Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Lpg 2.0 280

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Jaj wygląda bagażnik w środku to sprawa drugorzędna dla mnie. Jeśli idzie ci o zmniejszenie pojemnosci. Ja w Giuliettcie mam gaz. Świadomie włożyłem butle 56 litrów, bo zależało mi żeby w zasadzie na LPG jeździć tyle co na benzynie. Regularnie tankuje co 500-550 km. To dla mnie wygoda duża. To, że mi się podniósł bagazni wewnątrz o 8 cm nie jest problemem. W 3 osoby na tygodniowe wakacje zabieram się bez problemu z wykorzystaniem miejsca za siedzeniem kierowcy.pozdrowienia Miedzyzdrojow

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Jaj wygląda bagażnik w środku to sprawa drugorzędna dla mnie. Jeśli idzie ci o zmniejszenie pojemnosci. Ja w Giuliettcie mam gaz. Świadomie włożyłem butle 56 litrów, bo zależało mi żeby w zasadzie na LPG jeździć tyle co na benzynie. Regularnie tankuje co 500-550 km. To dla mnie wygoda duża. To, że mi się podniósł bagazni wewnątrz o 8 cm nie jest problemem. W 3 osoby na tygodniowe wakacje zabieram się bez problemu z wykorzystaniem miejsca za siedzeniem kierowcy.pozdrowienia Miedzyzdrojow
    Jasne każdy inaczej używa auta. Przy moim wzroście to tylko małe dziecko się za mną wciśnie, poza tym auta osobowego używam też w DG i bagaznik musi pozostać bez zmian. Udanego urlopu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Jeden problem, z którym sobie nie poradzili, to wyświetlanie poziomu paliwa. Autko jedzie na gazie, a komp.liczy to jako spaloną benzynę i pokazuje mniejszą ilość Pb w zbiorniku, niż jest rzeczywiście. Po zatankowaniu już ok.8L Pb wskazania poziomu benzyny znowu są prawidłowe. Drugi mały problem wynikł, gdy robiłem proxi po zmianie przełącznika DNA na ten z Race , musiałem odłączyć bezpiecznik instalacji gazowej- z podłączoną inst. gazową, u mnie MES b. długo łączy się z węzłem skrzyni biegów i proxi nie przechodziła. Poza tym, nie mam na co narzekać, ale na LPG Giulia przejechała dopiero 25kkm.
    Jeżeli chodzi o Abart, to też jest Ok. Ja mam do nich blisko - 25km. Zwykle było tak, że w umówionym terminie zostawiałem u nich Giulię i odbierałem w następnym dniu.
    A jakiekolwiek ubytki mocy, gorsza praca silnika ma miejsce czy wszystko jest jak na PB? W temacie lpg jestem zielony, w tamtym tygodniu założyłem do giulietty żony, to jest pierwsza instalacja jaka użytkuje i generalnie ok ale czuję że przy niższych obrotach jest słabsze. Zgłoszę to na pierwszym przeglądzie po 1000km, mam nadzieję że jakoś to ogarną. Zakładałem u siebie, pod Turkiem, ale jeśli zdecyduje się na stelvio to pojadę gdzieś, gdzie już te auta robili.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie powinno być auto słabsze w jakimkolwiek zakresie obrotów. U mnie jedzie na LPG jak na benzynie. Bez żadnej różnicy. Przejechałem już 85000 km na LPG Tartarinii Evo.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie powinno być auto słabsze w jakimkolwiek zakresie obrotów. U mnie jedzie na LPG jak na benzynie. Bez żadnej różnicy. Przejechałem już 85000 km na LPG Tartarinii Evo.
    Tak też myślałem, zgłoszę to na pierwszym serwisie.

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie powinno być auto słabsze w jakimkolwiek zakresie obrotów. U mnie jedzie na LPG jak na benzynie. Bez żadnej różnicy. Przejechałem już 85000 km na LPG Tartarinii Evo.
    gościu- pojebały ci się wątki - tu jest Giulia/Stelvio - co tu kogo obchodzi LPG w T-JET- jak to co innego?

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    gościu- pojebały ci się wątki - tu jest Giulia/Stelvio - co tu kogo obchodzi LPG w T-JET- jak to co innego?
    Daj spokój, sam wtrąciłem w ten wątek o giuliettcie, może niepotrzebnie ale już po fakcie. Już kiedyś natknąłem się na wasza wymianę zdań, niepotrzebne to tu jest.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    135

    Domyślnie

    A czy to prawda ze pali rownież paliwo i lpg jednoczenie ? Słyszałem ze 3 litry pb i 7 lpg ?
    Czy to się wogule opłaca ?
    No koszt instalacji jest znaczny

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Prawda.
    Zależy komu (ile jeździsz).

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    135

    Domyślnie

    20 -25 tys rocznie z tego co czytałem tanie lpg tez się skończy wraz z 2023 r

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post
    20 -25 tys rocznie z tego co czytałem tanie lpg tez się skończy wraz z 2023 r
    To się okaże, też myślę wstrzymać się ze stelvio do końca roku. Na pewno podrożeje, pytanie jaka będzie relacja ceny lpg do pb. Jak nadal 50% czy więcej (jak teraz) to się opłaca. Co do spalania trzeba przyjac 10-11 l gazu i 1.5l benzyny w trasie przy jezdzie "normalnej" a nie ostrej czy emeryckiej, wtedy odpowiednio mniej lub więcej. W jezdzie miejskiej jest większy udział pb o około 1l, ale to mnie nie dotyczy, stelvio użytkuje tylko w trasach. Instalacja około 6 tys jak się orientowałem.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory