Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2021
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wg mnie problem ten jest jednak wydumany bo jedynie Petryn się tego czepiał, w innych testach nikt o tym nawet nie wspomniał.
    Może wydumany, a może większość testów (jak większość testów na internecie) była sponsorowanych?

    Pertyn to jednak Petrolhead - może się czepiać rzeczy, których sam bym się czepiał, a które 80% kierowców by olało. Ja bym nie przesądzał tak szybko
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #2022
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    A może zostało to zauważone, ponieważ test odbywał się w śniegu, podczas gdy inne na suchej nawierzchni? Obawiam się, że nie jest to wada Tonale, tylko cecha PHEV czyli auta które jest czasami FWD, RWD i AWD - o czym decyduje wg tylko sobie znanego algorytmu komputer.

  3. #2023
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Przede wszystkim - Pertyn mówił o takim zachowaniu samochodu, ale nie bardzo udało mu się je wywołać. I to na lodzie i przy skręconych kołach. Zakładam, że w normalnej jeździe problem jest wydumany i nie występuje, tymczasem przedstawiony został jako potencjalnie niebezpieczny ( takie moje wrażenie ). Trochę za grubo - Tonale to nie auto do wyścigów, tylko "zwykła" taksówka.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #2024
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Wie ktoś od czego jest niebieskie światło pod lusterkiem wstecznym?
    https://www.youtube.com/watch?v=SDqWQVNYgtM
    13min10sek filmu zaświeca się.

  5. #2025
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Jak dla mnie wiarygodność Pertyna po tym teście ( oraz dodatkowo wersji 160KM )spadła do żenująco niskiego poziomu. Sam jestem (jeszcze) posiadaczem XV którego użytkownikiem jest właśnie Pertyn. Facet który w teście tegoż XV udowadniał iż 13 sek do setki to wcale nie jest źle ( przypominam silnik 1,6 116KM a napęd na 4koła ) a odpowiednie naciskanie gazu tj. mniej więcej 40-60% otwarcia przepustnicy powoduje to iż auta przyśpiesza co prawda tak samo wolno ale tego nie czuć bo mniej wyje. Owszem do miasta to nadal fajny samochód i żonie będzie trudno się rozstać ale nawet ona mówi że to auto wolne. Napęd 4x4 z pewnością w Subaru jest bardziej przewidywalny i ma kilka trybów które w cięższych warunkach są naprawdę przydatne.
    Kwestia napędu była dla mnie również pewnym problemem przy wymianie XV na Tonale Phev. Wydaje mi sie jednak że w dłuższe trasy i tak auto będzie jechało w trybie D gdzie przód będzie działał prawdopodobnie cały czas a elektryczny tylko w odpowiednich warunkach. Czyli taki napęd 4x4 trochę jak haldex. Moze jednak być w miarę skuteczny przy np trudniejszych podjazdach czy wyjazdach z zaśnieżonych miejsc. W mieście prawdopodobnie różnicy nie będzie względem napędu na jedną oś. Na długie trasy wciąż mam Outbacka 3,6 więc z czasem napiszę porównanie pomiędzy napędami Pheva Alfowskiego a 4x4 Subarowskimi pod względem zwykłych codziennych sytuacji.

  6. #2026
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Sam jestem (jeszcze) posiadaczem XV którego użytkownikiem jest właśnie Pertyn. Facet który w teście tegoż XV udowadniał iż 13 sek do setki to wcale nie jest źle ( przypominam silnik 1,6 116KM a napęd na 4koła ) a odpowiednie naciskanie gazu tj. mniej więcej 40-60% otwarcia przepustnicy powoduje to iż auta przyśpiesza co prawda tak samo wolno ale tego nie czuć bo mniej wyje.
    A, czyli gość, który prawie kupił Giulię, ale skończył z XV xDDDDDDD.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #2027
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Wie ktoś od czego jest niebieskie światło pod lusterkiem wstecznym?
    https://www.youtube.com/watch?v=SDqWQVNYgtM
    13min10sek filmu zaświeca się.
    Też jestem ciekaw. Widać je też pod innym kątem w 13:39.
    Pozdro,
    Bartas

  8. #2028
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    W koncernie VW dzisiaj podwyżki. Formentor ~10tys. baza i opcje jakieś 10%. Także Tonale nie jest już bardzo drogie, tylko trochę droższe od kilku istotnych konkurentów.

  9. #2029
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie pamiętam, który był to rok, w Auto Świat było porównanie trzech samochodów: Alfy 156, Audi A4 B6 i chyba BMW 3 E46, no powiem Wam, że wtedy jarałem się 156, jak Rzym dla Nerona. Natomiast tak, jak ja to widzę, to 156 dla Alfy jest sukcesem i porażką w jednym. Sprzedażowo, pełny sukces, w pierwsze 4 miesiące 90 tys. zamówień. Prasa nazwała model przełomowym, zdobył tytuł europejskiego samochodu roku. 156 posiadała szeroką paletę silników, duży diesel i busso, skłaniały też klientów premium. Niestety silniki TS w połączeniu z często niewłaściwym serwisem miały swoje bolączki, kaprysy elektroniki też miały miejsce, zawieszenie nie lubiło gorszych dróg, żywotność wahaczy była bardzo niska. Całości dopełniła rdza. Niestety, pomimo wszelkich sukcesów, mityczna "królowa lawet" i żarciki powstały w dużej mierze właśnie dzięki 156.
    Racja , to głownie dzięki 156 i silnikom TS 16V w niej montowanych mit Alfy na lawecie tak się utrwalił. Niestety wymiana oleju co 20 tysięcy kilometrów plus gorsza jakość tych silników niż cf1 montowane np. w 155 , do tego zawieszenie które na drogach z lat 90 tych sypało się po 40 tysiacach pokutuje do dzisiaj.

  10. #2030
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,047

    Domyślnie

    A ja jeżdżę i jeżdżę, 2 do 3 tysięcy km miesięcznie i rozglądam się za Tonale na ulicach i szosach.
    No nie mam szczęścia, motyla noga.
    Ani jednego nie widziałem. Rozglądam się tak od maja.
    Pomóżcie.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory