Strona 17 z 28 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 277

Temat: Uconnect 6.5 aktualizacja

  1. #161
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    Otóż przed rozpoczęciem procedury osiowania należy w body włączyć funkcję GPS, DAB (jeśli twój Uconnect 5 nie miał funkcji DAB) oraz APPS.
    W fabrycznym Uconnect 5" nie miałem DAB, GPS, miałem Efficient Drive, my:Car, czyli usługi "Live".
    Wymieniłem na Uconnect 6.5 z DAB i przyciskiem "More", udało się zainstalować Apps.
    Jak sądzisz, czy przy pomocy AlfaOBD uda się uruchomić/włączyć DAB(zniknął), GPS i Efficient Drive, takie opcje znajdują się w menu "Zmiana konfiguracji samochodu".
    Na module GPS zależy mi szczególnie, gdyż radio/BC nie trzyma czasu a bez tego modułu nie ma opcji pobierania czasu z GPS.
    Te informacje determinują ewentualny zakup licencji AlfaOBD. Opisane czynności nie są dostępne w posiadanej wersji MES 4.7R1
    I jeszcze pytanie, która z dostępnych licencji Android czy Windows jest lepsza?

  2. #162
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Chodzi o schemat całego systemu a nie radia.
    Całego systemu audio to wrzuciłem schematy.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  3. #163
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    ak sądzisz, czy przy pomocy AlfaOBD uda się uruchomić/włączyć DAB(zniknął), GPS i Efficient Drive, takie opcje znajdują się w menu "Zmiana konfiguracji samochodu".
    Na module GPS zależy mi szczególnie, gdyż radio/BC nie trzyma czasu a bez tego modułu nie ma opcji pobierania czasu z GPS.
    Te informacje determinują ewentualny zakup licencji AlfaOBD. Opisane czynności nie są dostępne w posiadanej wersji MES 4.7R1
    I jeszcze pytanie, która z dostępnych licencji Android czy Windows jest lepsza?
    Ja wymieniałem Uconnect 5 bez DAB na wersję 6.5 z DAB i przyciskiem MORE i później na wersję z DAB i APPS. W obu przypadkach udało mi się uruchomić DAB, GPS za pomocą AlfaOBD. Korzystałem z wersji dla Windows i interfejsu ELM327 na USB. W weekend sprawdzę jaka to była dokładnie wersja oprogramowania, może też znajdę włoski tutorial, który mi w tym pomógł. Oczywiście aby DAB i GPS działały niezbędne są odpowiednie anteny.

    Co do zegara, to niestety problem występuje również u mnie. W ciągu dnia potrafi się spóźnić o kilka minut. Mam wrażenie, że ten problem nie występował na wersji firmware 16 a zauważyłem go po aktualizacji do wersji 17. Gdzieś czytałem, że problem został rozwiązany w wersji 18 ale z wiadomych względów nie chcę wykonywać tej aktualizacji.

  4. #164
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    Ja wymieniałem Uconnect 5 bez DAB na wersję 6.5 z DAB i przyciskiem MORE i później na wersję z DAB i APPS. W obu przypadkach udało mi się uruchomić DAB, GPS za pomocą AlfaOBD. Korzystałem z wersji dla Windows i interfejsu ELM327 na USB. W weekend sprawdzę jaka to była dokładnie wersja oprogramowania, może też znajdę włoski tutorial, który mi w tym pomógł. Oczywiście aby DAB i GPS działały niezbędne są odpowiednie anteny.

    Co do zegara, to niestety problem występuje również u mnie. W ciągu dnia potrafi się spóźnić o kilka minut. Mam wrażenie, że ten problem nie występował na wersji firmware 16 a zauważyłem go po aktualizacji do wersji 17. Gdzieś czytałem, że problem został rozwiązany w wersji 18 ale z wiadomych względów nie chcę wykonywać tej aktualizacji.
    Gdzie zakupiłeś Uconnect 6.5 z DAB i później z APPS i jakie to były koszta? Jak sytuacja wygląda z antenami, oryginalne czy jakieś zamienniki?
    Myślę by się przesiąść z mojego 5" ale jako że jestem laik to waham się czy nie wydam kasy na darmo a finalnie nic z tego nie wyjdzie.
    PS. Co złego jest w wersji 18?

  5. #165
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    W wersji 18 nie zaktualizujesz map nawigacji.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #166
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Jak sytuacja wygląda z antenami, oryginalne czy jakieś zamienniki?
    Jakakolwiek antena z dedykowaną wtyczką fakra. Podmiana samego radia bez większych problemów, może być kłopot z uruchomieniem aplikacji i usług live. Wszystkie możliwe kombinacje opisał [MENTION=81370]Karelin[/MENTION] w poście #71 w tym wątku.

  7. #167
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Gdzie zakupiłeś Uconnect 6.5 z DAB i później z APPS i jakie to były koszta? Jak sytuacja wygląda z antenami, oryginalne czy jakieś zamienniki?
    Myślę by się przesiąść z mojego 5" ale jako że jestem laik to waham się czy nie wydam kasy na darmo a finalnie nic z tego nie wyjdzie.
    PS. Co złego jest w wersji 18?
    Moje oba odbiorniki Uconnect 6.5 kupiłem ponad dwa lata temu na allegro albo olx od firmy demontującej pojazdy. Nie pamiętam już jaki to był koszt ale chyba ok. 800-1000 zł za szt.

    Jeśli chodzi o anteny to wystarczy podłączyć dowolną z wtyczką FAKRA. Można się też pokusić o zrobienie fabrycznej instalacji ale jest to dosyć problematyczne. Jeśli w swoim aucie nie miałeś oryginalnie radia z DAB i GPS, to należy wymienić antenę na dachu, tylną szybę (jest w niej zintegrowana dodatkowa antena DAB), wzmacniacz antenowy, przeprowadzić specjalny przewód od anteny do radia. Mam nawet gdzieś wykaz wszystkich elementów wraz z odpowiednimi numerami części. Ja poszedłem trochę na skróty - kupiłem fabryczną antenę GPS od Fiata 500 albo Jeepa Renegade - działa idealnie. Jeśli nie masz zestawu bose można umieścić ją w miejscu na środkowy głośnik na podszybiu. Spokojnie da się ją również zmieścić gdzieś za radiem. Z anteną DAB jest trochę trudniej - kupiłem jakiś prosty model przyklejany do szyby ale ostatecznie tylko ją podłączyłem żeby upewnić się, że DAB działa i umieściłem ją nad schowkiem pasażera. Wiadomo, że w takim układzie odbiór DAB jest taki sobie ale jest to rozwiązanie tymczasowe (przynajmniej takie było założenie dwa lata temu .

    Najtrudniejsze to kupić sprawny odbiornik. Jeśli to się uda, reszta jest dosyć prosta.

  8. #168
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    Jak sądzisz, czy przy pomocy AlfaOBD uda się uruchomić/włączyć DAB(zniknął), GPS i Efficient Drive, takie opcje znajdują się w menu "Zmiana konfiguracji samochodu".
    Na module GPS zależy mi szczególnie, gdyż radio/BC nie trzyma czasu a bez tego modułu nie ma opcji pobierania czasu z GPS.
    Te informacje determinują ewentualny zakup licencji AlfaOBD. Opisane czynności nie są dostępne w posiadanej wersji MES 4.7R1
    Sprostowanie:
    Po starannym przeszukaniu menu w MES 4.7R1 znalazłem opcję włączenia modułu DAB i GPS.

    Cytat Napisał Karelin Zobacz post
    Co do zegara, to niestety problem występuje również u mnie. W ciągu dnia potrafi się spóźnić o kilka minut.
    Po włączeniu modułu GPS pojawiła się w radiu opcja synchronizacji czasu z GPS co rozwiązało temat spóźniania zegara.

  9. #169
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych. Dostępne są nowe mapy dla softu o numerze nie wyższym niż 17.07.55, działają.
    https://mega.nz/#folder/kMYjlSKB#MCC...older/5dgUQSQS
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210610_204138.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	38.2 KB
ID:	278893
    Ostatnio edytowane przez krapio ; 10-06-2021 o 22:04 Powód: Uzupełnienie

  10. #170
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Fiat 500L
    Postów
    1

    Domyślnie

    Help Panowie, ja kupiłem żonce ze Stanów fiata 500l ale szukam pomocy tutaj bo to jedyne sensowne forum na temat systemu / nawigacji 6,5 uconnect

    była wgrana wersja 13.49.0 nawigacja działała ale chyba miała mapy USA bo plama …

    udało mi się zrobić aktualizacje softu do 15.43 nafta fiat
    zastanawiam się co dalej mogę wgrać nowszego ?

    nawigacja już nie działa chce jakiś kod aktywacji !?? help o co chodzi

    jakie mapy można wgrać na Polskę ?

    czy istnieje szansa na język polski ?
    Ostatnio edytowane przez dream4you ; 07-07-2021 o 18:39

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. [Giulietta] Uconnect radio i nawigacja
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2017, 11:05
  3. [Giulietta] Podmiana Uconnect 5 na Uconnect 5 z DAB
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 20:01
  4. [Giulietta] Problem z Mp3 w radiu uconnect
    Utworzone przez wojulmek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 22:17
  5. [Giulietta] Uconnect
    Utworzone przez TILT w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 08:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory