Strona 214 z 220 PierwszyPierwszy ... 114164204205206207208209210211212213214215216217218219220 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,131 do 2,140 z 2193

Temat: Jakie opony zimowe kupić?

  1. #2131
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Na zime mam 17 na lato 19 ti. Myślałem kupić tylko na zimę całoroczne ale to nie ma sensu, lepiej odrazu zimowe. Z kolei w rozmiarze 235/40r19 96w xl jest dosłownie garstka opon całorocznych z czego tylko Michelin się do czegoś nadają ale są po 1000zl za sztukę.

    Kupując całoroczne mam cały rok średnie opony. Średnie zimą, średnie latem. Wolę kupić za tą samą kasę 2 komplety i dzięki temu większy przebieg.

    Jakbym miał tylko jeden zestaw felg 17" to by to miało więcej sensu.

    Edit: chyba będą te nexeny winguard sport 2
    Ostatnio edytowane przez alcapone154 ; 06-11-2021 o 12:57

  2. #2132
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    [...]
    Kupując całoroczne mam cały rok średnie opony. Średnie zimą, średnie latem. Wolę kupić za tą samą kasę 2 komplety i dzięki temu większy przebieg.

    Jakbym miał tylko jeden zestaw felg 17" to by to miało więcej sensu.

    Edit: chyba będą te nexeny winguard sport 2
    Jak chcesz szaleć latem to kup Michelin Pilot Sport Cup

    Uwierz mi że średnie to złe określenie, granica jest w zupełnie innym miejscu.
    Ja z czystym sumieniem polecam Continetal AllSeasonContact 225/50/17 98V XL, latem naprawdę dają radę, w deszczu bardzo dobre a zimą nie ustępują większości opon zimowych.

    Dzisiejsze opony całoroczne to zupełnie inne produkty niż kilka-kilkanaście lat temu, dla porównania niech posłuży Continental, kupując AllSeasonContact dostajesz:
    latem - 95% osiągów opony PremiumContact
    jesień/wiosna - osiągów zapewnianych przez AllSeasonContact nie są w stanie dać opony letnie ani zimowe
    zimą - 95% osiągów opony WinterContact TS

    Przy czym należy pamiętać, że KAŻDE opony można zamordować w bardzo krótkim czasie, przy normalnej eksploatacji porządne całoroczne są bardzo dobrą opcją.

    Jednak przy posiadaniu 2 kompletów felg zakup całorocznych na zimę nie wiem czy jest najlepszym pomysłem.

  3. #2133
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    Na zime mam 17 na lato 19 ti. Myślałem kupić tylko na zimę całoroczne ale to nie ma sensu, lepiej odrazu zimowe. Z kolei w rozmiarze 235/40r19 96w xl jest dosłownie garstka opon całorocznych z czego tylko Michelin się do czegoś nadają ale są po 1000zl za sztukę.

    [...]

    Jakbym miał tylko jeden zestaw felg 17" to by to miało więcej sensu.
    no to zmienia postac rzeczy, jesli masz dwa komplety alusów. niby z jednej strony wiekszy przebieg moze byc lacznie na dwoch kompletach, ale z drugiej strony taki komplet wytrzyma np 5-6-7 lat (patrzac na bieznik - zaleznie od ilosci km itd itp) a wtedy guma juz nie trzyma swoich własciwosci, mimo, że ten bieznik ciagle ma.

    jakbys mial 18, no to nie da sie ukryc - wybór jest zdecydowanie wiekszy. taki komplet wymienisz np raz na 4 lata.


    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    Kupując całoroczne mam cały rok średnie opony. Średnie zimą, średnie latem. Wolę kupić za tą samą kasę 2 komplety i dzięki temu większy przebieg.
    no wlasnie ostatnie lata pokazaly, że wielosezony nie sa juz takie złe, jak kiedys. te lepsze zbieraja bardzo dobre opinie - oczywiscie, jesli nie mieszkasz w gorach, to czasem lepiej doplacic kilka stówek i miec spokoj z wymiana itp.

    pozdrawiam


    //edit

    z ciekawosci wszedlem na najbardziej znany portal z oponami, w podanym rozmiarze sa tez opony vredestein (tutaj akurat to jest quatrac pro) i nawet nie patrzac na opinie na ich stronie (gdzie sa bardoz pozytywne), patrzac po forach - duzo osob je montuje do aut klasy wyzszej (np do porsche) i ludzie sa generalnie zadowoleni z opon tej firmy, ze od razu planuja zakup kolejnych opon do swoich aut jako kolejny komplet. a ceny? tragicznie nie sa - aktualnie 700zł/szt w takim rozmiarze, to moim zdaniem bardzo fajna cena.
    Ostatnio edytowane przez nkaroluky ; 06-11-2021 o 16:28

  4. #2134
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Naprawdę ten temat to mnie bawi tak samo jak olejowy. Czasami czuję się tu jak w pit stopie F1. Jasne można o coś zapytać ale dla kogoś co jeździ normalnie jak człowiek, a nie idiota to nie potrzeba opon wyczynowych tylko myślę średnia półka wystarczyć ale w sumie jak patrzę na opinie inernetowych "ekspertów" to dziś wszystko praktycznie jest do dupy. Wystarczy popatrzeć na opinie w Internecie i na forach.

  5. #2135
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Naprawdę ten temat to mnie bawi tak samo jak olejowy. Czasami czuję się tu jak w pit stopie F1. Jasne można o coś zapytać ale dla kogoś co jeździ normalnie jak człowiek, a nie idiota to nie potrzeba opon wyczynowych tylko myślę średnia półka wystarczyć ale w sumie jak patrzę na opinie inernetowych "ekspertów" to dziś wszystko praktycznie jest do dupy. Wystarczy popatrzeć na opinie w Internecie i na forach.
    prawda. ja w poprzednim aucie (volvo V40 T4 - 200KM w automacie) na letnich jezdzilem na zwyklych imperialach ecodriver 5. jedne z najtanszych, za komplet płacilem kolo 650zł. przejezdzilem nimi w sumie niecałe 3 lata, i opony dalej maja bieznik, sa zuzyte rownomiernie itp itd. nie wpadlem nigdy w zaden poslizg, nie wypadlem z trasy, a zdarzalo sie testować na esce/autostradzie wyzsze predkosci. max docisnałem do 215. i te zwykle najzwyklejsze opony dawały rade w kazdych warunkach.

    a w przypadku zimowek jest inaczej - czy jest snieg, czy moze go nie ma, czy sie mieszka w gorach, czy sie jezdzi po wioskach czy glownie autostrady itp. w zime akurat pogoda ze sniegiem czy tez z zimnym marznącym deszczem moga byc nieprzewidywalne. sam na zimowki wydałem wiecej niz na letnie (to byly bodajże Falkeny kolo 250zł/szt chyba bo bylo kolo tysiaka za komplet). Ale tez wieksza czesc trasy do pracy (wtedy) jezdzilem po wioskach, do pracy mialem 30km, czesto w zime wyjezdzalem o 5:10 gdzie jeszcze odsniezane nie bylo. a zanim dojechalem do lepszej drogi (trasa nr 22) to byla polowa trasy za mna

  6. #2136
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    ja zaufałem marce Nokian. Mam zimówki w obu alfach. Trzymają się drogi niesamowicie. Sprawdzałem na przeróżnych warunkach i jeszcze mnie nie zawiodły. Z czystym sumieniem mogę je polecić
    Using Tapatalk

  7. #2137
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Ja zimówki miałem wcześniej Sava Eskimo(to samo co frigo2) i teraz Dębica Frigo HP2. Zimówki zawsze nowe kupuje, max 6 lat i tyle. Letnie czasami używki czasami nowe. Teraz chyba kupię nowe Kormorany uhp 245/40/19. Nie czytam bzdur. Pracuje w fabryce opon i nawet tu nam mówią, że chińczyku już praktycznie nie odbiegają jakością więc chyba coś w tym jest.

  8. #2138
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Ja zimówki miałem wcześniej Sava Eskimo(to samo co frigo2) i teraz Dębica Frigo HP2. Zimówki zawsze nowe kupuje, max 6 lat i tyle. Letnie czasami używki czasami nowe. Teraz chyba kupię nowe Kormorany uhp 245/40/19. Nie czytam bzdur. Pracuje w fabryce opon i nawet tu nam mówią, że chińczyku już praktycznie nie odbiegają jakością więc chyba coś w tym jest.
    Kormorany też mi wpadły w oko. Ale liczę się z tym że po 2 sezonach będa do wymiany.

    Gesendet von meinem Redmi Note 9 Pro mit Tapatalk

  9. #2139
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    Kormorany też mi wpadły w oko. Ale liczę się z tym że po 2 sezonach będa do wymiany.

    Gesendet von meinem Redmi Note 9 Pro mit Tapatalk
    juz z ekonomicznej bym predzej wzial debice.

  10. #2140
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    Kormorany też mi wpadły w oko. Ale liczę się z tym że po 2 sezonach będa do wymiany.

    Gesendet von meinem Redmi Note 9 Pro mit Tapatalk
    Zależy kto ile jeździ. Ja kupiłem używki Dunlopy 2x6mm i 2x5mm już drugi sezon jeżdżę i jeszcze jeden spokojnie zrobię, a może i dwa. Robię ok.8 tys/rok. Teraz będzie chyba ok.6

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    juz z ekonomicznej bym predzej wzial debice.
    Ale chyba nie ma 235/40/19 lub 245/40/9

Podobne wątki

  1. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  2. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  3. Jakie opony zimowe do Crosswagona?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 10:38
  4. [164] Jakie opony zimowe do 164
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 11:19
  5. [156] Jakie opony zimowe
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory