Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Run flat

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Panowie,

    Odgrzebuję temat ponieważ na wiosnę czeka mnie wymiana letnich opon i chyba skłaniam się do zwyklych XL a nie RunFlat...
    Minęło trochę czasu, może jest więcej osób, które przerobiły taką zmianę? Jak wrażenia?

    Ze swojej strony mogę powiedzieć, że wcześniej jeździłem BMW 3, fabrycznie oczywiście na RunFlat. Co prawda tam profil miałem 225/40/18 więc niżej niż w Alfie (tu mam 225/45/18 i 255/40/18) i różnica na korzyść zwykłych była ogromna! Zupełnie jak opisał ją autor tego wątku... w BMW pikanterii dodawał fakt, że w tamtym okresie podobno wszytkie fabrycznie wyjeżdżały na RunFlat z wyjątkiem M3......
    Powiem tak, miałem porównanie Giulii na różnych typach opon. Mam znajomych, którzy zjechali już parę kompletów opon jeżdżąc AR Giulia. Nie zauważyłem, ani nie spotkałem się z opinią, że auto prowadzi się jakkolwiek gorzej, mniej pewnie, czy zachowuje się nieprzewidywalnie na oponach Run Flat. Co najwyżej cierpi delikatnie komfort. Reszta to jakieś Voodoo, albo efekt placebo- Najprawdopodobniej wywołany tym, ze stare, zużyte opony, zostały zastąpione nowymi, ze świeżą mieszanką gumy.
    W M3 dużo uwagi przywiązano redukcji masy, do tego stopnia, że kładziono cieniutką warstwę lakieru prawie bez podkładu. Zakładano lekkie felgi i opony- dlatego nie używano Run Flat..
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 15-12-2020 o 16:52

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Opona run flat zmniejsza komfort jazdy, ale w normalnej jeździe w zamian zwiększa precyzję prowadzenia i czucie drogi. Niestety zwiększa też nerwowość prowadzenia na nierównościach, trzeba częściej korygować tor jazdy itp. Z kolei przy szybkich łukach (mam taką szykanę na drodze, którą czasem pokonuję trochę szybciej), w pewnym momencie (blisko limitu?) całe czucie drogi i balansu auta dość nagle znika na tych oponach. Na normalnych oponach klasy performance (pomijam zimówki) tego nie doświadczyłem.

    Podsumowując: run flat mają gorszy komfort a w sytuacjach stresowych są mniej przewidywalne takie jest moje doświadczenie

    Ja planuję zakup dojazdówki albo zestawu naprawczego i do run flatów już nie wracam.

    BTW., po tej reklamie run flatów mam na sprzedaż komplet letnich fabrycznych (2018r) Pirelli Cinturato P7 4x 225/45/18 Run Flat, przebieg opon 15-20 tys km, bieżników nie mierzyłem ale jest jeszcze solidnie.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Opona run flat zmniejsza komfort jazdy, ale w normalnej jeździe w zamian zwiększa precyzję prowadzenia i czucie drogi. Niestety zwiększa też nerwowość prowadzenia na nierównościach, trzeba częściej korygować tor jazdy itp. Z kolei przy szybkich łukach (mam taką szykanę na drodze, którą czasem pokonuję trochę szybciej), w pewnym momencie (blisko limitu?) całe czucie drogi i balansu auta dość nagle znika na tych oponach. Na normalnych oponach klasy performance (pomijam zimówki) tego nie doświadczyłem.

    Podsumowując: run flat mają gorszy komfort a w sytuacjach stresowych są mniej przewidywalne takie jest moje doświadczenie

    Ja planuję zakup dojazdówki albo zestawu naprawczego i do run flatów już nie wracam.

    BTW., po tej reklamie run flatów mam na sprzedaż komplet letnich fabrycznych (2018r) Pirelli Cinturato P7 4x 225/45/18 Run Flat, przebieg opon 15-20 tys km, bieżników nie mierzyłem ale jest jeszcze solidnie.
    Ja też zastanawiałem się aoropos tego co napisałem nad jakimś dobrym zestawem naprawczym tylko zastanawiam się czy czujniki, które mamy założone w jakiś sposób uniemożliwiają stosowania wtryskiwanych preparatów zaklejających dziurę...

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulia VELOCE
    Postów
    4

    Domyślnie

    Całkowicie się z tobą zgadzam. Ja w mojej Veloce miałem bridgestone potenza runflat. Opony trzymały fajnie ale zero komfortu. Kiedy wymijałem się na ważkiej drodze z ciężarówką wpadłem w asfaltową dziurę i dwie prawe opony były do wyrzucenia. Kupiłem więc cały nowy komplet ale oczywiście już bez ruflat. Wybór padł na japońskie Falkeny. Stosunek jakości do ceny zdecydował. I jak po zmianie? Kosmos komfortu i bezpieczeństwa. Opony trzymają jak przyklejone. Bardzo ciche, a samochód płynie po nierównościach, a wcześniej trzęsło. Bardzo polecam, bo po co przepłacać. Moim zdanie runflaty nadają się tylko do kosza. Pozdrawiam serdecznie z Krakowa.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Giulia 2.0 Veloce ; Subaru Outback, Skoda 120
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dzień dobry, podłączam się do wątku. Od dłuższego czasu 1 lub 2 opon jakie dawała fabryka Giulii : pirelli cinturato p7 all season 225/40r19 Nijak nie mogę znaleźć używki. Może ktoś coś?

    Nie zauwazyłem , że rozjechała mi się zbieżność i zdemolowałem bieżnik w przodach...

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,038

    Domyślnie

    w EU nie ma takich opon, a ogólnie all season to dawali w USA/Kanadzie jako baza. auto veloce czy "veloce" bo po all season i ściętych oponach to mam wrażenie że to drugie i niezbyt dobrze naprawione. poza naprawą, weź kup normalne nowe opony, używki to tylko od zaufanego kolegi/rodziny a nie jakieś powypadki np z allegro.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    auto veloce czy "veloce"
    Po postach autora to raczej "Veloce". Tzn. może i amerykańskie Veloce odkąd tam wprowadzili ten trim level w 2020 albo 2021, no ale raczej USA

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Giulia 2.0 Veloce ; Subaru Outback, Skoda 120
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w EU nie ma takich opon, a ogólnie all season to dawali w USA/Kanadzie jako baza. auto veloce czy "veloce" bo po all season i ściętych oponach to mam wrażenie że to drugie i niezbyt dobrze naprawione. poza naprawą, weź kup normalne nowe opony, używki to tylko od zaufanego kolegi/rodziny a nie jakieś powypadki np z allegro.
    Co do naprawy nie mam zastrzeżeń, była zrobiona zbieżność zgodnie z książką i auto jeździ normalnie. Przejechałem nim Rumunię i Bułgarię dwukrotnie... i zbieżność poszła się paść. Dość fest. Nie będę kupował używek, kupię nowe. Ale właśnie się zastanwaim czy parkę bo parę mam jescze jakieś 7mm czy komplet. Jestem bardzo niezadowolony z tego, jak zachowują się te opony zimą. Jest dramat. W innych autach mam wielosezonowe opony innych firm/modeli i różnica jest diametralna.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Po postach autora to raczej "Veloce". Tzn. może i amerykańskie Veloce odkąd tam wprowadzili ten trim level w 2020 albo 2021, no ale raczej USA
    USA , tak USA.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,038

    Domyślnie

    CO do zbieżności/powypadkowej naprawy. Kieydś byli u mnie goście na przeprogramowanie na EU. Auto USA świeżo po naprawie, dzień po geometrii a ja przy okazji oglądniecia przy przeprogramowaniu na EU wizualnie zauwazyłem coż czego oni ani ich mechanicy nie dostrzegli - koło prawy tył przesunięte do przodu. Pytam gdzie był strzał - gość prawy tył. mierząc koło to było ok 1cm przesunięte do przodu i wizualnie dało się to juz zauważyć. GOść był zdziwiony bo przecież geometra dobrze wyszła, no ją można ustawić co nie znaczy że jest wszystko dobrze.
    Kolejna sprawa - moze np sprężyny wymieniałeś i za szybko ustawiłeś zbieżność/geometrię?
    Raczej na forach nie ma skarg że geometria się rozłazi sama z siebie nawet jeśli przejechałeś ileśtam tysięcy km. a może też za ostro jeździsz i po prostu je zjechałeś - zapewne wielosezonówki to przy takiej jeździe idzie szybko wykończyć - ktoś tu na forum pojechał na tor raz na zimówkach i te paręnaście okrążeń w Kielcach wystarczyło żeby opony poszły właściwie już na wiele się nie nadawały - wiem że wymienił je na kolejny sezon.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Giulia 2.0 Veloce ; Subaru Outback, Skoda 120
    Postów
    12

    Domyślnie

    Kielce potrafią zabrać i kilka kompletów opon za jednym wyjazdem
    A co do zbieżności, mnie też zaskoczyło to scinanie. Ale poszukałem na forum (tym właśnie), że wiele osób w Giulii tak miało. Nawet w nówkach z PL. Rozmawiałem też z ludźmi, którzy ściągają te auta z różnych rynków (taka specjalizacja) i zgodni twierdzą, że co któraś im się trafia właśnie ścięta.
    Oczywiście nie wykluczam żadnej opcji, ale mam wydruki na to że zbieżność się rozjechała ( no chyba że pierwsza była robiona trzonkiem od szpadla, a szwagier w wordzie zrobił wydruk).
    Auto prawie salonowe - jak brałem to 10kkm przelotu. Gumy tak samo.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] 4 nowe opony PIRELLI Cinturato P7 235/40/19 Run on flat produkcja koncowka 2014
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 20:56
  2. [159] Opony z systemtem Run on Flat !
    Utworzone przez blackrave w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory