Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3931
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Ciężko się nie zgodzić. Niestety ludzie wola kupić popularny szmelc niż coś dobrego.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Życie Panie- mi tego nie musisz tłumaczyć- od lat mam AR- A na opinie szmelcu AR pracowała latami i fatalnym serwisem. Nie da się tego odbudować jednym cy dwoma naprawdę dobrymi modelami.

  2. #3932
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Życie Panie- mi tego nie musisz tłumaczyć- od lat mam AR- A na opinie szmelcu AR pracowała latami i fatalnym serwisem. Nie da się tego odbudować jednym cy dwoma naprawdę dobrymi modelami.
    To prawda. Nawet dziś rozmawiałem z kolega o Alfie - pierwsze co rzucił, ze się psują, bo kojarzy akcje sprzed 15-20 lat. I to zostało im w głowach. A ja cyk i wczoraj kupiłem Giulie, choć jeszcze 3 miesiące temu nie chciałem Alfy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3933
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    bo w salonach SKody BMW Audi czy Merca nic nie było od ręki a tu ciągle do wzięcia.
    W tej chwili na Otomoto jako nowe są:
    a/ BMW serii 3 - 217 sztuk
    b/ klasa C - 133 sztuki
    c/ Audi A4 - 124 sztuki
    d/ Giulia - 132 sztuki
    e/ Superb - 195 sztuk

    więc nie powiedziałbym, żeby to Giulii był taki wybór... Stelvio i konkurencji już mi się nie chce sprawdzać.g
    Po drugie, gdybym ja miał wybierać "w drugą stronę", to na Audi ani Mercedesa bym nawet nie spojrzał (Skodę w ogóle pomijam, ale skoro o niej wspomniałeś...). Może bym rozważył BMW. Więc skoro ludzie się na Giulię jednak decydują, to też całkiem fajnie.
    Swoją drogą, nurtuje mnie, jak się wcześniej ta sieć salonów utrzymywała, jeśli sprzedaż była jeszcze niższa, a w Poznaniu było czterech dilerów, podczas gdy teraz jest dwóch. Chyba za pieniądze z Fiata utrzymywali Alfę.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #3934
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    W tej chwili na Otomoto jako nowe są:
    a/ BMW serii 3 - 217 sztuk
    b/ klasa C - 133 sztuki
    c/ Audi A4 - 124 sztuki
    d/ Giulia - 132 sztuki
    e/ Superb - 195 sztuk

    więc nie powiedziałbym, żeby to Giulii był taki wybór... Stelvio i konkurencji już mi się nie chce sprawdzać.g
    Po drugie, gdybym ja miał wybierać "w drugą stronę", to na Audi ani Mercedesa bym nawet nie spojrzał (Skodę w ogóle pomijam, ale skoro o niej wspomniałeś...). Może bym rozważył BMW. Więc skoro ludzie się na Giulię jednak decydują, to też całkiem fajnie.
    Swoją drogą, nurtuje mnie, jak się wcześniej ta sieć salonów utrzymywała, jeśli sprzedaż była jeszcze niższa, a w Poznaniu było czterech dilerów, podczas gdy teraz jest dwóch. Chyba za pieniądze z Fiata utrzymywali Alfę.
    Posprawdzaj dobrze - większość z tych ofert np Skody to auta do produkcji lub zjada w ciągu kwartału. Plus masa ofert od Superauto, które tych aut nie ma.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #3935
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jeszcze jak ktoś chciał koniecznie kupić przed końcem roku, to rozumiem, że mógł iść na ustępstwa, ale gdybym ja miał dzisiaj do wyboru Superba teraz, a Giulię za 8 miesięcy, to na pewno bym poczekał.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #3936
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeszcze jak ktoś chciał koniecznie kupić przed końcem roku, to rozumiem, że mógł iść na ustępstwa, ale gdybym ja miał dzisiaj do wyboru Superba teraz, a Giulię za 8 miesięcy, to na pewno bym poczekał.
    na superba np w kombi 2.0 TDI masz czas do czerwca ale..... 2023 r. - świeże wieści.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    W tej chwili na Otomoto jako nowe są:
    a/ BMW serii 3 - 217 sztuk
    b/ klasa C - 133 sztuki
    c/ Audi A4 - 124 sztuki
    d/ Giulia - 132 sztuki
    e/ Superb - 195 sztuk

    więc nie powiedziałbym, żeby to Giulii był taki wybór... Stelvio i konkurencji już mi się nie chce sprawdzać.g
    Po drugie, gdybym ja miał wybierać "w drugą stronę", to na Audi ani Mercedesa bym nawet nie spojrzał (Skodę w ogóle pomijam, ale skoro o niej wspomniałeś...). Może bym rozważył BMW. Więc skoro ludzie się na Giulię jednak decydują, to też całkiem fajnie.
    Swoją drogą, nurtuje mnie, jak się wcześniej ta sieć salonów utrzymywała, jeśli sprzedaż była jeszcze niższa, a w Poznaniu było czterech dilerów, podczas gdy teraz jest dwóch. Chyba za pieniądze z Fiata utrzymywali Alfę.
    ja podaje Ci przykłady do czego pi razy oko jest porównywania AR a nie to co Tobie i mi się podoba -o "atrakcyjności" decymuje klient portfelem i jakoś szału w AR nigdy nie było. Posprzedawano stock i tyle stąd taka sprzedaż, a jak ktoś będzie miał czekać na A4 C-klace, czy AR to wiesz jak się skończy.
    a to co a na otomoto to wirutal- wszystko do zamówienia i do odbioru za ok 6-do 15 miesięcy

  7. #3937
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Swoją drogą, nurtuje mnie, jak się wcześniej ta sieć salonów utrzymywała, jeśli sprzedaż była jeszcze niższa, a w Poznaniu było czterech dilerów, podczas gdy teraz jest dwóch. Chyba za pieniądze z Fiata utrzymywali Alfę.
    Z serwisu
    Nie mogłem się powstrzymać od suchara

    Myślę, że ten rok pokaże jak zapotrzebowanie na AR wygląda w rzeczywistości i o dziwo jestem w tej kwestii optymistą.
    Ludzie normalnie mają już dosyć dwuletnich gwarancji na auta za 150-200k.

  8. #3938

  9. #3939
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,045

    Domyślnie

    Nie narzekaj pan
    W Alfie ZAWSZE coś jest o jakiś czas za późno...
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 08-02-2022 o 12:38

  10. #3940
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Życzę im żeby odpaliło, ale mam wrażenie, że ten design dziś już nie rzuci na kolana :|

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory