Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Akcesoria bez gwarancji?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie Akcesoria bez gwarancji?

    A wiecie, ze jak sobie dolozycie cos z akcesorii podczas zakupu nowej alfy z salonu a nie jest to w pakiecie to Wam moga gwarancji nie uznać na te akcesorium.Mi nie uznali na popękane swiatelka zamontowane w progach-te co wyswietlaja napis Alfa Romeo. Nie bo to akcesorium-takie tlumaczenie.

    No i masz np. podobnie jak jak 1,5 roczną świeżą Alfe z salonowymi akcesoriami typu aluminium na pedaly, karbon przy drazku zmiany biegów czy np lusterka. Cos sie zepsuje, cos ma wade fabryczna-no to mozesz miec powazny problem. No chyba, ze lubisz pozbywac sie hajsu i lubisz jak Cie tak traktuja jak ... .

    Ktos mial podobnie? Jesli nie-dajcie znac. Moze w Warszawie w ASO inne standardy.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ale rękojmia sprzedawcy to 24 miesiące?

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    No właśnie. Na wszystko lub prawie wszystko w EU jest 2 lata gwarancji. Na teraz poprosilem serwis o pisemne wyjasnienie podjetej decyzji. Dziekuje za odpowiedz. Drzwi uzytkowalem prawidlowo. Zniszczenia obustronne. Ehhh. Alfa Romeo to najpiekniejsze samochody i jeżdżą nimi wyjątkowi ludzie. Szalom.

    Normalne użytkowanie drzwi od strony kierowcy i pasażera. Kwestia lampek jest wyjątkowo bulwersująca - dla mnie producent akcesoriów i części nieodłącznie związanych z autem nie jest dla mnie stroną w sporze, więc widze tu tylko relacje ja-ASO. Nie godzę się na nierozpatrzenie ewidentnej wady fabrycznej (popękanie lampek po 1,5 roku normalnego użytkowania) i brak uznania gwarancji dot. powyższego lub odsyłanie do producenta np. lampek. Samochód i to jak go skonfigurowałem to całość - akcesoria NIE były kupowane były osobno.

    Możecie mieć np. problem z oponami to was ASO odeśle do producenta opon. A nie może tego zrobić.

    Dobrze, że to tylko lampki, ale niesmak pozostał.
    Ostatnio edytowane przez Leszek_Zal ; 31-07-2023 o 22:08

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Admin gdzie jesteś? Daj bana temu żałosnemu leszkowi

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Admin gdzie jesteś? Daj bana temu żałosnemu leszkowi
    Żałosne to jest twoje podejście do wlasnego życia. Sam sobie daja bana na jakakolwiek aktywnosc. Urlop ci sie przyda.

    I napisz wafelku o co tak sie kruszysz. O co ci chodzi? Pisac nt AR nie można?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Na wszystko lub prawie wszystko w EU jest 2 lata gwarancji.
    No właśnie nie gwarancji a rękojmi (gwarancja może być roczna albo i 10-letnia czy dożywotnia). Rękojmia jest sprzedawcy, więc producent nie ma z tym nic wspólnego. To obowiązkiem sprzedawcy jest rozwiązać problem. Nie reklamuj używając gwarancji producenta, tylko rękojmi sprzedawcy.

    Jeśli chodzi o klamki, ich się używa - ja bym nie odpuścił. Tutaj bym szedł w gwarancję, ale jeśli będą uparci, to zostaje rękojmia.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 01-08-2023 o 08:05
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No właśnie nie gwarancji a rękojmi (gwarancja może być roczna albo i 10-letnia czy dożywotnia). Rękojmia jest sprzedawcy, więc producent nie ma z tym nic wspólnego. To obowiązkiem sprzedawcy jest rozwiązać problem. Nie reklamuj używając gwarancji producenta, tylko rękojmi sprzedawcy.

    Jeśli chodzi o klamki, ich się używa - ja bym nie odpuścił. Tutaj bym szedł w gwarancję, ale jeśli będą uparci, to zostaje rękojmia.
    Znalazlem w necie info, ze jak montujesz cos przy konfigurowaniu nowego auta-np zmieniasz zwykle opony na jakies inne dostepne w opcjach, albo jedne felgi na drugie - to nie moze byc tak, że ASO w przypadku problemow z tymi nowymi felgami/oponami odsyla klienta do producenta opon czy felg. Samochod ma
    byc rozpatrywany jako całość (o ile zakupy dosatków nie nastąpiły później). Dziekuje Ci, ze pozwalasz na kontynuowania wątku. Uwarzam, ze ta sprawa jest ważna dla całej spolecznosci bo dotyczy relacji z serwisem, gdzie najwidoczniej klient jest juz coraz słabsza strona. Zara beda klimaty w stylu "gwarancja do bramy i sie nia znamy" hehehe.

    Z ta klamką-masz racje. Jak nie
    ogarne wymiany za
    swoje i tzw grosze to mozna isc na WOJNE! Bo 4000-5000 za klamka to malo elwganckie i czuc "złodziejstwo".

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Bo 4000-5000 za klamka to malo elwganckie i czuc "złodziejstwo".
    To nie jest 4 tys. "za klamkę", tylko za boczek drzwi (przy ewentualnej wymianie dostaniesz nowy cały boczek, a nie tylko klamkę). Taka technologia producenta - i Alfa nie jest tutaj wyjątkiem. Chociaż zgadzam się, że to akurat dziwne. Sprawdzałeś w ePER, czy klamka występuje osobno?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Tobą w 100% ePER nie sprawdzalem bo sie na tym nie znam. Jesli to jakas ogolnodostepna baza to sprawdze.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Nie znam się ale się wypowiem (coś tam wydaje mi się że wiem haha).

    Jeśli zakupiła osoba fizyczna lub prowadząca działalność jednoosobową ale bezpośrednio na swoją firmę) to wg mojego przekonania obowiązuje gwarancja 2u letnia na akcesoria - w końcu to produkty nieeksploatacyjne.

    Jeśli leasing/wynajem to myślę że tu formalnie może być rok.

    Gwarancja 5letnia auta (czy 3/4 bo może taką masz), to doubezpieczenie usterek (a nie kosmetyki) od 2-5 lat z kupą wykluczeń - np lakier masz standardowo 3 lata producenta, oblezie skóra, na czymś pojawią się pęknięcia czy coś zacznie obłazić ale auto funkcjonalne (spełnia wymogi dopuszczenia do ruchu) powyżej 2 lat nie masz co liczyć na takie doubezpieczenie.

    Podsumowując, jeśli nie masz leasingu/wynajmu i jesteś fizyczny bądź JDG, to masz 2 lata masz gwarancji IMHO, szczególnie jeśli na jednej fakturze jest to jako samochód, a nie masz osobnych faktur na akcesoria/montaż (choć i to IMHO nic tu by nie zmieniło).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Akcesoria Giulia
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 280
    Ostatni post / autor: 01-08-2023, 14:18
  2. [Giulia] Akcesoria
    Utworzone przez Bart123 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-09-2021, 19:09
  3. [Giulia] Akcesoria Mopar
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory