Strona 98 z 122 PierwszyPierwszy ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 971 do 980 z 1218

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #971
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    74

    Domyślnie

    To ja już nie wiem, chłopaki co się zajmują ściąganiem i naprawą zapewniają że regeneracja poduszek jest bezpieczna i nie trzeba kupować nowych... Skoro tak mówicie to będę szukał nowych, bądź z demontażu jak nie będzie tych z USA.

  2. #972
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Zachęcam do obejrzenia w temacie regeneracji poduszek…

    https://youtu.be/6AQw-IQcesY


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  3. #973
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    To ja już nie wiem, chłopaki co się zajmują ściąganiem i naprawą zapewniają że regeneracja poduszek jest bezpieczna i nie trzeba kupować nowych...
    A znasz handlarza który ci powie, że ma "wujowy" towar?

    Z oczywistych względów nie mogę publikować zdjęć bo temat w miarę świeży, ale po czołowym zderzeniu KIA z Hondą w Hondzie nic się nie otworzyło... bo nie miało co wystrzelić!

    Jak ktoś chce drutować poduszki to nich przynajmniej pasażerowi założy oryginał, szczególnie że na miejscu pasażera zazwyczaj wozi najbliższą rodzinę z dziećmi włącznie.

  4. #974
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Widział ktoś jak otwiera się poduszka po regeneracji ?

    - Taka co ma nabój niedopasowany do pojemności worka ?
    - jak worek jest niefabrycznie poskładany ?
    - jak worek już raz wystrzelił, nabój jest za dużej pojemności/mocy a bezpiecznik nie zadziała - zwał jak zwał i się rozrywa ?
    - jak pęka deska po naprawie i lecą kawałki szpachli ?
    - albo wychodzi bokiem a nie górą?

    poz. 1,3,4 miałem okazję widzieć.

    Teraz jak przemyślisz sprawę to się zastanów czy nadal chcesz regenerację, aaa zapomniałem, w obecnych czasach za taką akcję są już egzekwowane paragrafy, z prokuratorem na karku włącznie, skończyły się czasy gdzie przechodziła poduszka oklejona skajem.

    Gdyby ktoś chciał się doedukować, mam w garażu pozostałość po pewnym hurtowym zakupie na aukcji, gdzie przyszła euro-skrzynia pełna poduszek, jakieś wynalazki, w ilości pewnie 50szt mi zostało, mogę przeznaczyć na testy, jak np odpali jasiek GMC z nabojem od Oldsa, albo workiem od Suburbana.

    ----

    edit: teraz zobaczyłem filmik - no właśnie jest to pokazane co opisałem wyżej...
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 06-02-2023 o 10:09
    Stelvio I gen. USA

  5. #975
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    To ja już nie wiem, chłopaki co się zajmują ściąganiem i naprawą zapewniają że regeneracja poduszek jest bezpieczna i nie trzeba kupować nowych... Skoro tak mówicie to będę szukał nowych, bądź z demontażu jak nie będzie tych z USA.
    nie ma co szukać tylko iść do ASO i kupić nowe. Mając na uwadze wartość tych aut to wydanie około 12 tyś na komplet czołowych poduszek nie jest kwotą zaporową a na przyszłość nim kupisz sprawdź ile co kosztuje do naprawy .
    Sam mam auto z USA i miało wystrzelone poduszki- wszystko kupiłem w ASO na co mam faktury.
    Na marginesie 99% sprowadzonych z USA i EU po wystrzale ma "regenerowane "albo wcale. Koledze szukaliśmy auta i z każdym handlarzem ucinała się rozmowa o udokumentowanie naprawy fakturami w części dotyczącej poduszek powietrznych- ciekawe dlaczego?
    Przynajmniej z USA widać co było ale z EU np popularna ostatnio "modna" Szwajcaria to jedna wielka czarna dziura - same okazje i igły.

  6. #976
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Orientuje się ktoś jakie są orientacyjne ceny naprawy foteli,deski rozdzielczej i podsufitki po wystrzale poduszek ? Jest to opłacalne czy lepiej np. kupić nową używaną deskę i fotele ?
    Witaj
    Wysłałem ci info na priv jak chcesz, to się odezwij

  7. #977
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Ten wątek jest naprawdę bardzo rozległy, ale też pomocny, bo porusza wiele ważnych kwestii, z którymi powinny obowiązkowo zapoznac sie osoby chcące sprowadzić alfę ze stanów. Osobiście przeczytanie prawie 100 stron zajęło mi dwa popołudnia, ale warto byłoPrzekazywane tu rady są nieocenione….ale do rzeczy. Na wstępie chciałem zapytać, czy jest tu ktoś, kto jest mi w stanie polecić fachowca od konwersji Stelvio z Lublina i okolic?

  8. #978
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Ja bywam regularnie w Lublinie

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #979
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Super. Moja Alfa jeszcze w Stanach, ale jak tylko przypłynie to rozumiem, że mogę liczyć na Twoją pomoc? Będę chciał zrobić na pewno konwersje lamp tylnych, dostosowanie softu do eu, lampy przednie kupie eu 35w skrętne i chciałbym dołożyć prawilnie spryski i czujniki samopoziomowania. Auto będzie na własny użytek, więc zależy mi na tym, żeby je zrobić zgodnie ze sztuką, bez zbędnych oszczędności.

  10. #980
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    74

    Domyślnie

    Dzięki, chłopaki za otworzenie oczu. Jak uda mi się wylicytować w jakiś fajnych pieniążkach tą moją upatrzoną to tak zrobię. Swoją drogą te Giulie to mają strasznie czułe te sensory poduszek. Byle dotknięcie i już wystrzelona. Jeszcze jakieś macie przestrogi apropo naprawy samochodów z USA jakie robią "handlarze", bo ja nie mam czasu na załatwienie naprawy u siebie w okolicy, więc planuje dać do chłopaków z Ameryka Cars, bo koledze mustanga ściągali i naprawiali, na razie odpukać nie narzeka.

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory