzone przez Miklaj w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 21:31
  4. [Zapowiedź] Forza Italia 2013 - 31 sierpnia 2013 Tor Poznań
    Utworzone przez qbas w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 190
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 12:30
  5. [GTV] Pytanie o kontrolki / czujniki oraz o moduł domykania szyb
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 19:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory