Strona 334 z 336 PierwszyPierwszy ... 234284324325326327328329330331332333334335336 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,331 do 3,340 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #3331
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20220903-233700.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	42.3 KB
ID:	284850

    Korekty na rozgrzanym silniku, bez obciążenia, wszystko powyłączane, jest ok ?
    Czy przy sprawdzaniu korekt pod obciążeniem, również wszystko musi być wyłączone (światła, klima radio) czy wtedy nie wpływa to na pomiar ?

  2. #3332
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Fiat Croma 1.9 150km
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem posiadaczem Cromy 1.9 16v 150km
    Moje korekty na nagrzanym silniku przez chwilę są dobre a potem się rozjeżdżają.
    Schemat: Korekty dobre - po jakimś czasie a czas że jest dobrze trwa kilkanaście sekund - po czym się pogarszają i słychać jak silnik chodzi twardziej - przygazówka i wsio wraca do normy - po kilkunastu sekundach znowu to samo - chodzi twardziej.
    Sporo też pali.

    To co mam i co zrobiłem.
    Kolektor plastikowy - bez klapek - usunąłem je w miejsce osiek wkleiłem zaślepki na klej. Wszystkie były - 3 chodziły w całym zakresie a jedna tak na 50 procent i to objawiało się że w październikowy poranek auto po odpaleniu przez kilka sekund chodziło na 3 cylindrach - podobno objawy właśnie klap wirowych. Po wywaleniu ustało.

    EGR - zaślepiony całkowicie - niewyprogramowany - auto co prawda sygnalizuje check ale wsio działa.
    Wtryski oddałem do regeneracji profilaktycznie po zakupie samochodu - wkodowałem do ecu kody bo bez kodowania chodził jak traktor.
    wszystkie wtyczki od wtrysków wymieniłem tzn kupiłem 4 nowe wtyczki z kawałkami przewodów (szukałem jak najgrubszy przekrój coś koło 1,5mm2) odciąłem stare i polutowałem nowe wtyczki z kabelkami i termokurczliwymi koszulkami zaizolowałem.

    Korekty jak mam dobrze nie przekraczają na parę wtrysków rozbieżności 1 czyli jak jeden ma -0,5 to drugi ma 0,5
    Po kilkunastu sekundach zaczyna się rozjeżdzać i to tak dziwnie podobnie parami. Jak jeden idzie na 2 to drugi -2 i drugiej parze cylindrów jest podobnie.
    Przygazówka i znowu wraca do normy i tak w kółko.

    Przestudiowałem całą lekturę tematu i w 66 stronie pada podobna diagnoza przez @sdero, który się pyta innego usera o coś podobnego sugerując problemy z układem wysokiego ciśnienia. Ktoś miał coś takiego?
    Ostatnio edytowane przez szymmarc ; 18-10-2022 o 11:06

  3. #3333
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    witam podepne sie pod ten temat, mimo, ze juz jakis czas nieuzywany, moze wiecej osob sie wypowie.

    mialem w tamtym roku taka sytuacje, że samochod mi nagle zaczał palic wiecej paliwa. w domu podlaczylem pod kompa i wartosci przepływki sie nie zgadzaly, wymienilem przepływke i wszystko bylo ok.

    2 tygodnie temu ponowna sytuacja. mowie izi naprawa, kupilem kolejna i dalej to samo. spalanie wysokie glownie przy przyspieszaniu (podchodzące pod 30l), podczas jednostajnej jazdy bylo ok. wrocilem do domu i zrobilem takiego loga podczas jazdy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wtr.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	70.3 KB
ID:	287831

    od razu zaznaczam, że nie zrobiłem na jałowym - zapomniałem :-( ale na 99% któreś mialo 1,5 na postoju)

    wlałem specyfik do czyszczenia wtryskow i wyglądało to tak (2 tygodnie temu, prawie cały bak paliwa ~55-60l bylo):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po wlaniu.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	69.7 KB
ID:	287828

    teraz mam mniej niz polowe baku (zrobione kilkaset km) i wygląda tak:

    postój:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	noewa.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	102.2 KB
ID:	287829

    i podczas jazdy obecnie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	noiwa jazxda.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	85.0 KB
ID:	287830

    czy jest mozliwe, ze takie wartosci podczas jazdy są, bo w baku jest cały czas ropa z preparatem do czyszczenia wtryskow? gdzies zaczałem czytac inne fora (chyba vectra albo zafira) i ludzie pisali, że jesli na postoju jest tak do 1,5-2 to mozna wlać specyfik do baku, wyjezdzic, wlac drugi, zatankowac znowu i potem trzeci raz, i powinno zadziałać, a jesli nie, to wtedy do regeneracji. posprawdzalem u siebie wiele parametrów i tylko ten odbiegał od normy, wiec mowie woz albo przewóz, bo i tak pewnie bede za 2-3 tygodnie oddawac wtryski do sprawdzenia i ewentualnej regeneracji, wiec mi juz nie szkodziło spróbować.

    dodam, że auto nie ma egr, ma dpf, nie kopci. dpf wypala sie co 500km.

    warto probować zalewać kolejny raz i zrobić z preparatem kolejne 500-600km, czy lepiej od razu dac spokoj i oddac do regeneracji?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przep.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	61.1 KB
ID:	287827  

  4. #3334
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    879

    Domyślnie

    Ja bym spróbował zamienić pierwszy wtrysk z którymś (ale wtedy kiedy masz to ponad 4). Dziwne, że
    Korekta ponad 4 to coś nie jest tak. Niekoniecznie z wtryskiem.

    Ja miałem około 2.35 na 4tym i tak jeździłem dość długo. Nic się nie działo i spalanie było ok.
    Spalanie Ci teraz spadło czy nie?

  5. #3335
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Ponad 4 mam tylko podczas jazdy. Na jalowym sa moim zdaniem bardzo ladne.

    Spalanie dalej przy ruszaniu mam wysokie, na 1 podchodzace pod 30l, na 2 i 3 po 20-25. A jak jade jednostajnie i dodam w miare spokojnie gazu, to wzrasta do 18-20.

    A może to coś innego? Niestety pracuje w delegacjach, nie mam jak w ciągu tygodnia zostawic auta, zeby ktos mi je zobaczyl. A sam wtrysku nie wyjme, bo po 1sze nie mam kluczy, po drugie za duze ryzyko, bo potem bedzie kaszanka :p

    A może to coś innego? Pamiętaj, ze mam włany w baku specyfik do czyszczenia wtryskow. Jeszcze zostalo z pol balu paliwa, może troszke poniżej. Jakby trzeba było to bym to mógł jakos wyjezdzic bez celu, do rezerwy i zatankować samo paliwo.

    Edit. Przeplywki łącznie chyba że 4 sprawdzalem. Filtr powietrza ma już niecały rok (20k km). Może jest zatkany/mokry? Czy to raczej by nie mialo wpływu? Bo przecież na wykresie przeplywki widac ze zadane z rzeczywistym sie pokrywaja, wiec tutaj chyba ok. Nie wiem, nie mam pomysłów
    Ostatnio edytowane przez nkaroluky ; 28-08-2023 o 17:37

  6. #3336
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 16v 08r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Proszę o sprawdzenie wytycznych na biegu jałowymKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230905_191244_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	50.4 KB
ID:	287925
    Ostatnio edytowane przez Andaroo ; 05-09-2023 o 18:32

  7. #3337
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    Bieg jałowy a pod obciążeniem to 2 różne bajki , daj 5 6 bieg i 90 km/h

  8. #3338
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Bieg jałowy a pod obciążeniem to 2 różne bajki , daj 5 6 bieg i 90 km/h
    A można by szerzej o tych bajkach, zwłaszcza jak interpretować wskazania korekt pod obciążeniem?

  9. #3339
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Alfa romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam. Nie wiem czy się podpinam pod dobry temat, ale mam problem z jednym wtryskiwaczem zaczął klekotać,wymieniłem jakiś czas było spokój ,później znowu zaczął klekotać ten sam (wymieniony),kupiłem po regeneracji jeździłem miesiąc i znowu klekocze (wszystkie są dobre tylko ten jeden na 2 cylindrze

  10. #3340
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie Ciężki rozruch !

    Witam kolegów

    Problem polega na ciężkim zapłonie auta nie ważne czy jest ciepło na dworze czy też zimno dodam że jak auto rozgrzane ładnie odpala ! Wszystko co możliwe zostało już zrobione czyli nowe świece takie Krak na pierwszy montaż , nowe przewody do świec , nowy modoł podgrzewania świec , akumulator , nowy rozrusznik 2,2 KW , nowe filtry , wyczyszczona masa itd. Błędy jakie auto wyświetla to wstępne podgrzewanie świec , czujnik różnicy ciśnień - mimo że je usunę to po ciężkim rozruchu zawsze wracaj ! Mechanik pomierzył wszystko co możliwe i również sprawdził świece mimo że zostały założone nowe i jest ok . Pozostaje kwestia wtrysków a więc zrobiłem dwa pomiary pierwszy to auto rozgrzane do 90 C włączone wszystkie odbiorniki : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0276.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	137.8 KB
ID:	288558 kolejny pomiar zrobiłem na zaciągniętym ręcznym wpięty bieg i całkowite obciążenie : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0278.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	118.3 KB
ID:	288559 i kolejna sprawa na jaką zwróciłem uwagę że 2 lata temu były wymieniane wtryski i według kompa widnieją numery tylko tych dwóch starych co nie były ruszane się zgadzają z tymi co są pod maską a te 2 co były wymienione mają inne numery niż wyświetla na kompie ??
    Ostatnio edytowane przez sAweK ; 20-11-2023 o 15:48 Powód: Brak opisu

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory