Strona 278 z 286 PierwszyPierwszy ... 178228268269270271272273274275276277278279280281282283284285286 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,771 do 2,780 z 2857

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2771
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Gwarancja biegnie faktycznie od dnia rejestracji, na pewno.
    Trochę istotne gdzie stoi przygotowywane, jaki faktycznie przebieg czy rzeczywiście rzędu 5km, i ile to taniej od nowego po-lifta z takim wyposażeniem.
    Za chwilę pojawi się więcej poliftów 2023 z ledami i wirtualami, i pewnie ceny aut 2022 będą u dealerów znacząco spadać żeby się ich pozbyli.
    Po-lifty nie bardzo mnie interesują ze względu na wirtualne zegary. Sprzedawca twierdzi, że auto jest nowe i nie jeżdżone. Auto katalogowo wycenione na 290 000 a promocyjna cena to poniżej 220 000

    Cytat Napisał kczan Zobacz post
    [MENTION=2971]mourning[/MENTION]
    Jeśli auto stało w salonie to od razu zamów sobie w ASO nowe aku, a w pakiecie dealerskim dobrze by było zrobić odświeżenie lakieru - w ramach negocjacji przy kupnie.
    Ponadto tak jak [MENTION=90487]netzmark[/MENTION] napisał, dealerzy bardzo będą chcieli się pozbyć teraz przedliftów, więc możesz mocno zbijać cenę, dostają duże upusty od centrali.
    Aku odpięte. Co do upustów to jak wspomniałem wyżej z katalogowej ceny 290 000 na 220 000 i teraz pytanie czy jest sens próbować jeszcze zbić cenę? Trochę martwi mnie ten stracony rok gwarancji. Trochę to niezgodne z prawem i pytanie czy ewentualnie po zakupie warto walczyć z centralą o wydłużenie gwarancji na pełne 5 lat? Skoro serwis tak liczy gwarancję to znaczy, że nie kupuję nowego auta tylko używane.

  2. #2772
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Trochę to niezgodne z prawem i pytanie czy ewentualnie po zakupie warto walczyć z centralą o wydłużenie gwarancji na pełne 5 lat? Skoro serwis tak liczy gwarancję to znaczy, że nie kupuję nowego auta tylko używane.
    Walczyć możesz ale raczej nic nie wywalczysz. Dlaczego niezgodne z prawem? nie kupujesz samochodu od FCA tylko od kogoś kto już go kupił i na siebie zarejestrował (nie ważne że w tym wypadku to akurat dealer, dla FCA to to samo co byle kto zza rogu). Czyli tak, to już jest auto używane i Ty będziesz drugim a nie pierwszym właścicielem. Tak to niestety działa pomimo, że kupujesz od dealera.
    Wydaje mi się, że tych starych Alf mają całkiem dużo na salonach i czas gra na Twoją korzyść jeśli chodzi o cenę. Powinni klientom coraz bardziej wchodzić w d żeby się ich wyzbyć.
    290 to jakiś kosmos. Może tyle stoi takie wyposażenie wg nowego cennika za rocznik 2023 ale nie wg ich cen zakupu w 2022. To jakieś kreatywne pompowanie ceny wyjściowej żeby wykazać niby ogromny rabat. W zeszłym roku takie coś kosztowało ok 240-250tys i weź pod uwagę że oni już je w zeszłym roku kupili a nie dopiero będą kupować po nowych cenach nowego modelu. Co nie zmienia faktu że 220 to raczej dobra cena jeśli to jakieś Veloce. I że warto ich jeszcze dusić albo chwilę odczekać.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 05-03-2023 o 01:28

  3. #2773
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Stelvio 2022 Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Potrzebuję opinii, pomocy przy zakupie Stelvio. Mam na oko Stelvio Veloce z 2022 roku- w specyfikacji napisane, że rok modelowy MY22- musze się dopytać jaki jest rok produkcji, nowe, z pakietem asystent kierowcy plus 19K ( system utrzymania pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, system ostrzegający o zmęczeniu kierowcy, system kontroli prędkości, asystent ruchu na autostradzie, asystent ruchu w korku, aktywny czujnik martwego pola)- tak jest napisane w ogłoszeniu, ale auto jest zarejestrowane od marca albo czerwca 2022. Na moje pytanie od kiedy liczy się gwarancja sprzedawca powiedział, że od dnia rejestracji aut czyli auto już praktycznie według sprzedawcy straciło rok gwarancji. Teraz pytanie czy warto się zainteresować tym autem? Czy to, że tak długo stoi u nich może mieć wpływ na awaryjność auta? Czy gwarancja nie powinna biec od dnia zakupu auta przez klienta? Cena dość atrakcyjna, bo poniżej 220 tys. Może ktoś był w podobnej sytuacji i podzieli się swoim doświadczeniem?
    Szukaj auta MY2022 niezarejestrowanego. Maja takie jeszcze na stanie. Dodatkowo takie auta lepiej się finansują. Jakiej wersji szukasz? Sam kupowałem ostatnio wiec mam jako taki przegląd.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #2774
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRS
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Stelvio QV & Veloce
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Walczyć możesz ale raczej nic nie wywalczysz. Dlaczego niezgodne z prawem? nie kupujesz samochodu od FCA tylko od kogoś kto już go kupił i na siebie zarejestrował (nie ważne że w tym wypadku to akurat dealer, dla FCA to to samo co byle kto zza rogu). Czyli tak, to już jest auto używane i Ty będziesz drugim a nie pierwszym właścicielem. Tak to niestety działa pomimo, że kupujesz od dealera.
    Wydaje mi się, że tych starych Alf mają całkiem dużo na salonach i czas gra na Twoją korzyść jeśli chodzi o cenę. Powinni klientom coraz bardziej wchodzić w d żeby się ich wyzbyć.
    290 to jakiś kosmos. Może tyle stoi takie wyposażenie wg nowego cennika za rocznik 2023 ale nie wg ich cen zakupu w 2022. To jakieś kreatywne pompowanie ceny wyjściowej żeby wykazać niby ogromny rabat. W zeszłym roku takie coś kosztowało ok 240-250tys i weź pod uwagę że oni już je w zeszłym roku kupili a nie dopiero będą kupować po nowych cenach nowego modelu. Co nie zmienia faktu że 220 to raczej dobra cena jeśli to jakieś Veloce. I że warto ich jeszcze dusić albo chwilę odczekać.
    290 tyś wg konfiguracji w 2021 nie było żadnym problemem więc 2022 tym bardziej.

    Wysłane ze Stelvio
    Stelvio na jutubie

  5. #2775
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Chodzi mi o to że 220tys za 2022 to po prostu normalna cena po lekkim rabacie, taka jak była oferowana wiosną zeszłego roku. I sądzę że przy widmie pukających do drzwi salonów nowych 2023 to można wydusić jeszcze ze 20 za poprzedni model zakupiony przez dealera jeszcze w zeszłym roku po starych cenach. A napewno można uzyskać jeśli nie pieniądze to jakieś free dodatki, typu alarm jeśli nie ma fabrycznego, przyciemniane szyby itp. To co może dołożyć dealer we własnym zakresie na miejscu.

  6. #2776
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    Spokojnie zbijaj cenę, moje było wycenione w katalogu na 280 a bez proszenia dostałem rabat na 210. A wtedy nie było widma faceliftingu.

  7. #2777
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Chodzi mi o to że 220tys za 2022 to po prostu normalna cena po lekkim rabacie, taka jak była oferowana wiosną zeszłego roku. I sądzę że przy widmie pukających do drzwi salonów nowych 2023 to można wydusić jeszcze ze 20 za poprzedni model zakupiony przez dealera jeszcze w zeszłym roku po starych cenach. A napewno można uzyskać jeśli nie pieniądze to jakieś free dodatki, typu alarm jeśli nie ma fabrycznego, przyciemniane szyby itp. To co może dołożyć dealer we własnym zakresie na miejscu.
    Mam zamiar do nich napisać aby dołożyli mi w ramach rabatu hak i zaciski malowane na kolor

    Cytat Napisał kczan Zobacz post
    Spokojnie zbijaj cenę, moje było wycenione w katalogu na 280 a bez proszenia dostałem rabat na 210. A wtedy nie było widma faceliftingu.
    U jakiego dealera kupowałeś? Myślicie, że WIBOR 1M jest lepszy niż stała rata?

  8. #2778
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Myślicie, że WIBOR 1M jest lepszy niż stała rata?
    Dopóki jastrząb z Rysów rządzi to trudno coś przewidzieć.
    Na stałą zawsze wyższy % niż na zmienny wibor.
    Mam teraz jeden leasing na zmienne i rata w skali roku wzrosła o jakieś 40zl (przy racie rzędu 1700), więc bez tragedii. Najdziwniejsze że w ostatnie dwa miesiące o kilka złotych ale raty zmalały (nie wnikam czemu tak skoro zmiana w dół a nie w górę). Wszystko kwestia porównania obu opcji. Jakby co to mogę dać Ci dobry kontakt do gościa z PKOleasing-Warszawa.

  9. #2779
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Dopóki jastrząb z Rysów rządzi to trudno coś przewidzieć.
    Na stałą zawsze wyższy % niż na zmienny wibor.
    Mam teraz jeden leasing na zmienne i rata w skali roku wzrosła o jakieś 40zl (przy racie rzędu 1700), więc bez tragedii. Najdziwniejsze że w ostatnie dwa miesiące o kilka złotych ale raty zmalały (nie wnikam czemu tak skoro zmiana w dół a nie w górę). Wszystko kwestia porównania obu opcji. Jakby co to mogę dać Ci dobry kontakt do gościa z PKOleasing-Warszawa.
    zmalały Ci raty bo nieznacznie ale jednak obniżył się WIBOR

  10. #2780
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Pewnie tak.
    Szokujące że coś tu maleje...

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory