Strona 35 z 96 PierwszyPierwszy ... 25262728293031323334353637383940414243444585 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #341
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Dokładnie- chętnie byśmy się dowiedzieli co się stało (to jakaś tajemnica?). Że padło i Stelvio i Giulia to trochę dziwne.. Z tego co piszą na forum Quadrifoglio to te silniki nie są awaryjne ( u mnie jeszcze za mały przebieg to się nie wypowiadam), i to nawet w przypadku częstego ich pałowania- gość , który wymienił już kilkanaście kompletów opon i ma ponad 80000 km, pisze że dobrze że to Alfa, bo BMW by nie dało rady..

  2. #342
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,045

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz11 Zobacz post
    No niestety , zdjęć i pisać na tym forum nie można. Admin kasuje i udziela ostrzeżeń alfy które miałem jeździły zajebiscie, ale PADAJĄ SILNIKi. Nie tylko w tych moich, zdjecia wstawiłem. wnioski wyciagajcie sami. Nigdy do alfy nie wroce. !
    Ja mam trzecią alfę, robię rocznie po 25 do 30 tysięcy, nie padł mi nigdy żaden silnik.
    Nie wyciągnę więc z Twoich wynurzeń żadnych wniosków, może poza podejrzeniem, że Ty po prostu NIE UMIESZ jeździć.
    Lata temu poznałem gościa, który podpalał się dźwiękiem boxera. Kiedy kupił sobie 145 w tej wersji silnikowej, wstał rano w zimie, poszedł na parking i piłował zimnego boxera do czerwonego pola, stojąc na tym parkingu. Rozwalił silnik.
    Ja też miałem boxera, też w 145. Jeżdziłem nim 4 lata, zrobiłem 100 tysięcy, sprzedałem potem z ogólnym przebiegiem 285 tysięcy. Nie padł mi silnik.

    Daruj sobie, bo tego jęczenia nie da się czytac. Nie chcesz wracać do alfy to nie wracaj. Twoja sprawa, nie musisz nam się tu robić coming outu

  3. #343
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Ale jaja. O Alfie jak o zmarłym. Albo dobrze albo wcale.
    Skojarzenie ze zmarłym nieprzypadkowe w obecnej sytuacji.

    Nie umie jeździć...Alfą.
    Jeszcze kilka związanych z tradycją marki wytłumaczeń nie padło: zły olej, złe paliwo, złe drogi.
    A no i podstawowe " to tylko eksploatacja".

    Po takim odzewie dziwne by było gdyby piszący o tych padniętych silnikach nawet mając już wiedzę co było przyczyną ,zechciał się tym dzielić z fanatykami.

    Swoją drogą ASO AR mogą sobie tak rozbierać silniki Q ? Nie jadą nieotwierane na diagnozę do Włoch?

  4. #344
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,480

    Domyślnie

    a co to jakaś wiedza tajemna? silnik jest silnik - nie róbmy sobie żartów. NA początku produkcji owszem producenci bardziej pilnują pod katem chorób wieku dziecięcego a potem- normalna prawa coś się spsuje - naprawa i po temacie.
    a co do problemów jednego z piszących- co się dziwisz reakcji pozostałych userów - jak za przeproszeniem sra w każdym wątku głupotami- widzi auto na lawecie wniosek - złom- to przypadek do psychiatry- zero konkretów same inwektywy.
    Ostatnio na grupie FB było właśnie Q pakowane na lawetę w tym kolorze z powodu ..........przebitego koła wiec..... :-)
    Zamiast pisania bzdetów i spamowania tak trudno opisać swój przypadek a nie pieprzenie o prawnikach i inne frazesy nic nie wnoszące do tematu . Tu nikomu nie trzeba wiedzy kot co gdzie komu naprawia tylko jaka była przyczyna i co się w sprawie dzieje - naprawdę tak ciężko kilka zdań sklecić. Oby się nie okazałą że z dużej chmury mały deszcz a piszący "se" wpadł aby zrobić gównoburzę. Wybacz ale tak mniej więcej wiarygodność tego usera wygląda.

  5. #345
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zmieniając nieco wątek wróciłem ostatnio z wakacji z Chorwacji i powiem szczerze po drodze jak i na miejscu spotkałem stelvio w ilości które mogę policzyć na jednej ręce, miałem jednodniowy wypad do wenecji myśląc gdzie jak gdzie ale we Włoszech alf będzie znacznie więcej, spotkane tylko dwie sztuki. Zaznaczam że po drodze do Chorwacji jak i do Wenecji nie spotkałem żadnej Giulii. Obserwując drogi we Włoszech mam wrażenie że oni wolą macana.

  6. #346
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja podobnie, widziałem ze 3 albo 4 Giulie i ciut więcej Stelvio - ale chyba żadnego na włoskich blachach. Ale też Włochów nie było przesadnie, a duża ich część, sądząc po klasie samochodów, była raczej z wypożyczalni. Jak spotkałem się ze Stelvio na granicy chorwacko-słoweńskiej to okazało się, że było... z Belgii .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #347
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    298

    Domyślnie

    Giulia/Stelvio to doskonałe samochody. Technologicznie majstersztyk.
    Co z tego jeśli brakuje podstawowego na dzisiaj wyposażenia, przede wszystkim: cyfrowych zegarów, matrycowych ledów (przy okazji delikatny lift lamp przód i tył) i szybkiego infowyświetlacza/mediów.
    Tak naprawdę tylko te 3 rzeczy dzielą Giulię/Stelvio od nowych BMW i innych.
    Ogólną jakością wykonania AR nie ustępuje BMW i pozostałej tzw. konkurencji.
    Żeby nie było: mi w zupełności wystarczają xenon, analogowe zegary i obecny wyświetlacz. Ale ludziska szukają nowości, tabletów, ledów, itp. gadżetów. Nowość musi być.

    Co do AR w Chorwacji i po drodze: najwięcej Stelvio i pojedyncze Giulie spotkałem w okolicach Bielska Białej.
    Odwrotnie z kolei w Chorwacji, spotykałem głównie Giulie i pojedyncze Stelvio. Różne rejestracje, miejscowe i "obce". Te które mogłem obejrzeć z bliska to były głównie diesle.

    Odnośnie przypadku kolegi, który ma dwie alfy na podnośniku: pech i współczucie. Naprawdę to może poirytować człowieka. Samochody nie były tanie i zamiast cieszyć jazdą, wiszą smętnie w serwisie.
    Dobrze, żeby zamiast wylewać ogólne żale, założyć odrębny wątek i opisać co się wydarzyło.
    Na pewno taki opis byłby pomocą i przestrogą dla innych.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  8. #348
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    .
    Na pewno taki opis byłby pomocą i przestrogą dla innych.
    A ten opis nie jest niby? Użytkownik ma odwadniać że nie jest koniem?
    Jeśli taki "pech" lampki ostrzegawczej potencjalnemu nabywcy nie zapali to co zmieni oddzielny wątek?

    Pech. Majstersztyk no ale pech panie. Co poradzisz.

  9. #349
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,480

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A ten opis nie jest niby? Użytkownik ma odwadniać że nie jest koniem?
    Jeśli taki "pech" lampki ostrzegawczej potencjalnemu nabywcy nie zapali to co zmieni oddzielny wątek?

    Pech. Majstersztyk no ale pech panie. Co poradzisz.
    a coś udowodnił do tej pory?
    czy jak jakiś Janusz wpadnie i rzuci parę zdań kompletnie niczym nie popartych i mam sraczki z tego powodu dostać? bez konkretów na innym forum już dawno by polecał a tu bez żadnych dowodów po wrzucenia dwóch zdjęć nie świadczącym o niczym wierzą jak w jakieś bóstwo- normalnie cyrk na kołach. tez mam fory z serwisu różnych aut to znaczy że się psują na potęgę?
    naprawdę nie zachowujmy się jak dziećmi i skończmy zabawy z takimi delikwentami. Ogarnijcie się trochę.

  10. #350
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    A po co ma coś udowadniać? Jest instytucją badająca awaryjnosc?
    Opisuje wrażenia. Czym te wrażenia się różnią od wrażeń wkręcającego się na obroty po lagu skrzyni wału lekkiego czy wrażeń krótkiego przełożenia kierownicy?
    Ktoś poświęcił swój czas i dostaje zjebke bo nie wiem, Vin u nie podał.
    Kto zainteresowany znajdzie informacje spokojna głowa . I bez tego wpisu wątek usterki mniejsze i większe choinkę kontrolek zapala.
    Swoją drogą gdzie w tych wpisach złamanie regulaminu? Jakoś nie potrafiących bez wulgaryzmów zdania sklecić moderacja nie potępia. A tu za opis swych przygód jakieś ostrzeżenia czy czytam że kasowanie wpisów wręcz.

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory