Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Temat: 2.0T 200KM RWD - śnieg, góry, krew, pot i łzy...

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    Dojedziesz- normalne tryby działają bez zmian.

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    ze zmiana ecu dnar dzialaja kazdy taj samo po aktywacji(liniowy gaz + brak ogranicznika Nm dla A)tylko skrzynia roznie działa.mi to pasi choc niektorym nie.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dobre opony i deaktywacja ESP to podstawa w takich warunkach. Świeże Nexeny z 7mm są zupełnie wystarczające. To co jest problemem, to odcinanie mocy przez ESP - gdyby opona drapała, to by auto jechało. Typowe na śniegu. Dlatego nie rozumiem producentów, którzy nie robią wyłącznika ESP.

    Montuj przełącznik od Q HitTheRoadJack i będzie dobrze
    Zeszłoroczna Panda nadal ma mechaniczny wyłącznik ASR, zresztą Panda w zimie "idzie" przez śnieg jak auto 4x4. Zastanawiałem się czy w przyszłości Giuliettę wymienić na Giulię RWD czy Q4 ale teraz nie mam wątpliwości.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    298

    Domyślnie

    Z tą Pandą to 100% prawdy. Mam poprzedni model Multijet. Ona zimą ma niesamowicie pewną trakcję. Nie wiem jak to jest zrobione. Idzie jak zła. Jakby dosłownie miała 4x4
    Co do Giulii, to po wyjeździe na letnich oponach z garażu (żeby się umyły na świeżym śniegu, na mojej pustej uliczce), ledwo do garażu wróciłem.
    Wystarczy trochę śniegu, letnie opony i delikatne nachylenie, i koła stoją w miejscu a przekaźniki pod deską tykają.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  4. #34
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Z tą Pandą to 100% prawdy. Mam poprzedni model Multijet. Ona zimą ma niesamowicie pewną trakcję. Nie wiem jak to jest zrobione. Idzie jak zła. Jakby dosłownie miała 4x4
    Co do Giulii, to po wyjeździe na letnich oponach z garażu (żeby się umyły na świeżym śniegu, na mojej pustej uliczce), ledwo do garażu wróciłem.
    Wystarczy trochę śniegu, letnie opony i delikatne nachylenie, i koła stoją w miejscu a przekaźniki pod deską tykają.
    To asmo jest w AWD- Giulie AWD ostatnio po umyciu na letnich kołach z Q i oponach pirelli p-zero wpychaliśmy do garażu- nie szło ruszyć i 4x4 można sobie było o kant 4 liter potłuc.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    72

    Domyślnie

    Czyli w zimie jeździmy Pandami w lecie Alfami (ja tak robię ) Ten filmik chyba wszyscy znają https://www.youtube.com/watch?v=M8VsX2xsB0Q

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ten lepszy:
    https://youtu.be/B2s8v3htHZY

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    72

    Domyślnie

    Tego nie znałem, genialne

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Mnie w lecie unieruchomiła jedna większa kałuża, opisałem to w wątku o mojej Belli. Zimą stoi w garażu, nawet opon nie zmieniam na zimowe.

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar AlfaTomik
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Stelvio Veloce MY21
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziekan Zobacz post
    Czyli w zimie jeździmy Pandami w lecie Alfami (ja tak robię ) [/url]

    Zaczynam żałować, że zmieniłem opony na zimowe. Trzeba było i na drugi komplet felg założyć opony letnie
    Tak swoją drogą, to ciekaw jestem, jak zachowa się moje Stelvio, gdy spadnie jakiś większy śnieg. Mam nadzieję, że jest lepiej niż skrzyniowym Żukiem bez obciążenia Ostatnio po opadach, solarka jechała za mną, straciłem przyczepność dwa razy ale bałem się sprawdzać, bo ruch na drodze.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaTomik Zobacz post
    Zaczynam żałować, że zmieniłem opony na zimowe. Trzeba było i na drugi komplet felg założyć opony letnie
    Tak swoją drogą, to ciekaw jestem, jak zachowa się moje Stelvio, gdy spadnie jakiś większy śnieg. Mam nadzieję, że jest lepiej niż skrzyniowym Żukiem bez obciążenia Ostatnio po opadach, solarka jechała za mną, straciłem przyczepność dwa razy ale bałem się sprawdzać, bo ruch na drodze.
    Jest ok, nie jest to co prawda Subaru ale trzyma się poprawnie. Na nieodśnieżonej S6 spokojnie utrzymywałem 100km/h. Musiałem jednak wyłączyć tempomat, przyspieszał zbyt dynamicznie i raz wpadłem w poślizg. Koła 20, opony Hankok.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Napęd na ośkę i śnieg
    Utworzone przez szopp w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-02-2018, 02:57
  2. Potrzebna krew
    Utworzone przez KUBAS w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory