Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62

Temat: Klimatyzacja a czynnik

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Gdzie masz takie ceny? :shock: w moich okolicach serwis/podpięcie pod maszynę to 100zl a za czynnik 30zl za 100g. Za 250 masz serwis z nabiciem klimy od zera.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    I to jest właśnie dziwne, pytanie co ci tam władowali bo właściwy czynnik jest drogi, raczej znacznie droższy niż 30 za 100g. Raczej liczę się z kosztem 1000 stąd moje wątpliwości czy jechać go ściągnąć maszyną, wymienić parownik i z powrotem nabić czy wypuścić ten 1000 w powietrze, z jazdą ten problem, że na lawecie co też kosztuje i dogadaniem w serwisie w kwestii roboty na raty.

    Rozważam też przepłukanie układu i przejście na starszy, nietoksyczny jak ktoś w tym wątku to zrobił.
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 02-09-2023 o 08:48

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Gdzie masz takie ceny? :shock: w moich okolicach serwis/podpięcie pod maszynę to 100zl a za czynnik 30zl za 100g. Za 250 masz serwis z nabiciem klimy od zera.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    30zł za R1234yf? Gdzie takie ceny?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    320

    Domyślnie

    Przepraszam, nie popatrzyłem jaki dział, ani na wcześniejsze posty tylko kilka ostatnich. Pisałem o R134a oczywiście. Mea culpa panowie i panie. [emoji12]

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Pozwolę sobie odkopać stary temat. Co sądzicie o wynalazkach z alledrogo, 2 puszki za łącznie 250 niewiadomego gazu + manometr, używał ktoś ? Jaki aktualnie koszt napełnienia pustego układu po wymianie parownika w stelvio czynnikiem 1234 w solidnym serwisie ?
    A czemu nie nabijesz R134 za ok 200 zł?
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 02-09-2023 o 22:15

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A czemu nie nabijesz R134 za ok 200 zł?
    pewnie najpierw musi rozwiązać temat uciekania czynnika. a docelowo polececam tak właście - mój mechanik był przezczęśliwy jak wyciągnął mi r1234yf z wrzucił r134 i zrobił ozonowanie - on zrobił deal, ja pozbyłem się ryzyka, serwis za free - każdy zadowolonh

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pewnie najpierw musi rozwiązać temat uciekania czynnika. a docelowo polececam tak właście - mój mechanik był przezczęśliwy jak wyciągnął mi r1234yf z wrzucił r134 i zrobił ozonowanie - on zrobił deal, ja pozbyłem się ryzyka, serwis za free - każdy zadowolonh
    Ozonowanie, rozwiń temat, ozonowanie układu przed wtłoczeniem r134 ? Trzeba przepłukiwać jakoś układ po r1234 jak ktoś w tym wątku pisał, odsysać stary olej czy jest kompatybilne i gdy gaz uciekł tylko napełnić r134 ? U mnie okazało się przy wymianie parownika, że gazu zupełny brak więc dylemat czy odsysać rozwiązany - parownik był rozszczelniony przez dzwona, jest już założona nówka, czy jeszcze jakaś nieszczelność to maszyna i UV pokażą ale samochód dostał centralnie w chłodnice, przewody nieruszone.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Nie no, ozonowanie wnetrza pojazdu jako czesc calej uslugi nie wiem co dokladnie robil, nie omawiał, cos wspomnial tylko że R134 dal wiecej i to jakos umotywowal.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    U mnie okazało się przy wymianie parownika, że gazu zupełny brak więc dylemat czy odsysać rozwiązany - parownik był rozszczelniony przez dzwona, jest już założona nówka, czy jeszcze jakaś nieszczelność to maszyna i UV pokażą ale samochód dostał centralnie w chłodnice, przewody nieruszone.
    Aby być precyzyjnym, z tego co piszesz, to raczej masz wymieniony skraplacz klimatyzacji (potocznie nazywany również chłodnicą klimatyzacji), a nie parownik.

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Ozonowanie, rozwiń temat, ozonowanie układu przed wtłoczeniem r134 ? Trzeba przepłukiwać jakoś układ po r1234 jak ktoś w tym wątku pisał, odsysać stary olej czy jest kompatybilne i gdy gaz uciekł tylko napełnić r134 ? U mnie okazało się przy wymianie parownika, że gazu zupełny brak więc dylemat czy odsysać rozwiązany - parownik był rozszczelniony przez dzwona, jest już założona nówka, czy jeszcze jakaś nieszczelność to maszyna i UV pokażą ale samochód dostał centralnie w chłodnice, przewody nieruszone.
    Nic nie przepłukuj tylko nabij stary gaz w tej samej ilości co podają nowy. Olej kompatybilny.
    Natomiast nie miej pewności, że maszyna i UV pokażą wszystko, ale to już wyjdzie po czasie.
    No i naklej coś na info o gazie.. zaznacz tam, że teraz jest R134a.

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Szczelnosc lepiej badac bijac azot na 20bar po odciągnięciu czynnika. Proba prozni czesto jest o kant tylko, ty tylko roznica 1bar i to w przeciwna strone i tylko 20minut

Podobne wątki

  1. Czynnik chłodzący
    Utworzone przez dawidkarim w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 10:04
  2. uciekający czynnik . ! klimatyzacja !
    Utworzone przez Wielki Q w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:42
  3. Czynnik klimatyzacji 2.0 TS
    Utworzone przez Winiar00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:35
  4. [145] [146] Czynnik chłodzący (klimatyzacja)
    Utworzone przez williamdrake w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 11:42
  5. Klimatyzacja - nie chłodzi, mimo iż jest czynnik chłodzący
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory