Strona 75 z 262 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485125175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #741
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    GR86 może i zabawka, do tego będzie miała limitowaną sprzedaż w UE przez tylko 2 lata, za to rozeszła się już jak świeże bułeczki po ostatnim otwarciu zamówień, fajnie by było jakby Alfy też potrafiły się tak rozchodzić. Noooo i można w niej fabrycznie wyłączyć trakcję Chciałbym też móc kupić sobie taką zabawkę od Alfy, bo sedany są fajne, ale małe coupe jeszcze lepsze.

    Co do Supry to tak jak z gustem - są glosy na nie i są głosy na tak - https://www.motorbiscuit.com/the-202...bearably-cool/ Można się tak wymieniać linkami bez końca.

    Uważam, że Tonale nie można postrzegać w jakichkolwiek kategoriach sportu, PHEV będzie miał pewnie znośne przyspieszenie i tyle, na tej płycie nie oczekiwałbym cudów Ale jeśli hajs z marż będzie się zgadzać, a taka ma być nowa polityka, to patrzę w przysłość z dużym optymizmem

  2. #742
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tyl.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	50.0 KB
ID:	282765

    Wychodzi na to, że w Tonale będzie możliwość widocznych, prawdziwych końcówek wydechu

  3. #743
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,047

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bors Zobacz post
    Wierzę jednak, że pod zarządem Pana Imparato ta marka w końcu ruszy do przodu i w salonach będzie w końcu spory wybór modeli dla każdego.
    Dekadę temu objawił się inny wizjoner, Pan Marchionne. Marka pod zarządem Pana Marchionne miala ruszyć do przodu, w salonach miał być spory wybór modeli. Sprzedaż już kilka lat temu miała sięgnać pół miliona aut rocznie.
    No ale wierzyć można. Wierz więc. Ówczesny guru miał nawet lepsze CV od Pana Imparato. Te wszystkie plany, zapowiedzi, dziwnie mi to przypomina tamte czasy.

    Alfa została jedną z kilkunastu chyba marek w wielkim, ponadnarodowym koncernie. Kiedyś analogiczną sytuację miał Saab, trafił tak samo, tyle, że koncern był inny. Saaba już nie ma.
    Ilekroć jakieś wielkie podmioty zbierają pod swoje skrzydła różne marki, zawsze część z tych marek jest z czasem zamykana. Pozwolisz, że pozostanę pesymistą odnośnie Pana Imparato. Na razie zaczyna lekko kastrować markę z detali, które ją wyróżniały. Choćby pionowo startujące zegary. Że duperela? Pewnie, ale to była Alfa.
    Teraz mamy płytę z compassa a na rynek amerykański Dodge.
    No ale klaszcz, klaszcz. Warto klaszczyć, może to coś pomoże.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 24-02-2022 o 17:49

  4. #744
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Klaskać. No co zrobisz? Skasują to skasują. Ich marka, ich decyzja. Kupisz sobie wtedy auto innej renomowanej marki Na Alfie świat się nie kończy. Nie ma się co podniecać.

  5. #745
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,047

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Klaskać. No co zrobisz? Skasują to skasują. Ich marka, ich decyzja. Kupisz sobie wtedy auto innej renomowanej marki Na Alfie świat się nie kończy. Nie ma się co podniecać.
    Podniecam się, jak i pewnie większośc z nas tutaj, bo lubimy tą markę, identyfikujemy się z nią, daje nam dużo satysfakcji i przyjemności z jazdy i posiadania. Łączy nas czasem w relacje towarzyskie.
    Jestes na forum alfy. Nie każdy ma tak zimne i obojętne podejście jak Ty.

  6. #746
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Dekadę temu objawił się inny wizjoner, Pan Marchionne. Marka pod zarządem Pana Marchionne miala ruszyć do przodu, w salonach miał być spory wybór modeli. Sprzedaż już kilka lat temu miała sięgnać pół miliona aut rocznie.
    No ale wierzyć można. Wierz więc. Ówczesny guru miał nawet lepsze CV od Pana Imparato. Te wszystkie plany, zapowiedzi, dziwnie mi to przypomina tamte czasy.

    Alfa została jedną z kilkunastu chyba marek w wielkim, ponadnarodowym koncernie. Kiedyś analogiczną sytuację miał Saab, trafił tak samo, tyle, że koncern był inny. Saaba już nie ma.
    Ilekroć jakieś wielkie podmioty zbierają pod swoje skrzydła różne marki, zawsze część z tych marek jest z czasem zamykana. Pozwolisz, że pozostanę pesymistą odnośnie Pana Imparato. Na razie zaczyna lekko kastrować markę z detali, które ją wyróżniały. Choćby pionowo startujące zegary. Że duperela? Pewnie, ale to była Alfa.
    Teraz mamy płytę z compassa a na rynek amerykański Dodge.
    No ale klaszcz, klaszcz. Warto klaszczyć, może to coś pomoże.
    Ty przebijasz i jednego i drugiego swoją madrością. Napisz do nich a na pewno cie zatrudnią, wspomnij koniecznie o tych wskazówkach...
    Na kiedy przewidujesz pogrzeb marki Alfa Romeo panie znafca ?
    P.s bagnet też nie do wszystkich silników montują...czyli jednak koniec ???
    Ostatnio edytowane przez carramba ; 24-02-2022 o 23:28

  7. #747
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,047

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Ty przebijasz i jednego i drugiego swoją madrością. Napisz do nich a na pewno cie zatrudnią, wspomnij koniecznie o tych wskazówkach...
    Na kiedy przewidujesz pogrzeb marki Alfa Romeo panie znafca ?
    P.s bagnet też nie do wszystkich silników montują...czyli jednak koniec ???
    Masz coś sensownego do napisania? Bo jeśli nie, wyłącz swój udział w dyskusji. Pieniaczy tutaj nie potrzeba.
    Nie rozmawiamy tutaj o mnie ale o temacie. Tematem wątku jest alfa Tonale.
    Napisalem na temat: mamy klona a nie oryginalne auto, co z punktu widzenia samej marki i jej historii oraz przyszłosci, moim zdaniem jest posunięciem destrukcyjnym. Odnoś się do meritum a nie wyszczekuj tu swoje oceny rozmówcy.

  8. #748
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Napisz konkretnie czyim niby klonem jest Tonale?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #749
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,047

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Napisz konkretnie czyim niby klonem jest Tonale?
    Była o tym mowa w tym wątku, nie czytasz uważnie. Dotyczy Dodge. To są klony. Dodajmy do tego platformę z compassa. Żeby było jasne: liczę, że Tonale będzie fajnym autem, choć akurat dla mnie suvy to wymysł małych futków, którzy poprawiają sobie ego wielkimi samochodami. Troszkę to żartem napisałem, zaznaczę w obawie przed kolejnym atakiem wyczulonych na swoim punkcie nabywców suvów.
    Suvy mają dwa plusy: lepiej z nich widać drogę i łatwiej się wsiada. Nic więcej. Poza tym same minusy, wyliczę, jeśli pozwolisz:
    1. są cięższe a więc bardziej paliwożerne, ergo koszty utrzymania są wyższe.
    2. są mniej bezpieczne na zakrętach, fizyki nie oszukasz, siła odśrodkowa znacznie większa niż w sedanie czy compakcie.
    3. są droższe w zakupie.
    4. są mniej wygodne w długodystansowych podróżach. Jazda w kabinie sedana daje znacznie większą wygodę jazdy.
    5. nie mają wcale większej przestrzeni bagażowej a te, co mają, to niewiele.
    6. zdecydowanie trudniej nimi parkować w mieście.
    7. są brzydsze, nie wmówisz mi, że opasły kloc w formie buta z cholewką może być ładnym autem. Z sedanami i compactami nie ma w ogóle rozmowy tutaj.
    8. mało kto używa ich w terenie a jesli używa, odsyłam do testów, jak wiele tych "dobrych w terenie" wymięka. Owszem, mają wyższy prześwit, to zaleta. Trzecia.
    9. zobaczcie, kto bardzo często używa suvów: kobiety w miastach, na zakupy. Ile z nich jeździ po terenie? Ale kasę większą, nieraz o kilkadziesiąt tysięcy, wykładaja. Ja wiem, wiem, ich kasa, ich sprawa.
    Ostatnio zona kumpla go nęka: kupmy suva, kupmy suva, wszyscy moi znajomi z pracy mają. Bywa i tak. Wstyd nie jeździć suvem

    Tak czy owak, czekam na jazdę Tonale. Może zmienię zdanie?

  10. #750
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    6 punkt nie do końca. Przykład Wrocław, stan dróg katastroficzny, Giulia na 19stkach nie nadaje się do jazdy i do parkowanaia w tym mieście. Wiem z autopsji. Tylko wysoki SUV.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory