Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Temat: Dziwne działanie klimatyzacji

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ice88 Zobacz post
    Oczywiście, że tak - po to ma się automatyczną klimatyzacje. Natomiast klima, która włącza się kiedy człowiek jej nie potrzebuje niestety mojemu układowi oddechowemu nie służy. Zastanawia mnie także w jaki sposób ona się automatycznie włącza nawet jak auto jest zimne i na dworzu temp. około 0. Zamiast ciepła w zimie, to dmucha chłodnym - ja lubię na co dzień w aucie niższą temperaturę, ale klimatyzacja na 19 czy 20 stopni w zimie nie jest przyjemna dla zatok
    Po to masz tam przycisk AC, żeby klimę włączać/wyłączać na życzenie. Klima sama nie włączy się przy temperaturze 0 stopni, nie włączysz jej nawet ręcznie, gdyż jest po prostu za zimno i sprężarka się nie załączy. Kontrolka AC będzie świecić, ale sprężarka działać nie będzie. To że przy zimnym silniku dmucha Ci chłodnym powietrzem, to przecież też normalne, bo nagrzewnica jest zimna. Klima będzie działać dopiero gdzieś przy 4 stopniach na zewnątrz. U mnie jest tak, że sama załączy się też nie od razu, tylko po kilku minutach jazdy, jeśli uzna, że powietrze wewnątrz auta jest wilgotne.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Po to masz tam przycisk AC, żeby klimę włączać/wyłączać na życzenie. Klima sama nie włączy się przy temperaturze 0 stopni, nie włączysz jej nawet ręcznie, gdyż jest po prostu za zimno i sprężarka się nie załączy. Kontrolka AC będzie świecić, ale sprężarka działać nie będzie. To że przy zimnym silniku dmucha Ci chłodnym powietrzem, to przecież też normalne, bo nagrzewnica jest zimna. Klima będzie działać dopiero gdzieś przy 4 stopniach na zewnątrz. U mnie jest tak, że sama załączy się też nie od razu, tylko po kilku minutach jazdy, jeśli uzna, że powietrze wewnątrz auta jest wilgotne.
    Mimo mrozu na zewnątrz od razu po uruchomieniu silnika klimatyzacja się włącza (kontrolka, zakładam że przy tej temp. jak wspomniałeś sprężarka i tak nie chodzi). Wiem, że włoskie auta mają swoje patenty, ale jest to po prostu irytujące.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ice88 Zobacz post
    Mimo mrozu na zewnątrz od razu po uruchomieniu silnika klimatyzacja się włącza (kontrolka, zakładam że przy tej temp. jak wspomniałeś sprężarka i tak nie chodzi). Wiem, że włoskie auta mają swoje patenty, ale jest to po prostu irytujące.
    Kontrolka się włącza, nie klimatyzacja. Jeśli masz układ w trybie auto, to kontrolka zawsze się włączy. Tak jest też w innych markach, nie wiem, czy wszystkich. Jeśłi kontrolka Cię tak mocno irytuje, to po prostu wyłącz ją przyciskiem AC. Tak do końca to nie bardzo wiem, z czym masz problem.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Kontrolka się włącza, nie klimatyzacja. Jeśli masz układ w trybie auto, to kontrolka zawsze się włączy. Tak jest też w innych markach, nie wiem, czy wszystkich. Jeśłi kontrolka Cię tak mocno irytuje, to po prostu wyłącz ją przyciskiem AC. Tak do końca to nie bardzo wiem, z czym masz problem.


    Mam problem z tym, że klimatyzacja włącza się według własnego uznania i nie mogę jej wyłączyć, żeby samemu ją włączyć tylko w razie potrzeby. W trakcie jazdy wyłączam klimę, ona i tak się włącza sama. Jest to niewygodne, bo klimatyzacja to dla mnie rozwiązanie w trasie, ale na krótkich odcinkach w mieście mnie tylko irytuje.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar ml3ka
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV / Giulia
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ice88 Zobacz post
    Mam problem z tym, że klimatyzacja włącza się według własnego uznania i nie mogę jej wyłączyć, żeby samemu ją włączyć tylko w razie potrzeby. W trakcie jazdy wyłączam klimę, ona i tak się włącza sama. Jest to niewygodne, bo klimatyzacja to dla mnie rozwiązanie w trasie, ale na krótkich odcinkach w mieście mnie tylko irytuje.
    Po czym rozpoznajesz że klima się włącza? Wydaje mi się że ciągle jeździsz w auto. W ogóle działa to prawie wszędzie tak samo, nie wiem z czym masz problem. Przy tej temperaturze i tak klimatyzacja nie działa mimo że świeci się kontrolka, dopiero od 4/5 stopni na plusie uruchamia się sprężarka.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ice88 Zobacz post
    Mam problem z tym, że klimatyzacja włącza się według własnego uznania i nie mogę jej wyłączyć, żeby samemu ją włączyć tylko w razie potrzeby. W trakcie jazdy wyłączam klimę, ona i tak się włącza sama. Jest to niewygodne, bo klimatyzacja to dla mnie rozwiązanie w trasie, ale na krótkich odcinkach w mieście mnie tylko irytuje.
    Czyli jeśli wyłączysz klimę przyciskiem AC i kontrolka zgaśnie, to ponownie znowu się włączy jak nic nie wciskasz? Po jakim czasie?

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Czyli jeśli wyłączysz klimę przyciskiem AC i kontrolka zgaśnie, to ponownie znowu się włączy jak nic nie wciskasz? Po jakim czasie?
    Dokładnie, wyłączam klimę przyciskiem AC, ale i tak się załącza - czasem co kilka minut od wyłączenia, czasem się nie włącza ponowie przez dłuży czas, czasem po prostu po ponownym odpaleniu auta.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Możesz spróbować resetu panelu klimatyzacji, w którymś z wątków dotyczących klimatyzacji było opisane, jak to zrobić. Możesz też podpiąć MESa i sprawdzić czy nie pokazuje jakichś błędów. Jeśli to nie pomoże, trzeba się nauczyć z tym żyć. Nie jest to wg mnie jakiś duży problem.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ice88 Zobacz post
    Dokładnie, wyłączam klimę przyciskiem AC, ale i tak się załącza - czasem co kilka minut od wyłączenia, czasem się nie włącza ponowie przez dłuży czas, czasem po prostu po ponownym odpaleniu auta.
    Też tak mam i wydaje mi się, że jest to związane z czujnikiem wilgotności. Po prostu jak jest za duża wilgoć to się sama włącza i o ile pamiętam to też się sama po jakimś czasie wyłącza.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar Gregi
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów / Kraków
    Auto
    AR Giulietta Veloce 1.4 MA 150 KM + AR GT 3.2 V6 Busso + Abarth 595 Pista
    Postów
    62

    Domyślnie

    Wygląda na to, że wspomniana wyżej logika funkcjonowania automatycznej klimatyzacji dotyczy modeli wykorzystujących w instalacji czynnik r1234yf (mój egzemplarz jest z końca listopada 2017). Sprężarka włącza się automatycznie, w określonych warunkach nawet przy wyłączonym przycisku AC (czerwona dioda na przycisku zgaszona), przycisk AUTO również wyłączony. Fakt potwierdzony "organoleptycznie" - sprzęgiełko sprężarki klimatyzacji jest załączone i obraca się z kołem pasowym sprężarki. Sterownik panelu klimatyzacji zaktualizowany do najnowszej wersji. Błędów w MES brak.

    Zadawałem podobne pytanie dotyczące możliwości wyłączenia takiej logiki funkcjonowania klimatyzacji / sprężarki w innym wątku, ale nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi. U kolegi w Giuliettcie z 2015 roku z czynnikiem R134a nie ma takiego "problemu".
    -------------------------------
    ex 147 1.9 JTDm 06'
    ex 147 1.6 TS Veloce 03'
    ex 146 1.4 TS 98'

Podobne wątki

  1. [159] dziwne działanie ogrzewania i zarazem klimatronika
    Utworzone przez olas1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 18:13
  2. Wymiana panela climatronic a działanie klimatyzacji
    Utworzone przez kami_l w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 20:52
  3. Dziwne zachowanie klimatyzacji
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 15:08
  4. [147] Dziwne działanie skrzyni
    Utworzone przez POLO w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 17:12
  5. Dziwne działanie sprzęgła
    Utworzone przez mlodyx21 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 11:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory