Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 87

Temat: Wynajem długoterminowy. Zdanie auta. LeasePlan. OSTRZEGAM i NIE polecam.

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek Zobacz post
    Dzięki, powiem szczerze, ze sam nie wiem. Być moze chciałbym wziąć jakieś nowe auto. Raczej nie chciałbym wykupić samochodu do majątku prywatnego, z tego co widziałem to jest to dość mocno opodatkowane. Jak na radzie przeglądam sobie ofertę najmu samochodów od Master1.
    Najem to dzisiaj zazwyczaj 120-122% a leasing fabryczny 105-106% jeśli mowa oczywiście o nowym aucie.

  2. #52
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,232

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek Zobacz post
    Dzięki, powiem szczerze, ze sam nie wiem. Być moze chciałbym wziąć jakieś nowe auto. Raczej nie chciałbym wykupić samochodu do majątku prywatnego, z tego co widziałem to jest to dość mocno opodatkowane. Jak na radzie przeglądam sobie ofertę najmu samochodów od Master1.
    Kupowanie auta "dla kosztów" samo w sobie jest głupie. Moim zdaniem już lepiej zapłacić podatki i mieć cash w ręce. Natomiast jak masz potrzebę nowego/nowszego auta, to jak najbardziej. z przeniesieniem auta do majątku prywatnego jest problem ale jest i furtka. Na szczęścia nasze posły matoły jak zwykle coś przeoczyły. Jak wykupisz auto, do firmy, to możesz je dalej amortyzować wg wartości z faktury wykupowej (i dalej mieć koszty). Możesz też ustawić wykup na 1% i tej ostatniej faktury nie księgować w kosztach firmy. Następnie taki pojazd darować komuś w rodzinie i bez podatków sprzedać (jest na to interpretacja podatkowa naczelnika któregoś urzędu skarbowego). Jak rozliczysz ostatnią fakturę to przy darowiźnie trzeba odprowadzić VAT od wartości rynkowej. Jak sprzedaż auto z firmy, to musisz sobie na ten sam miesiąc zorganizować np inny leasing, żeby zniwelował fakturę sprzedażową. bo jak sprzedaż i nie będzie kosztów z faktury inicjalnej, to od auta zapłacisz 40% podatków. jak chcesz przenieść bezpodatkowo do majątku prywatnego, to po 6 latach od zakończeniu leasingu można. Takie szachy podatkowe .
    W każdym razie po najmie zostajesz z niczym (tzn. auto poużywałes i koszty miałeś). W leasingu koszty do firmy też masz, a na koniec masz auto. Co z nim zrobisz twoja wola.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 03-04-2023 o 06:59

  3. #53
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Że też komuś chciało się to wymyślać, pewnie jakiemuś byznesmenowi w białych skarpetach w skodzie super B w lizingu. Jak zwał tak zwał, jest to zwykłe oszustwo. Dla zasady wysyłam to zaraz do znajomego posła z SP, tak jak wysłałem skargę do KRRiT na słownictwo "redaktorów" w Trójce odnośnie SAMOCHODÓW i mam z odpowiedzi niezłą polewkę.

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Takie szachy podatkowe .
    Najlepszy mat jest jak sobie wszystko poplanujesz a za te kilka lat matoły zmienią zasady o 180% i z planów d*. Najczesciej to ruletka a nie szachy. Niestety PL to nie jest dobre miejsce do planowania czegokolwiek na lata. Całe szczęście w nieszczęściu że jednak zawsze coś matoły schrzanią.

  5. #55
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Najem to dzisiaj zazwyczaj 120-122% a leasing fabryczny 105-106% jeśli mowa oczywiście o nowym aucie.
    Ale czy w tym porównaniu bierzesz pod uwagę wszystkie koszty. Ja w racie najmu mam ubezpieczenie i pełną obsługę serwisową, przeglądy, wycieraczki itp. Przez 4 lata na mój koszt, wlewam tylko płyn do spryskiwaczy.
    To są sprawy matematyczne i żeby je porównać trzeba mieć dokładną ratę podaną.

  6. #56
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    ... Bo jak się coś sypnie, leżysz też z leasingiem i auto odjedzie. Razem z zapłaconymi już ratami.
    Dalej: skąd wiesz, czy po 4 latach będziesz chcial wykupić auto? ...
    Pytanie brzmiało najem czy leasing. W powyższych najem nie ma przewagi, a leasing można odsprzedać, wcześniej zakonczyć itp. Jak się auta po nim nie będzie już chciało - można je sprzedać, bo ono jest.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Librak Zobacz post
    Ale czy w tym porównaniu bierzesz pod uwagę wszystkie koszty. Ja w racie najmu mam ubezpieczenie i pełną obsługę serwisową, przeglądy, wycieraczki itp. Przez 4 lata na mój koszt, wlewam tylko płyn do spryskiwaczy.
    To są sprawy matematyczne i żeby je porównać trzeba mieć dokładną ratę podaną.
    Ubezpieczenie przez 4 lata to jakieś 5+4+3+2 tys (z grubsza tego rzędu) , opony przez 4 lata te same, wycieraczki także, ew 50zł, przeglądy 4x1tys zł.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Kupowanie auta "dla kosztów" samo w sobie jest głupie..
    Myślę,że ludzie w ten sposób sami przed sobą (albo żoną ) tłumaczą chęć posiadania nowego auta na które nie do końca ich stać.
    Bo oczywistą oczywistością jest,że bardziej opłacalne finansowo jest kupić auto za 50 tys od którego możesz odliczyć 10 tys niż auto za 200 tys od którego odliczysz 40 trys.
    Dla ludzi mających płynność finansową kupno nowego auta jest czymść normalnym, ale często widzę sytuację, gdzie budżet ledwo się spina, ale "jeżdzę nowym, bo sobie raty odliczam od podatku"

  8. #58
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Librak Zobacz post
    Ale czy w tym porównaniu bierzesz pod uwagę wszystkie koszty. Ja w racie najmu mam ubezpieczenie i pełną obsługę serwisową, przeglądy, wycieraczki itp. Przez 4 lata na mój koszt, wlewam tylko płyn do spryskiwaczy.
    To są sprawy matematyczne i żeby je porównać trzeba mieć dokładną ratę podaną.
    W kalkulacji, którą mam na stole najem na 4 lata 120,95%, leasing klasyczny 107,82%, w żadnym nie ma ubezpieczeń komunikacyjnych, tylko GAP. Różnią się oczywiście rata inicjalną, i wykupową (w najmie dużo większa, co też ma niekorzystny wpływ na %). Masz rację, trzeba wszystko brać pod uwagę. Bo jeśli w tych 120% były by ubezpieczenia a w leasingu nie, to te oferty finansowo praktycznie się zrównują.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Myślę,że ludzie w ten sposób sami przed sobą (albo żoną ) tłumaczą chęć posiadania nowego auta na które nie do końca ich stać.
    Jak nie jak tak . Na fryzjera i pazury musi kasa być. Na nowe auto niekoniecznie. musimy zapłacić 200tys na nowe auto brzmi słabo. Odzyskamy 60tys w podatkach dużo lepiej

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ubezpieczenie przez 4 lata to jakieś 5+4+3+2 tys (z grubsza tego rzędu) , opony przez 4 lata te same, wycieraczki także, ew 50zł, przeglądy 4x1tys zł.[/QUOTE]

    Naprawdę masz ubezpieczenie Stelvio w najwyższej wersji "cywilnej" za 2 tys. Oc, AC, NNW ubezpieczając samochód który zaczyna 4 rok? opony te same, ale zimowe trzeba kupić, w najmie nie muszę trzymać w domu lub płacić za przechowanie, kurier przywozi do umówionego warsztatu.

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,232

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    ale często widzę sytuację, gdzie budżet ledwo się spina, ale "jeżdzę nowym, bo sobie raty odliczam od podatku"
    Weź tez pod uwagę, że kogoś stać na auto za 150tys, ale w leasingu już za 200tys, bo w racie miesięcznej nieodczuwalna różnica to kilkaset złotych. Ważne, żeby nie kredytować się "pod korek". Ja uważam, że bezpieczny poziom miesięcznego obciążenia ratami to ok. 1/3 miesięcznych dochodów.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 03-04-2023 o 10:16

Podobne wątki

  1. [Giulia] wynajem długoterminowy
    Utworzone przez Hyoah w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 493
    Ostatni post / autor: 13-09-2022, 23:01
  2. Zdanie auta Lease Plan - najem
    Utworzone przez phanteon w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2021, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory