Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 192

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Te 70km zasięgu to miałeś w trybie N czy A ? Zauważyłeś już w jakich sytuacjach załącza się silnik benzynowy w trybie N ?
    w trybie N. Zasięg silnika elektrycznego jest podany po prawej stronie pod obrotomierzem. Zasięg spalinowego po lewej pod prędkościomierzem.
    przy zmianie na A - nie zmieniają się wskazania zasięgu elektrycznego w stosunku do trybu N

    Silnik włącza się przy mocnym depięciu. A także np podczas dłuższego podjazdu pod górkę o ile jedziesz blisko kresu max silnika elektrycznego czyli powiedzmy 110-120 km gdzie max samego elektryka to chyba 135

  2. #132
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Czyli jadąc drogą ekspresową nawet w N dalej korzysta z elektryka ?
    Przy takich prędkościach 70 km raczej nie zrobi na samym prądzie.
    Ciekawe jak można optymalizować zużycie baterii w trasie, kiedy wiesz że jedziesz dalej i nie chcesz żeby cała bateria została wyssana na samym początku podróży.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #133
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dzięki za ciekawy opis wrażeń. Mam kilka pytań odnośnie pracy układu hybrydowego:
    1. Czy odczuwałeś jakiś dyskomfort, że prowadzisz samochód z silnikiem 1.3 i wsparciem elektrycznym a nie benzynową 2 litrówką?
    2. Czy miałeś okazję jeździć w trybie hybrydowym N w naładowana baterią przez dłuższy dystans? Ciekawi mnie jak wysokie spalanie jak w takim trybie który jest pewnie optymalny, jeśli masz zamiar przejechać sporo dłuższy dystans niż 50 km.
    3. Czy jadąc w trybie elektrycznym A silnik spalinowy potrafi się uruchomić, jeśli tak to w jakich sytuacjach.
    1. żadnego
    2. on sam sobie dobiera ale preferuje elektryka jak tylko są warunki czyli łagodnie naciskasz gaz i nie jedziesz bardzo szybko
    3.jak mu depniesz konkretnie bo chcesz awaryjnie "uciec"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Czyli jadąc drogą ekspresową nawet w N dalej korzysta z elektryka ?
    Przy takich prędkościach 70 km raczej nie zrobi na samym prądzie.
    Ciekawe jak można optymalizować zużycie baterii w trasie, kiedy wiesz że jedziesz dalej i nie chcesz żeby cała bateria została wyssana na samym początku podróży.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tak, na trasie jadąc w N dalej używa elektryka jak tylko może.
    Ja jechałem na trybie elektrycznym nawet 140 km/h ale łagodnie przyśpieszałem.

    OPtymalizacja zużycia baterii jest realizowana przez funkcje i przycisk e-save przy lewarku zmiany biegów. Chcesz ładować baterie to go wciskasz i ładuje a jak nie chcesz ładować bo i tak będziesz za chwile w domu i naładuje z gniazdka to wyłączasz e-save i pali wtedy mniej benzyny

  4. #134
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Tak, na trasie jadąc w N dalej używa elektryka jak tylko może.
    Ja jechałem na trybie elektrycznym nawet 140 km/h ale łagodnie przyśpieszałem.
    To akurat jest słabo rozwiązane, rozumiem w trybie A ale w trybie N powinien sensowniej dbać o stan naładowania baterii i nie zużywać jej w sytuacji kiedy nie jest to optymalne. Pewnie jest to wina WLTP.
    Pomimo tego powinni dołożyc tryb zużycia baterii na trasie, e-save niewiele pomaga bo zwiększa zużycie paliwa a tu chodzi o optymalizację zużycia prądu i paliwa,tak jak w normalnej hybrydzie.

  5. #135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To akurat jest słabo rozwiązane, rozumiem w trybie A ale w trybie N powinien sensowniej dbać o stan naładowania baterii i nie zużywać jej w sytuacji kiedy nie jest to optymalne. Pewnie jest to wina WLTP.
    Pomimo tego powinni dołożyc tryb zużycia baterii na trasie, e-save niewiele pomaga bo zwiększa zużycie paliwa a tu chodzi o optymalizację zużycia prądu i paliwa,tak jak w normalnej hybrydzie.
    I wg mnie tak to wygląda - na trasie w trybie N na grafice pokazującej przepływ energii widać żonglerkę silnikami. W trybie A silnik spalinowy praktycznie się nie załącza i z 40km miałem spalanie 0,1 l/100 w trybie N mam 2,2-3 l/100 czyli działa znacznie częściej

  6. #136
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Ho ho ale się najeździłem
    "Błąd ładowania - sprawdź system ładowania w serwisie"

    Tak więc pierwsze koty za płoty. I pierwszy serwis mnie czeka - po 6 dniach :-D :-D
    przestała się ładować i nie ma znaczenia czy podpinam wallboxa czy ze zwykłego gniazdka

    Co ciekawe podczas jazdy i włączeniu e-safe ładuje się normalnie.
    Najpierw myślałem że za mało było energii w akumulatorze bo jak żona wróciła z pracy to był 1%. Ale potem zrobiłem rundkę po S8 ( i przy okazji sprawdziłem półautonomiczną jazdę ADAS2 - super !!!! palec na kierownicy, łokieć na podłokietniku i sam elegancko skręca, odległość też trzyma, proponuje ustawienie tempomatu do rozpoznanego znaku itd )
    Wróciłem do domu bateria miała 16 % ale nadal błąd.

    Myślałem żeby zrobić resecik czyli odpiąć klemę z aku ale tam przypięte chyba z 10 rzeczy jest. I druga rzecz - w aplikacji Alfa connect niestety auta nie widać.

  7. #137
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Ho ho ale się najeździłem
    "Błąd ładowania - sprawdź system ładowania w serwisie"

    Tak więc pierwsze koty za płoty. I pierwszy serwis mnie czeka - po 6 dniach :-D :-D
    przestała się ładować i nie ma znaczenia czy podpinam wallboxa czy ze zwykłego gniazdka

    Co ciekawe podczas jazdy i włączeniu e-safe ładuje się normalnie.
    Najpierw myślałem że za mało było energii w akumulatorze bo jak żona wróciła z pracy to był 1%. Ale potem zrobiłem rundkę po S8 ( i przy okazji sprawdziłem półautonomiczną jazdę ADAS2 - super !!!! palec na kierownicy, łokieć na podłokietniku i sam elegancko skręca, odległość też trzyma, proponuje ustawienie tempomatu do rozpoznanego znaku itd )
    Wróciłem do domu bateria miała 16 % ale nadal błąd.

    Myślałem żeby zrobić resecik czyli odpiąć klemę z aku ale tam przypięte chyba z 10 rzeczy jest. I druga rzecz - w aplikacji Alfa connect niestety auta nie widać.
    A to sobie reklamę robią tymi demówkami
    Próbowałeś zamknąć wszystkie okna, wyjść i wejść z powrotem?

    Swoją drogą - na logikę - w takim PHEV jest 2x więcej podzespołów do popsucia niż w klasycznym aucie. To nie wróży bezawaryjnej jazdy...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #138
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Ho ho ale się najeździłem
    "Błąd ładowania - sprawdź system ładowania w serwisie"
    Pewnie chodzi o system ładowania prądem z gniazdka a nie sam system hybrydowy. Przykra sprawa, jedyna pociecha ze jako hybryda samochód funkcjonuje poprawnie i można nim normalnie jeździć.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A to sobie reklamę robią tymi demówkami
    .
    To nie demówka tylko własny samochód kolegi Piskoor.

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Zakładam że to jakiś drobiazg.
    System ładowania działa bowiem normalnie w zakresie ładowania za pomocą silnika spalinowego.
    Problem jest tylko z ładowaniem z gniazdka.
    Wykluczam wtyczkę bo sprawdzone na dwóch.
    Jeśli już to gniazdko i prawdopodobnie chodzi o automat blokujący wtyczkę - zauważyłem że mogę ją włożyć i wyjąć bez otwierania drzwi. Wczoraj mogłem włożyć ale wyjąć już nie - trzeba odryglować zamki. Być może chodzi właśnie o ten czujnik

    Aha NIE MOŻNA ładować Tonale z ładowarki trójfazowej - nawet jeśli ustawi się prąd ładowania na 7,4 Kw - Tonale obsługuje co prawda 7,4 ale na jednej fazie czyli 230V 32A

    Właśnie wsiadłem na chwilę i jedyny komunikat to sprawdź system ładowania - żadnego Check Engine itd. Wczoraj trochę zmieniałem tryby jazdy - trochę 0-50 trochę 50-100
    Wygląda na to iż serwis ma się podpiąć sprawdzić czy wszystko gra i tyle. Jakoś nie czuję poważnej sytuacji.
    i na pewno jestem ciut wyrozumiały bo wiadomo że nowość i trzeba swoje odrobić

    Szukałem czegoś na amerykańskim albo angielskim forum ale post w którym gościu wstawił zdjęcie pokręteł od wentylacji w konsoli środkowej i spytał do czego są te przyciski i czy nie powinny być podświetlone mnie rozłożył
    Ostatnio edytowane przez Piskoor ; 18-04-2023 o 17:35

  10. #140
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Problem jest tylko z ładowaniem z gniazdka.
    Wykluczam wtyczkę bo sprawdzone na dwóch.
    To jeszcze sprawdź (bezpiecznik), czy masz tam prąd. Urządzenia podłączone do prądu znacznie lepiej działają
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory