Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Kaganiec HP8

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Zastanów sie co piszesz i przeanalizuj swój post jeszcze raz.
    Nie muszę, ja wiem co chce, Ty mnie nie rozumiesz - OK, jutro podjadę do Łukasza zweryfikować schematy i softy - jeśli w benzynie się nie da zrobić - odszczekam wszystko co napisałem.

    P.S Nie zamierzam wgrywać softu od 2.2d do 2.0T - tak dla jasności.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 03-11-2022 o 21:54

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Nie muszę, ja wiem co chce, Ty mnie nie rozumiesz - OK, jutro podjadę do Łukasza zweryfikować schematy i softy - jeśli w benzynie się nie da zrobić - odszczekam wszystko co napisałem.

    P.S Nie zamierzam wgrywać softu od 2.2d do 2.0T - tak dla jasności.
    Dalem przykład tylko.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Mimo przekopania forum nie znalazłem wątku o temacie "za wczesnej zmianie biegów" w naszych skrzyniach ZF8hp -ekologia??.
    Przy jeździe 60-80 kmh na lokalnych drogach (codzienność) potrafi wrzucić 8 bieg przy 63 kmh = 1100 obr /min , nie ma problemu ogólnie ,auto jedzie normalnie nie szarpie przy lekkim ruchu gazem od razu redukuje ale mnie to wkurza że skrzynia non stop " wachluje" biegami . Czy jest jakiś remap skrzyni który podniesie limit /limity obrotów do zmiany biegów??.Jeżeli tak to czy to będzie działać na wszystkich biegach równo czy można podnieść limit tylko dla 8 -mego biegu ??

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raf24 Zobacz post
    Mimo przekopania forum nie znalazłem wątku o temacie "za wczesnej zmianie biegów" w naszych skrzyniach ZF8hp -ekologia??.
    Przy jeździe 60-80 kmh na lokalnych drogach (codzienność) potrafi wrzucić 8 bieg przy 63 kmh = 1100 obr /min , nie ma problemu ogólnie ,auto jedzie normalnie nie szarpie przy lekkim ruchu gazem od razu redukuje ale mnie to wkurza że skrzynia non stop " wachluje" biegami . Czy jest jakiś remap skrzyni który podniesie limit /limity obrotów do zmiany biegów??.Jeżeli tak to czy to będzie działać na wszystkich biegach równo czy można podnieść limit tylko dla 8 -mego biegu ??
    Mam te same spostrzeżenia i też chętnie się dowiem czy coś można z tym zrobić. Dodatkowo drażni mnie przy każdym puszczeniu gazu wchodzenie w tryb żeglowania.
    Dlatego póki co w trybie "N" jeżdżę na łopatkach jedynie lub jeśli automat to jedynie tryb "D".

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRS
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Stelvio QV & Veloce
    Postów
    58

    Domyślnie

    Tryb D lub pedal box, można sobie nawet ustawić w trybie N 1800 2000 ale czasami jest to zbyt męczące jak dojeżdżasz do pasów a wtedy redukcja co jeden bieg i utrzymywanie 1800 na siłę.

    Wysłane ze Stelvio
    Stelvio na jutubie

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Mam te same spostrzeżenia i też chętnie się dowiem czy coś można z tym zrobić. Dodatkowo drażni mnie przy każdym puszczeniu gazu wchodzenie w tryb żeglowania.
    Dlatego póki co w trybie "N" jeżdżę na łopatkach jedynie lub jeśli automat to jedynie tryb "D".
    Ustawieniami z nastaw serwisowych nic z tym zapewne nie zrobisz. Jak te oszołomy nie ładują aku żeby oszczędzić mikrogramy emisji, to i biegami jadą na jak najniższe obroty bez opamiętania z tego samego powodu.
    A swoją drogą ktoś tu na forum całkiem niedawno pisał że brakuje mu w Stelvio trybu żeglowania, i co to za samochód bez tego wogole jest ...

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRS
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Stelvio QV & Veloce
    Postów
    58

    Domyślnie

    A i jeszcze reset adaptacj skrzyni pomaga ale tylko na jakieś 200 km poniżej wracać do tego samego.

    Wysłane ze Stelvio
    Stelvio na jutubie

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory