Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 116

Temat: Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio

  1. #91
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    GIULIA MY20 2.0 GME 280 KM AT VELOCE Q4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cześć,

    Panowie na jakich ustawieniach świateł jeździcie? Mam do wyboru tylko 0, światła mijania AUTO, światła drogowe "długie" AUTO. W salonie powiedzili mi że jeżdzimy na światla mijania AUTO i jest to dla mnie zrozumiałe. Podczas nocnych wypraw, czasami zdarza się, że samochody mi "mrugają", że ich oślepiam, ale nie mam jak ich zmienić. Na prawo od zmiany trybu świateł mogę tylko kontrolować oświetleniem wew. samochodu. Zauważyłem że jak nadjeżdzający samochód ma słabe światła to giulia tak jakby nie rozpoznaje go i nie obniża automatycznie świateł przez co go razi. Spotkaliście sie z tym? bi ksenony 25W. Ogólnie oświetlenie przez samochód w nocy jest genialne, oprócz niechcianego oślepiania kierowców.

  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Nie do końca zrozumiałem o co Ci chodzi , ale jeszcze nie wyjechałem z salonu samochodem, który miałby poprawnie ustawione światła. Nie znam Twojego przypadku - czy to nówka, czy coś po dzwonie - ale podjedź do SKP niech Ci ustawią reflektory.

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    a ja dodam e 25W (EU wersje) maja regulacje wysokosci 0-3 ktora sie ustawia w zaleznosci jakie obciazenie jest na tylknej kanapie/w bagazniku. tak czy siak najpierw trzeba na SKP ustawic dobrze 0
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #94
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    GIULIA MY20 2.0 GME 280 KM AT VELOCE Q4
    Postów
    18

    Domyślnie

    ok chyba z tym automatycznym dostosowanie świateł do jazdy za bardzo odpłynąłem haha, dzięki, podjade

  5. #95
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    .

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #96
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    AUTO to masz włączanie/wyłączanie mijania i drogowych. Na 0 świecą pozycje. Potem masz Auto a potem mijania na stałe - jak jest kiepska pogoda a automat nie przełącza to masz obowiązek ręcznie zmienić z DRL na mijania. Na Auto DRL na mijania przełączają się same, drogowe AUTO masz jak lewą wajchę mykniesz. Jak masz lampy 25W to pokrętła pionowe masz dwa, jedno to wysokość, drugie to jasność zegarów. Auto puste z kierowcą - wysokość na zero. Jak załadujesz bagażnik to opuszczasz bo oślepisz innych. Na stacji niech Ci ustawią poziom świateł jak masz pokrętło wysokości na 0 i siedzisz za kierownicą. Jak masz lampy 35W to masz autopoziomowanie więc ręczna regulacja wysokości Ci odpada, ale to nie znaczy że w "poziomie" nie są ustawione za nisko. Też do regulacji na SKP.
    Ja miałem z salonu za nisko i powyżej 120 jak przysysało przód to nic nie widziałem w trasie, po regulacji jest OK.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #97
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    GIULIA MY20 2.0 GME 280 KM AT VELOCE Q4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    AUTO to masz włączanie/wyłączanie mijania i drogowych. Na 0 świecą pozycje. Potem masz Auto a potem mijania na stałe - jak jest kiepska pogoda a automat nie przełącza to masz obowiązek ręcznie zmienić z DRL na mijania. Na Auto DRL na mijania przełączają się same, drogowe AUTO masz jak lewą wajchę mykniesz. Jak masz lampy 25W to pokrętła pionowe masz dwa, jedno to wysokość, drugie to jasność zegarów. Auto puste z kierowcą - wysokość na zero. Jak załadujesz bagażnik to opuszczasz bo oślepisz innych. Na stacji niech Ci ustawią poziom świateł jak masz pokrętło wysokości na 0 i siedzisz za kierownicą. Jak masz lampy 35W to masz autopoziomowanie więc ręczna regulacja wysokości Ci odpada, ale to nie znaczy że w "poziomie" nie są ustawione za nisko. Też do regulacji na SKP.
    Ja miałem z salonu za nisko i powyżej 120 jak przysysało przód to nic nie widziałem w trasie, po regulacji jest OK.
    A to bardzo ciekawe jest co mówisz, w ofercie mam wpisane że jest bi-ksenon 25W a regulacja wygląda u mnie tak: (1 pionowe pokrętło od ustawiania oświetlenia deski rozdzielczej)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo5792166155375457850.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	53.3 KB
ID:	277973
    byłem na skp, za 20zł zrobili regulacje. Zobaczymy jak będzie teraz.

  8. #98
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    229

    Domyślnie

    moze w MY20 automatyczne poziomowanie reflektorow jest rowniez z 25W

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    moze w MY20 automatyczne poziomowanie reflektorów jest również z 25W
    Ja mam Giulia MY2020 i ręczną regulację wysokości reflektorów w 25W, brak automatycznej regulacji. W MY2020 i chyba wcześniej i później jest: 25W - ręczna regulacja, brak spryskiwaczy reflektorów; 35W (pakiet lighting): samopoziomowanie i spryskiwacze. Nie spotkałem się z 25W i samopoziomowania w w Giulii, może USA?

  10. #100
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    GIULIA MY20 2.0 GME 280 KM AT VELOCE Q4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Ja mam Giulia MY2020 i ręczną regulację wysokości reflektorów w 25W, brak automatycznej regulacji. W MY2020 i chyba wcześniej i później jest: 25W - ręczna regulacja, brak spryskiwaczy reflektorów; 35W (pakiet lighting): samopoziomowanie i spryskiwacze. Nie spotkałem się z 25W i samopoziomowania w w Giulii, może USA?
    Mam pakiet lighting, nie byłem świadomy że 35W tam jest dzięki chłopaki

Podobne wątki

  1. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory