Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2931
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    teslą pewnie by prawie 400 km zrobił bez ładowania takimi klasami dróg.
    A jakby koledze przyszło nie daj bóg do głowy innym razem pojechać gdzieś indziej autostradą? W sensie innymi klasami dróg?

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Podajesz test byle KIA
    A to przepraszam, myślałem że samochód, którego cena zaczyna się od min. 265 000 zł, to już nie jest byle coś i się nadaje do czegoś, testowany chyba ok. 300 tys. z deklarowanym zasięgiem 528 km, przejedzie chociaż 300 km po autostradzie. Przepraszam, wygłupiłem się po prostu

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    i przy obecnych temperaturach
    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    nie Suvie tylko sedanie
    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    I nie o jeździe ekspresówką.
    Strasznie dużo tych ale...
    A jakby było zimniej, albo padał deszcz, albo jednak była ekspresówka, a jakby jednak to był SUV, a jakby był wiatr od przodu?

    Ty naprawdę nie dostrzegasz w tym groteski? Byle jaki samochód za 20 tys. zł spełnia tu wszystkie warunki z palcem w wydechu, a tutaj rozkminy jak przy sprowadzaniu Apollo 13.
    Już gdzieś czytałem, pod testem LEAFA, jak jakiś "świadomy" użytkownik pouczał narzekającego na LEAFA, że ma tam 40 km ekspresówką do pracy i nie wyrabia się z zasięgiem, żeby wrócić do domu, zrugał, że kupił auto miejskie, a zachciało mu się 80 km autostradą jeździć...
    Szok
    Byle Tico by to ogarnęło, a tu taka niekompetencja, co by leafem na ekspresówkę wyjeżdżać.
    Żenada

  2. #2932
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A jakby koledze przyszło nie daj bóg do głowy innym razem pojechać gdzieś indziej autostradą? W sensie innymi klasami dróg?
    Jakby wybrał drogę nawet najdalszą z możliwych żeby jechać jak najdłużej ekspresem to i tak by dojechał bez ładowania - Tesla 3 z najmniejszą baterią przejeżdża około 360 km na drodze szybkiego ruchu.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A to przepraszam, myślałem że samochód, którego cena zaczyna się od min. 265 000 zł, to już nie jest byle coś i się nadaje do czegoś, testowany chyba ok. 300 tys. z deklarowanym zasięgiem 528 km, przejedzie chociaż 300 km po autostradzie. Przepraszam, wygłupiłem się po prostu
    Spoko, to tylko KIA.


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Strasznie dużo tych ale...
    A jakby było zimniej, albo padał deszcz, albo jednak była ekspresówka, a jakby jednak to był SUV, a jakby był wiatr od przodu?
    Przy TESLI Y czyli Suvie zasięg by spadł do bliżej 300 km, deszcz wiele by nie zmienił a wichury na szczęście nie było Jakby było zimno to nie jechał by na działkę, prawda? I nie było by tematu.


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ty naprawdę nie dostrzegasz w tym groteski? Byle jaki samochód za 20 tys. zł spełnia tu wszystkie warunki z palcem w wydechu, a tutaj rozkminy jak przy sprowadzaniu Apollo 13.
    Sytuacja może być śmieszna jak jedziesz słabym lub przestarzałym elektrykiem i konfrontujesz to z naszą żałosną infrastrukturą. Tylko nie dostrzegasz tego, że sytuacja będzie się zmieniać na korzyść elektryków w bardzo szybkim tempie, zarówno pod względem technologii jak i infrastruktury.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 22-04-2023 o 10:08

  3. #2933
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jakby wybrał drogę nawet najdalszą z możliwych żeby jechać jak najdłużej ekspresem to i tak by dojechał bez ładowania - Tesla 3 z najmniejszą baterią przejeżdża około 360 km na drodze szybkiego ruchu.
    Jadąc 90km/h za TIRem owszem. Jadąc 120km/h to już tylko mokry sen

    Najmniejsza bateria TM3 ma 50kWh, więc przy 120km/h musiałaby zużywać poniżej 14kWh/100km.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #2934
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    808

    Domyślnie

    Nikt jeszcze nie wrzucał filmu Micha w którym "odsłania prawdę" na temat aut elektrycznych?
    https://www.youtube.com/watch?v=rpz-EEM_Drw
    Czego dowiadujemy się z filmiku?
    Ze w Polsce współczynik pożaru aut elektrycznych wynosi 0.03 natomiast aut spalinowyc 0.04.Czyli róznica baaaaardzo mała prawda?
    A co wynika z raportu Polskiej Straży Pożarnej z 2022?
    "Państwowa Straż Pożarna podzieliła się statystyką pożarów aut za 2022 rok. Straż wyjeżdżała do 8333 pożarów aut spalinowych i dziesięć razy do ugaszenia samochodów elektrycznych."
    https://moto.rp.pl/na-prad/art379005...-psp-zaskakuja
    To już nawet nie jest ,manipulacja faktami-to już tak prostackie kłamstwo,że nawet ciężko uwierzyć,że kręcąc filmik Michu nie zadał sobie trudu spojrzeć do statystyk.Ale jest klikalność i tysiące komentarzy typu "ktoś odważył się powiedzieć prawdę"
    Ok, ale powiedzmy,że w Polsce z jakiegoś powodu elektryki palą się rzadziej, więc zajrzyjmy do USA i porównajmy dane z 2021.
    ...."Przy czym łączna liczba pożarów w ciągu roku wynosiła:

    Samochody elektryczne: 52
    Samochody spalinowe: 199 533
    Samochody hybrydowe: 16 051 "
    https://moto.pl/MotoPL/7,88389,29321...tatystyki.html
    Pewnie zaraz posypią się komentarze typu, "ale elektryki palą się dłużej" itp.
    Ja się pytam-Jak można tak bezczelnie kłamać podając liczby które nawet nie zbliżają się do stanu faktycznego.Przecież to nie jest "podobny współczynnik", ale jakaś przepaść.

  5. #2935
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jadąc 90km/h za TIRem owszem. Jadąc 120km/h to już tylko mokry sen

    Najmniejsza bateria TM3 ma 50kWh, więc przy 120km/h musiałaby zużywać poniżej 14kWh/100km.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Obecna wersja ma 60 KWh także zrobi tyle na luzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #2936
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Mi się nie chce liczyć, ale te sztuki wyjazdów do pożaru , czy sztuki palących się , trzeba odnieść do sztuk zarejestrowanych elektryków (wciąż chyba znikomy procent?) i do sztuk zarejestrowanych spalinowych. No i wziąć pod uwagę wiek - w starszych łatwiej o przeróżne awarie. Jak będą się sprawowały pod tym względem 20to letnie elektryki nie wiemy.
    Wiemy póki co, że takiego pożar jest znacznie bardziej upierdliwy. Ja kilka pożarów spalinowców widziałem, w tym ugaszone w czas i auto dalej sprawne po spłukaniu proszku dalej śmiga tego samego dnia na tym samym trackdayu nie każąc innym uciekać i czekać na jakiś kontener z wodą, czy inne spalone totalnie z asfaltem pod nim, po ugaszeniu wraku jedną jednostką straży, odseparowaniu od toru inni dalej mogli jeździć. Elektryk w takiej sytuacji skasowałby cały trackday dla setki osób tą operacja sprowadzania kontenera , lania lania grubych tysięcy litrów wody, kilkunastu zespołów straży.
    To samo powiedzmy w korku na autostradzie - zablokowana na ciut dłużej niż w przypadku znanych straży jak z nimi postępować spalinowców .

  7. #2937
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Obecna wersja ma 60 KWh także zrobi tyle na luzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Mój błąd, tyle, że te 60, to jest brutto

    Wg testów przy 120km/h TM3 zużywa ok. 16-17kWh/100km. Przy takim zużyciu nawet przy tych 60kWh nie zrobisz tych 360km, tym bardziej na luzie

    300km to maks co tym samochodem zrobisz na esce o ile naładujesz ją do pełna i zostaje Ci akurat 15% na szukanie ładowarki.

    https://jadeelektrykiem.pl/?p=602

    Także dalej mokre marzenia

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 22-04-2023 o 15:23

  8. #2938
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    360km byś zrobił na luzie zakładając że ruszasz z miasta i musisz na tą eskę się dostać, na samej esce może to być mniej ale nawet licząc po Twojemu , że startujesz na ekspresówce 300km i szukasz ładowarki to wynik już do przyjęcia. W Polsce jeszcze niewiele tras robi się tak komfortowo, że lecisz cały czas drogami szybkiego ruchu. Ja na pewno takie odległości nie robiłbym "na raz" więc doładowanie po drodze to nie jest wielki problem.
    Jedyne miejsce gdzie nie chciałbym jechać elektrykiem to na niemiecka autostrada - lecieć tak np. tysiąc kilometrów z postojami co 200km na szybkie ładowanie na dłuższą metę byłoby męczące.

  9. #2939
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    360km byś zrobił na luzie zakładając że ruszasz z miasta i musisz na tą eskę się dostać, na samej esce może to być mniej ale nawet licząc po Twojemu , że startujesz na ekspresówce 300km i szukasz ładowarki to wynik już do przyjęcia. W Polsce jeszcze niewiele tras robi się tak komfortowo, że lecisz cały czas drogami szybkiego ruchu. Ja na pewno takie odległości nie robiłbym "na raz" więc doładowanie po drodze to nie jest wielki problem.
    Jedyne miejsce gdzie nie chciałbym jechać elektrykiem to na niemiecka autostrada - lecieć tak np. tysiąc kilometrów z postojami co 200km na szybkie ładowanie na dłuższą metę byłoby męczące.
    Aaa teraz już doliczamy dalekie dojazdy do eSki, a jeszcze przed chwilą było, że na drodze szybkiego ruchu przejeżdża na luzie 360km:

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jakby wybrał drogę nawet najdalszą z możliwych żeby jechać jak najdłużej ekspresem to i tak by dojechał bez ładowania - Tesla 3 z najmniejszą baterią przejeżdża około 360 km na drodze szybkiego ruchu.
    To ile chcesz dojeżdżać do tej eSki? 200km? [emoji28]

    360km bym zrobił na luzie? No nie zrobiłbym, bo do eSki mam 10km, a do tego jestem piratem drogowym i zazwyczaj jadę 140 na ekspresówkach.
    Więc z taką baterią co 200-250km postój w moim przypadku. A i odległości 400-500km to na tyle mało, że zazwyczaj robię na raz, ewentualnie przerwą na toaletę.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 22-04-2023 o 19:41

  10. #2940
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Tesla 3 Perfromance - Wawa - Oświęcim - zawsze ładowanie w Częstochowie. W teorii powinien dojechać...

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory