Strona 332 z 355 PierwszyPierwszy ... 232282322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,311 do 3,320 z 3545

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3311
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ale rozpatrujesz przyjemność jazdy poprzez ilość koni?

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #3312
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ale rozpatrujesz przyjemność jazdy poprzez ilość koni?

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Zacząłeś od "fajności" - pojęcie niezmiernie szerokie i niezmiernie indywidualnie zmienne. Po czym dodałeś wieeeelokrotnie "dla mnie", "ja" itp.

    Otóż powinieneś przyjąć, że auto może być _fajne_ , co wcale nie oznacza _fajne dla Ciebie_. Może być fajne dla kogoś innego . I odwrotnie. Dla mnie np. żaden sedan nie jest fajny , czy jest mazdą , alfą czy czymkolwiek. Nudne bezsensowne nadwozie : _dla mnie_ . Przyjmu
    ję że dla kogoś innego tym samym może być roadster czy pochodna Lotusa 7 itd.

    Jestem przekonany, że dla niejednego Yaris GR z jego masą, 4-ro napędem , tym jak sdobie radzi torowo i na jakie wyniki pozwala jest _fajnym_ autem. GR 86 podobnbie. Czy jakaś Supra.

    Nie ma pojęcia obiektywnej "fajności" . A w realu trzeba / warto jeszcze brać pod uwagę owe nieszczęsne zabijające fajność serwisy. Sądzisz że trochę fajności autu nie ubywa po akcji z Q i ASO jaką opisał Alfist ? czy zbanowany za to że opisał inny forumowicz?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 16-06-2023 o 20:13

  3. #3313
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ale rozpatrujesz przyjemność jazdy poprzez ilość koni?
    Osobiście raczej definiuje przyjemność z jazdy jako pochodną ilości cylindrów, mocy, właściwości trakcyjnych, osiągów oraz designu.
    Gdzieś tam obok, równolegle, jest czynnik różnie nazywany - chodzi o osobowość danego modelu. Jednym słowem czy jest bezpłciowy, czy nie.

    Niemniej wracając do mierzalnych właściwości, chyba się zgodzisz, że 8 cylindrów jest lepsze niż 4, a 330KM lepsze niż 280. Jest na szczęście Q, która ma lepsze (przynajmniej w teorii, bo podobno różnie to bywa w realu) osiągi oraz wyższą moc (niestety tylko V6). Niemniej pomiędzy Veloce, a Q jest dziura, niewypełniona przez pośrednie silniki. Tak samo brakuje coupe. Nie mówiąc już o czymś jeszcze bardziej sportowym, jak Lexus LC.
    To miałem na myśli pisząc o idealnej (no prawie, bo brak kombi ) gamie modelowej.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #3314
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zacząłeś od "fajności" - pojęcie niezmiernie szerokie i niezmiernie indywidualnie zmienne. Po czym dodałeś wieeeelokrotnie "dla mnie", "ja" itp.
    Tak, zawsze piszę "ja", żeby nie było, że oczerniam jakieś samochody, bo ludzie się podpalają podczas dyskusji w internecie, że szkoda gadać . Oczywiście, każdy ma inne priorytety, kiedyś szukałem informacji nt. aktualizacji oprogramowania UConnect w Giuliettcie i trafiłem na forum Tipo i wiem, że mimo, że to "włoskie samochody", to jest im daleko do Maserati czy Alfy, a z użytkownikami Tipo nie ma sensu dyskutować, czy Logan się lepiej składa w zakręty albo czy Skoda lepiej wybiera nierówności, bo tam dyskusje są na zupełnie inne tematy... Ale jesteśmy na forum Alfa Romeo, więc chyba z grubsza mamy względnie zbieżne oczekiwania co do samochodu.[/QUOTE]

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jestem przekonany, że dla niejednego Yaris GR z jego masą, 4-ro napędem , tym jak sdobie radzi torowo i na jakie wyniki pozwala jest _fajnym_ autem. GR 86 podobnbie. Czy jakaś Supra.
    Yaris GR to kompletnie niepraktyczna zabawka, GR86 ma trochę mało mocy, a po Suprze jeżdżą sami Japończycy, że może to jest dobre BMW, ale na pewno kijowa Supra .

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A w realu trzeba / warto jeszcze brać pod uwagę owe nieszczęsne zabijające fajność serwisy. Sądzisz że trochę fajności autu nie ubywa po akcji z Q i ASO jaką opisał Alfist ? czy zbanowany za to że opisał inny forumowicz?
    Jestem pierwszy do ciśnięcia po AR pod względem całej otoczki (sprzedaż, serwis itp.), ale - z drugiej strony wszystko udało mi się zawsze załatwić, nigdy nie miałem w sumie specjalnych problemów, mimo wszystko jest względnie tanio w porównaniu z konkurencją. a i od znajomych z innych marek typu Volvo czy Audi słyszałem różne historie, wcale nie najbardziej pozytywne...

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Osobiście raczej definiuje przyjemność z jazdy jako pochodną ilości cylindrów, mocy, właściwości trakcyjnych, osiągów oraz designu.
    Gdzieś tam obok, równolegle, jest czynnik różnie nazywany - chodzi o osobowość danego modelu. Jednym słowem czy jest bezpłciowy, czy nie.

    Niemniej wracając do mierzalnych właściwości, chyba się zgodzisz, że 8 cylindrów jest lepsze niż 4, a 330KM lepsze niż 280. Jest na szczęście Q, która ma lepsze (przynajmniej w teorii, bo podobno różnie to bywa w realu) osiągi oraz wyższą moc (niestety tylko V6). Niemniej pomiędzy Veloce, a Q jest dziura, niewypełniona przez pośrednie silniki. Tak samo brakuje coupe. Nie mówiąc już o czymś jeszcze bardziej sportowym, jak Lexus LC.
    To miałem na myśli pisząc o idealnej (no prawie, bo brak kombi ) gamie modelowej.
    Czekaj, czekaj... Jak zerknąłem na jakieś mniejsze sedany w ofercie Lexusa, to mamy tylko ES 300h:
    a/ napęd na przód
    b/ 8,9 sekundy do setki
    c/ prędkość maksymalna 180 km/h

    Chcesz to porównywać do Alfy? xD

    Jest jeszcze LS za ponad pół bańki... To chyba jednak wolałbym Ghibli .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 18-06-2023 o 19:31
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #3315
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Zacząłes od "fajnosci" . Wiązanie jej z praktycznością (Yaris GR niepraktyczny jakby to było jego celem powstania przy potężnej ofercie Toyoty) nie bardzo pasuje.
    A jeśli - praktyczność to jest najważniejszy brak "otoczki" choć to żadna otoczka tylko psującą pół frajdy z auta jego integralną część . Jak ma być auto niepraktyczne to jest sporo mocno fajniejszych .
    Tobie wystarcza krótka maglownica okagancowane rwd brak praktyczności sedana i spoko. Dla kogoś innego to może być trochę mało. Np o kilka cylindrów, kilkaset litrów bagażnika i miejsca ? O 2-3 razy za dużą masę?
    Gdyby istniało jedno FAJNE auto inne by nie istniały.
    Tak samo jak gdyby istniał jeden olej gwarantujący bezawaryjność MA inne nie byłyby do Alf wlewane.

  6. #3316
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,265

    Domyślnie

    Wątki Wam się nie pochrzaniły czasem?
    Co ma fajność do usterek i porad a przynudzacie już trzecią stronę o tym.

  7. #3317
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    125

    Domyślnie

    Przydałby się moderator. Tak samo wątek z rdzą, jeden mówi, że mazdy rdzewieją, drugi że nie rdzewieją, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie w kontekście Alfy

  8. #3318
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Czekaj, czekaj... Jak zerknąłem na jakieś mniejsze sedany w ofercie Lexusa, to mamy tylko ES 300h:
    a/ napęd na przód
    b/ 8,9 sekundy do setki
    c/ prędkość maksymalna 180 km/h

    Chcesz to porównywać do Alfy? xD
    https://www.lexus.com/models/IS


    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wątki Wam się nie pochrzaniły czasem?
    Prośba do Moderatora - może by utworzyć wątek "Alternatywy dla Giulia / Stelvio" i tam przenieść tą dyskusję?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #3319
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ibrahimovic
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Powiat Suski
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,6JTD Alfa Romeo Giulia 2.0 Q4
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam, macie wiedze czy można zmienić amortyzatory aktywne na zwykłe w Giulia Q4 ?

  10. #3320
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ibrahimovic Zobacz post
    Witam, macie wiedze czy można zmienić amortyzatory aktywne na zwykłe w Giulia Q4 ?
    KW robi zawieszenia gwintowane i zestawy do ogłupienia ECU zawieszenia, więc da się. Pewnie są też inne sposoby

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory