Strona 473 z 484 PierwszyPierwszy ... 373423463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,721 do 4,730 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4721
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    i nie ma tez nic o powrocie do spalinówki. Polecam zapoznać sie z oryginałem.
    Ponownie: zastosuj się do własnych rad. Jest tam napisane, że ci którzy jeszcze stoją przed wyborem samochodu, zostali zniechęceni. To do czego wrócą, jeśli nie do spalinówki? Do furmanki?


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    co by sie nie działo, to elektrykiem na pewno nadal będzie taniej, niż spalinowym
    Co by się nie działo - czas to pieniądz. Ze swej strony życzę długich i niezapomnianych chwil spędzonych wspólnie z elektrykiem na ładowarkach. Do życzeń dołączam piosenkę Elektrycznych Gitar: Koniec.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    kazdy kolejny kwartał to kolejny rekord
    ... w składowaniu elektrośmieci na placach.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nie wiem do czego chcesz tu przekonywać ta grafiką.
    Nie no, zapomniałem - elektryk najlepszy w świecie jest. Tyle, że niestety też kopciuch.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  2. #4722
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no i co? To koniec juz? kazdy kolejny kwartał to kolejny rekord, a wy w kółko zaklinacie rzeczywistość
    rekordy sprzedaży, zaklinanie rzeczywistości, fabryki nie wyrabiają się z produkcją EV, przed salonami kolejki chętnych.... tymczasem VW postanowił spekulacyjnie jeszcze ograniczyć podaż i zamknął fabryki EV do połowy października. Bo przecież nie można tego faktu wytłumaczyć inaczej. To niemożliwe, żeby ludzie nie chcieli kupować tego cuda.

    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...la,nId,7052695
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 27-09-2023 o 19:39

  3. #4723
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    rekordy sprzedaży, zaklinanie rzeczywistości, fabryki nie wyrabiają się z produkcją EV, przed salonami kolejki chętnych.... tymczasem VW postanowił spekulacyjnie jeszcze ograniczyć podaż i zamknął fabryki EV do połowy października. Bo przecież nie można tego faktu wytłumaczyć inaczej. To niemożliwe, żeby ludzie nie chcieli kupować tego cuda.

    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...la,nId,7052695
    zaklinania rzeczywistości ciąg dalszy.

    Co z tego, ze ilośc sprzedanych samochodów rok do roku większa o 40-50% - to kompletnie nic nie znaczy.
    VW ogranicza produkcje niektórych modeli, bo mu sie nie sprzedają - elektryki sie nie sprzedają, łolaboga! Bo przecie wolkswagen, na nim wolkswagenie sie swiat konczy!

    odklejka
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4724
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    VW ogranicza produkcje niektórych modeli, bo mu sie nie sprzedają - elektryki sie nie sprzedają, łolaboga! Bo przecie wolkswagen, na nim wolkswagenie sie swiat konczy!
    Świat się nie skończy, ale Niemcy już się drapią po dupie, bo ich "genialne" ekoplany zabijają ich własną gospodarkę. A jak niemcy mają problem to my też. Rozsądny człowiek przemyślałby co robi nie tak. Euro-ekooszołomy pewnie zarządzą wincyj dotacji.

  5. #4725
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    ... Euro-ekooszołomy pewnie zarządzą wincyj dotacji.
    Ale po co, przecież dotacje rzekomo nie mają wpływu na decyzje zakupowe.

    Co do parkowania przy ładowarce z przyczepą to każdy test ev z przyczepą o tym mówi. Odpinamy podpieramy ładujemy zapinamy. Brrr kto to robił to wie że to brrr. Ale. Kto u licha jeździ z jakąś przyczepą do pracy i z pracy . Bo po co w innym celu jeździć samochodem w ogóle. To nie produkuje podatków (dla rozdawnictwa najakies dotacje) tyle ile do pracy i z pracy.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 28-09-2023 o 00:22

  6. #4726
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    702

    Domyślnie

    Kolejne dobrodziejstwo elektryków, no ale przecież wody mamy po dostatkiem, a więc po co podlewać np. pola uprawne, sady, plantacje, bo susze od lat dziesiątkują plony, przez co żywność jest coraz droższa, można ją wykorzystać do płonących elektryków, po gaszeniu których, mamy skażoną wodę, z którą nie za bardzo wiadomo co zrobić - ile pojazdów gaśniczych musi uczestniczyć w gaszeniu, żeby dostarczyć tak ogromne ilości wody, bo do spaliniwca, jeśli nie uda się go ugasić 1 kg gaśnicą, wystarczy 1 samochód gaśniczy.

    https://wrc.net.pl/pr-ile-potrzeba-w...raza-strazakow

  7. #4727
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Panowie, Wy się tak pięknie nakręcacie, utwierdzacie w przekonaniu, znajdujecie niezbite dowody na wasze racje, itd, itp, że chyba już nie potraficie racjonalnie podejść do tego tematu ;-).
    Ja akurat nie chcę niczego udowadniać i Was do czegoś przekonywać, zresztą i tak bym nie miał szans ;-). Odzywam się tylko po to aby Wam powiedzieć, że przeważająca część tych ww treści to zwyczajne bzdury albo manipulacje mające na celu wzbudzić zainteresowanie czytelników. Nawet jak do końca życia będziecie we czterech / pięciu bezproduktywnie mielić ten temat, to i tak nic, ale to zupełnie nic konstruktywnego z tego nie wyniknie.
    473 strony logorei o czymś o czym nie macie pojęcia ;-)

    Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
    Baaaaaardzo zadowolony użytkownik samochodów spalinowych oraz samochodu elektrycznego (patrz w stopce) ;-)


    P.S. Ilu z Was ma samochód elektryczny? Nie kumpel, brat, gość z YT! Kto z Was szanownych znawców?

  8. #4728
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,230

    Domyślnie

    Piotrusiu, nie mam. Auto zmieniłem pół roku temu i bardzo poważnie rozważałem zakup EV. Wiesz dlaczego nie kupiłem? Bo najbliższą komercyjną ładowarkę mam 50km od domu. Koniec tematu.

  9. #4729
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Świat się nie skończy, ale Niemcy już się drapią po dupie, bo ich "genialne" ekoplany zabijają ich własną gospodarkę. A jak niemcy mają problem to my też. Rozsądny człowiek przemyślałby co robi nie tak. Euro-ekooszołomy pewnie zarządzą wincyj dotacji.
    aha, czyli no jednak troche tam pudlo z tym "elektryki sie nie sprzedajo", bo jednak tylko volskwageny sie nie sprzedają, ale zamiast tego, zrobimy wrzutkę o geopolityce, prosto spod budki z piwem.

    ale co tam, fakty faktami, ale moja racja jest najmojsza
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #4730
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    702

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    473 strony logorei o czymś o czym nie macie pojęcia ;-)
    Jak rozumiem, Ty wiesz wszystko, bo masz spalinowca i elektryka, czyli lekarze do dyletanci, bo zgodnie z Twoją teorią, powinni leczyć wyłącznie choroby, na które sami chorowali - to ma być głos rozsądku - naprawdę?

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory