Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Prośba o pomoc - buczenie w okolicach napędu osprzętu silnika / pompy wsp. - 2.0 JTDm

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Mam dokładnie tak samo jak na tym filmiku - po zaciśnięciu gumowej rury wysokiego ciśnienia, dźwięk ustaje. Jak wspomniałem, nie jestem mechanikiem więc nie wiem jak dokładnie działa ten system wspomagania, ale myślę, że to może być duża wskazówka dla tych z Was co się znają

    PS. Czy ktoś wie jaka jest potrzebna pojemność płynu wspomagania w wersji 2.0 JTDm? Czy litr mi wystarczy? Niestety ani w instrukcji, ani w eLearnie nigdzie nie ma takiej informacji :/

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    354

    Domyślnie

    Te komentarze dotyczą dławików w rurze wysokiego ciśnienia łączącej pompę z maglem. Pompa pracuje pulsacyjnie, więc one to pulsowanie tłumią, zakłócają, wyciszając pracę pompy.
    Jeśli dźwięk ustaje po zaciśnięciu tej rury, to moze wskazywać że któryś dławik przestał działać. Niby mozna to naprawiac, ale podobno tylko oryginalny wąż załatwia sprawę. A to wydatek ok 700 zł.
    IMHO, dopóki wspomaganie działa, wymień płyn i olej sprawę

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Te komentarze dotyczą dławików w rurze wysokiego ciśnienia łączącej pompę z maglem. Pompa pracuje pulsacyjnie, więc one to pulsowanie tłumią, zakłócają, wyciszając pracę pompy.
    Jeśli dźwięk ustaje po zaciśnięciu tej rury, to moze wskazywać że któryś dławik przestał działać. Niby mozna to naprawiac, ale podobno tylko oryginalny wąż załatwia sprawę. A to wydatek ok 700 zł.
    IMHO, dopóki wspomaganie działa, wymień płyn i olej sprawę
    Właśnie sprawdziłem sobie jeszcze raz, o którą rurę chodzi, i z tych dwóch rur to nie jest ta słynna za 700zł. Po zaciśnięciu tej dłuższej rury (która kosztuje 700zł lub więcej) dźwięk nie znika. Po zaciśnięciu tej krótszej rury dźwięk cichnie, ale jak za mocno ją ścisnę to wtedy zaczyna pojawiać się inny dźwięk, ale to zapewne wynikający z tego, że nie dopływa płyn wspomagania i zaczyna coś tam trzeć.

    No a obu rurach są numery katalogowe, i ta krótsza, której odpowiednie zaciśniecie powoduje ustąpienie buczenia, ma nr katalogowy 50514283 (na zdjęciach można zobaczyć, o którą chodzi). Niestety nigdzie nie jest dostępna Mimo wszystko jej stan oceniam na bardzo dobry (mogę się mylić), więc nie mam pewności, czy jej wymiana coś by pomogła. Zaczynam się zastanawiać, czy po prostu wcześniej to buczenie też nie występowało, a ja po prostu nie słyszałem go wcześniej

    To jest ta rura oznaczona nr 8:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	getImage.php.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	50.3 KB
ID:	283245

    Tutaj czerwoną kreską oznaczyłem jej przebieg. Idzie od zbiornika płynu wspomagania bezpośrednio do pompy wspomagania i odpowiada za pobieranie płynu ze zbiornika (kierunek zbiornik > pompa).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220330_142214.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	124.7 KB
ID:	283246

    A na tym widać numer katalogowy i dodatkowo coś na podobę "dławika", więc nie wykluczam, że może coś w tym być.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220330_142159.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	83.4 KB
ID:	283248

    Chyba najbardziej to by mi pomogło, gdyby ktoś z posiadaczy wersji 2.0 JTDm sprawdził, czy u nich też taki dźwięk słychać i czy zawsze tak mieli. Też tak macie o poczatku? Albo przynajmniej czy powyższe informacje komuś coś podsunęły do głowy?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    W ramach update'u - wymiana płynu z pełnym przepłukaniem układu wspomagania nie pomogła. Dźwięk buczenia dalej występuje.

    Do wszystkich posiadaczy wersji 2.0 JTDm - czy wy też macie taki dźwięk buczenia w okolicach pompy wspomagania (film z dźwiękiem w pierwszym poście)?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    https://www.facebook.com/groups/7766...0052071421892/



    Gesendet von meinem Redmi Note 9 Pro mit Tapatalk

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    [MENTION=38369]alcapone154[/MENTION] wielkie dzięki, widać że nie jesteśmy sami Na ten moment wynika z tego, że chyba to normalna praca i dźwięk pompy wspomagania w 159-tce.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał saminho7 Zobacz post
    W ramach update'u - wymiana płynu z pełnym przepłukaniem układu wspomagania nie pomogła. Dźwięk buczenia dalej występuje.
    Z ciekawości - jak płukałeś układ?
    Od dołu odkręciłeś śrubę czy wyciągałeś płyn strzykawką ze zbiorniczka?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Z ciekawości - jak płukałeś układ?
    Od dołu odkręciłeś śrubę czy wyciągałeś płyn strzykawką ze zbiorniczka?
    [MENTION=64256]Klonek[/MENTION] , dokładniej to zrobiłem płukankę, coś na podobę z tego filmiku: https://youtu.be/t8g0DAwucU0

    Przed wymianą rozpisałem sobie wszystko w następujący sposób:
    - odessanie strzykawką jak najwięcej oleju ze zbiornika
    - odkręcenie zbiorniczka
    - podłożenie szmatki pod otwory od wężyków
    - odłączenie obu węży i ustawienie ich w pozycji do góry
    - wyczyszczenie zbiorniczka
    - zamontowanie zbiorniczka
    - podłączenie grubszego węża (ssącego) do zbiorniczka
    - włożenie drugiego węża do butelki (najlepiej nie za dużej - miałem 0,7l)
    - zablokowanie otworu w zbiorniczku od węższego węża (pompującego)
    - dolanie nowego płynu wspomagania do zbiorniczka
    - kręcenie kierownicą, obserwując jednocześnie czy w butelce pojawi się nowy płyn (butelkę musiałem opróżnić 2 razy zanim byłem pewny, że leci już nowy płyn)
    - podłożenie szmatek pod drugi otwór zbiorniczka
    - podłączenie węższego węża do zbiorniczka
    - uzupełnienie płynu, ii kręcenie kierownicą do momentu aż nie będzie malał w zbiorniczku

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    OK, dzięki. Wlałeś zielony czy czerwony? Ja zostałem przy zielonym.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    OK, dzięki. Wlałeś zielony czy czerwony? Ja zostałem przy zielonym.
    Miałem zielony i taki też wlałem. Kierowałem się instrukcją obsługi, gdzie podane jest info Tutela GI/R (zielona), mimo, że pod maską mam napisane Tutela GI/A, która jest czerwona. Ale już gdzieś był tutaj niejeden wątek, który poruszał ten temat. Możliwe, że po prostu w późniejszej produkcji Włosi przeszli na nowszą zieloną Tutelę, ale część opisów została stara, jak ta pod maską (taka informacja mi się gdzieś na tym forum przewinęła, ale czy to rzetelna informacja to nie gwarantuję).

Podobne wątki

  1. [159] AR 159 2.4 JTDM Metaliczne Dźwięki Stuki z Okolic Osprzętu Silnika
    Utworzone przez d2dgsm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-04-2020, 10:34
  2. Dziwne dzwonienie okolice napędu osprzętu/rozrządzu
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 18:31
  3. Prośba o pomoc w okolicach Dąbrowy Górniczej.
    Utworzone przez Smori91 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-05-2014, 16:51
  4. [159] Prośba o pomoc w okolicach Krakowa
    Utworzone przez Nigdy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory