Strona 173 z 175 PierwszyPierwszy ... 73123163164165166167168169170171172173174175 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,721 do 1,730 z 1745

Temat: Klocki i tarcze

  1. #1721
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Oczywiście, że w ruchu cywilnym ma znaczenie. 159 niespecjalnie nadaje się na tor, to jest za duży "spaślak", nawet po stage2 jakoś niespecjalnie jeździ.


    Bardziej miałem na myśli, po prostu porządniejsze opony np. conti, dunlopy, godyear czy micheliny a nie cooper, kumho czy inny chińczyk.



    Generalnie fizyki nie oszukasz, mocniejszy (zazwyczaj większy) hebel, po prostu lepiej hamuje.

    159 jest już za droga w serwisie (w stosunku do swojej ceny) aby większość właścicieli je prawidłowo serwisowała (bo jak to kupić opony za ponad 20% wartości samochodu, albo wymienić "hamulce" za 10%).

    Układ na zaciskach ATE to porażka w 159.
    Generalnie 159 z 330 to jedno z bardzo niewielu aut gdzie nie trzeba poprawiać hamulców.




    Dokładnie
    700 zł na hamulce to jest 10% wartości zadbanego samochodu czy rozsypującego się rympla przy którym właśnie nic nie jest robione? Skoro masz takie rozumowanie to ok. Opony można kupić też w miarę świeże używki za 1000 zł wiec ten tego. Ja mam hamulce ATE i wcale nie narzekam. Nic mi więcej nie potrzeba, a jeżdżę już 11 rok swoją 159

  2. #1722
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
    Ja miałem dwie 159 z tym układem i uważam, że sprawuje się bardzo dobrze. Zapuszczone Brembo też będzie hamowało kiepsko.[...]
    Na podstawie dwóch rzeczy:
    1 - fizyka, jej nie oszukasz
    2 - wrażenie subiektywne, jak jedziesz dynamicznie po krętej drodze to mając ATE masz wrażenie że zaraz nie wyrobisz, z dużym brembo nie ma czegoś takiego, tylko awaryjnymi auto co kawałek mruga , albo jak gwałtownie hamujesz ze 150 do 90 bo Ci "zawodowy" wyskoczył tuż przed maskę.

    Mówimy o sprawnym układzie, ATE jakoś spowalnia, ale czuć że brakuje mu wydajności (jak w większości seryjnych samochodów).

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    700 zł na hamulce to jest 10% wartości zadbanego samochodu czy rozsypującego się rympla przy którym właśnie nic nie jest robione? Skoro masz takie rozumowanie to ok. Opony można kupić też w miarę świeże używki za 1000 zł wiec ten tego. Ja mam hamulce ATE i wcale nie narzekam. Nic mi więcej nie potrzeba, a jeżdżę już 11 rok swoją 159
    Cytat Napisał magil Zobacz post
    [...]Argument o drogim serwisowaniu układu hamulcowego nietrafiony. Kosztuje to tyle ile w przypadku innych aut segmentu.
    Chodziło mi o przedstawienie ogólnej mentalności ludzi w kwestii serwisowania samochodów. Zobaczcie ile na grupach jest postów "kupię 159 za 5-8k", myślicie że taka osoba wywali 1000 zł na hamulce?
    Tak serwis 159 kosztuje bardzo podobnie, tylko wartość % napraw rośnie względem wartości samochodu (tej ogólnorynkowej a nie marzycieli "moja 159 z 2007r jest warta 35k")

  3. #1723
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Na podstawie dwóch rzeczy:
    1 - fizyka, jej nie oszukasz
    2 - wrażenie subiektywne, jak jedziesz dynamicznie po krętej drodze to mając ATE masz wrażenie że zaraz nie wyrobisz, z dużym brembo nie ma czegoś takiego, tylko awaryjnymi auto co kawałek mruga , albo jak gwałtownie hamujesz ze 150 do 90 bo Ci "zawodowy" wyskoczył tuż przed maskę.

    Mówimy o sprawnym układzie, ATE jakoś spowalnia, ale czuć że brakuje mu wydajności (jak w większości seryjnych samochodów).





    Chodziło mi o przedstawienie ogólnej mentalności ludzi w kwestii serwisowania samochodów. Zobaczcie ile na grupach jest postów "kupię 159 za 5-8k", myślicie że taka osoba wywali 1000 zł na hamulce?
    Tak serwis 159 kosztuje bardzo podobnie, tylko wartość % napraw rośnie względem wartości samochodu (tej ogólnorynkowej a nie marzycieli "moja 159 z 2007r jest warta 35k")
    No moja jest warta 30 ale jej nie wystawie przez takich co za 8 chcą kupić bo mi się nawet nerwów nie chce tracic. Taki co kupi za 5-8 to albo nie wymieni nic albo z używki to co będzie musiał żeby przegląd przeszlo

    - - - Updated - - -

    Potrzebujesz brembo proszę bardzo jest tego sporo. Ja nie potrzebuje z racji tego, że nawet felgi 16 już nie założę. Kiedyś myślałem o tym ale się rozmyslilem

  4. #1724
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cześć. Trochę inne pytanie a mianowicie na jaki przebieg starczają wam klocki i tarcze? Pytam bo miałem robione tarcze i klocki równo 2 lata temu. Od tego czasu przejechałem 28 tys i teraz pojawiło się bicie na kierownicy przy prędkości 90-110 przy hamowaniu a wyglądają one tak:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	274246383_247251387490034_4120848252343128671_n.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	48.4 KB
ID:	282763Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	274252631_652666015789606_2440954702996197642_n.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	54.8 KB
ID:	282764
    Jak wydać na zdjęciach, w okolicy otworów nawiercanych pojawia się taki fioletowy kolor jakby rdza ale to nie jest rdza tylko takie odbarwienie. Czy to jest może przegrzanie? Z tyłu tego nie mam ani nie widziałem takiego odbarwienia w innych samochodach. Mają już wyczuwalny rant gdzieś może ok 1 mm lub mniej. Mechanik twierdzi że jak jest bicie to się skrzywiły i do wymiany. Zdaje sobie sprawę, że 2.4 brera to ciężki kloc no i dynamiczna jazda się przyczynia do szybszego zużycia ale czy te niecałe 30 tys to trochę nie przesada? Tarcze to nawiercane Zimmermann + klocki brembo. Klocki też były wymieniane te 28 tys temu ale już właśnie się kończą. Inna kwestia jest taka, że wzorkowo można stwierdzić, że klocek przy lewym kole jest bardziej troszkę bardziej zużyty niż przy prawym kole. Czy to jest normalne czy coś jest nie halo? Auto do tej pory hamowało równo, nic nie ściągało. Co ciekawe z tyłu mam tarcze brembo które wyglądają dobrze za to klocek też brembo niedawno się rozsypał - rozwarstwiła się warstwa cierna. Mechanik twierdzi, że to produkt niskiej jakości i dlatego tak się stało. Na zamianę proponuje klocki i tarcze ATE. Czy to dobry wybór? Kupując u niego części przynajmniej będę miał gwarancję a jak kupię sam coś innego to już nie bardzo.
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 23-02-2022 o 09:57

  5. #1725
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Zdjęcie tarcz jak długo nie jeździł samochód czy tak wyglądają tarcze jak normalnie jeździsz? Bo one powinny błyszczeć, a nie być pokryte nalotem. Też mam Zimmermanny i tak nie wyglądają po 2 latach, praktycznie zero korozji.
    A na ile km starczają klocki to głównie zależy od tego jak i gdzie jeździsz - jak głównie jazda miejska to naturalne, że starczą na krócej, bo dużo częściej się hamuje.

  6. #1726
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał xoxomaj Zobacz post
    Zdjęcie tarcz jak długo nie jeździł samochód czy tak wyglądają tarcze jak normalnie jeździsz? Bo one powinny błyszczeć, a nie być pokryte nalotem. Też mam Zimmermanny i tak nie wyglądają po 2 latach, praktycznie zero korozji.
    A na ile km starczają klocki to głównie zależy od tego jak i gdzie jeździsz - jak głównie jazda miejska to naturalne, że starczą na krócej, bo dużo częściej się hamuje.
    Używam go przynajmniej 2 razy w tygodniu więc stoi maksymalnie do 4 dni. Właśnie też mi się wydawało, że powinny błyszczeć. Ostatnio auto stało chwilę dłużej i myślałem, że przez to pojawił się jakiś nalot na nich ale zrobiłem 300 km i wyglądają tak samo, tym bardziej że z tyłu żaden tego typu nalot się nie pojawił.

  7. #1727
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Ten hamulec w ogóle działa? Weź auto na lewarek i niech ktoś hamulec naciśnie. Może było tak, że tłoczek stanął, klocek przegrzał tarczę, zjadł ją a teraz w ogóle nie działa.

  8. #1728
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał xoxomaj Zobacz post
    Ten hamulec w ogóle działa? Weź auto na lewarek i niech ktoś hamulec naciśnie. Może było tak, że tłoczek stanął, klocek przegrzał tarczę, zjadł ją a teraz w ogóle nie działa.
    Ale po obu stronach jednocześnie by stanął - w sensie prawe i lewe koło? Hamulec działa, hamuje całkiem normalnie. Jedyne co to po delikatnym naciśnięciu pedału słychać hamulce, nie jest to pisk jak od klocków, bardziej takie szuranie ale zawsze tak miałem, wydaje mi się, że to normalne, że po prostu je słychać no ale to dopiero moje drugie auto więc nie mam porównania do innego, no i teraz przy prędkościach 90-110 pojawiło się to bicie na kierownicy, co ciekawe przy wyższych już tego nie ma... Auto oddałem, więc do końca tygodnia powinienem się dowiedzieć jak co wyszło.
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 23-02-2022 o 20:48

  9. #1729
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał leczooo Zobacz post
    Ale po obu stronach jednocześnie by stanął - w sensie prawe i lewe koło? Hamulec działa, hamuje całkiem normalnie. Jedyne co to po delikatnym naciśnięciu pedału słychać hamulce, nie jest to pisk jak od klocków, bardziej takie szuranie ale zawsze tak miałem, wydaje mi się, że to normalne, że po prostu je słychać no ale to dopiero moje drugie auto więc nie mam porównania do innego, no i teraz przy prędkościach 90-110 pojawiło się to bicie na kierownicy, co ciekawe przy wyższych już tego nie ma... Auto oddałem, więc do końca tygodnia powinienem się dowiedzieć jak co wyszło.
    Czekaj, bicie masz tylko podczas hamowania? Czy w czasie jazdy że stałą prędkością także? Mi jak w 156 zaczęło bić to okazało się że tylny, prawy zacisk w ogóle nie poruszał się na tulejach pływających czego efektem było nadmierne ścieranie klocka od strony tłoczka a w późniejszym okresie, w miarę ścierania się okładzin nadmierne wyginanie tarczy w stronę tłoczka przy hamowaniu co powodowało bicie. Wystarczyło wyczyścić zacisk i jarzmo.

  10. #1730
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Wyglada na zapieczone zaciski. Widac ze hamuje tylko odrobine przy piascie bo jest przetarte.

    Gesendet von meinem Redmi Note 9 Pro mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. Tarcze + klocki TRW???
    Utworzone przez bat25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 15:28
  2. klocki i tarcze tył
    Utworzone przez Morton w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 13:22
  3. [155] Tarcze i klocki
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2009, 12:30
  4. [145] Klocki i tarcze
    Utworzone przez Pingwin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 21:04
  5. [156] Tarcze i klocki.
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory