Strona 133 z 144 PierwszyPierwszy ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,321 do 1,330 z 1437

Temat: Android Auto

  1. #1321
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,033

    Domyślnie

    moje doświadczenie z telefonami na androidzie (różnymi Samsung/LG) jest takie, że się grzeją, szczególnie na gdy AA puszcza się przez wirelessa, skoro się grzeją to potrzebują odpowiednia ilość energii to jasne. Nie miałem nigdy Yanosika, tylko Spotify i wtedy Mapy Google. W przypadku iPhona nic się nie grzeje, i to widać po tym na ile starcza mi bateria na trasie - 6h jazdy na wirelessowym Carplayu i jeszcze telefon działał, choć miał już z 10% baterii. Na Androidowych to było może z 1,5h max i dead.

  2. #1322
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    moje doświadczenie z telefonami na androidzie (różnymi Samsung/LG) jest takie, że się grzeją, szczególnie na gdy AA puszcza się przez wirelessa, skoro się grzeją to potrzebują odpowiednia ilość energii to jasne. Nie miałem nigdy Yanosika, tylko Spotify i wtedy Mapy Google. W przypadku iPhona nic się nie grzeje, i to widać po tym na ile starcza mi bateria na trasie - 6h jazdy na wirelessowym Carplayu i jeszcze telefon działał, choć miał już z 10% baterii. Na Androidowych to było może z 1,5h max i dead.
    3 lata temu zmieniłem tel. z androidem (Samsung S8) na iPhona i to była dobra decyzja, brak zrywania połaczeń z korzystania w autach różnych marek. Kondycja baterii 89% czyli jak nowa a korzystam dużo prowadząc firmę.

  3. #1323
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Wiecie może czy udało się w końcu osiągnąć full screen dla Android Auto przez dongle AAWireless dla aut ze starym systemem? Podobno w wersji 3.1 (beta) jest opcja AA przez CP. Może ktoś to sprawdzić?
    Pozdro,
    Bartas

  4. #1324
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,033

    Domyślnie

    W 4.0 dziala przez CP ale poza tym ze ekran jest na srodku i nie ma loga aa niestety ciagle mały. Moze z chinczykliem musicie gadac zeby zrobil jakis fix/ustawienie na to (mnie to srednio interesuje bo od 1.5r na iphonie rzialam i na andka nie wroce nigdy)

  5. #1325
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    3.1 jest w fazie beta udostępnianej wybrańcom to skąd 4.0 wziąłeś??

  6. #1326
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Epsonix może chodzi Ci o Carlinkit? Tam rzeczywiście w 4.0 AA i CP chodziło po CP, ale od 5.0 już przeszli na osobne protokoły (AA przez Android Auto Wireless, CP przez Car Play Wireless).
    Ja pytam o AA Wireless Adapter (czy jak to się nazywa).

    Edit:
    I jeszcze pytanie: Czy można ten dongle przenosić z auta do auta bez problemu? Jak raz się sparuje to potem będzie działał w każdym aucie gdzie go podłączę?
    Pozdro,
    Bartas

  7. #1327
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    Boisz się że jak raz sparujesz do moduł do wyrzucenia, czy jak?
    Możesz przenosić ale być może musisz w ustawieniach zmienić na jakiego BT samochodu ma reagować do odpalenia, nie jestem pewien czy on może zapamiętać kilka i szukać jednego z zapamiętanych do upadłego. Wieczorem mogę Ci sprawdzić jak mi wróci drugi samochód.

  8. #1328
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,033

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Epsonix może chodzi Ci o Carlinkit? Tam rzeczywiście w 4.0 AA i CP chodziło po CP, ale od 5.0 już przeszli na osobne protokoły (AA przez Android Auto Wireless, CP przez Car Play Wireless).
    Ja pytam o AA Wireless Adapter (czy jak to się nazywa).

    Edit:
    I jeszcze pytanie: Czy można ten dongle przenosić z auta do auta bez problemu? Jak raz się sparuje to potem będzie działał w każdym aucie gdzie go podłączę?
    sorki, tak to jest jak odpisuje się wg mailowego powiadomienia - tak, myślałem o Carlinkit 4.0 który idzie przez ACP. AAWireless wykluczałem że w ogóle to wprowadzi - jak miałem jeszcze androida to z autorem AAWireless wielokrotnie pisaliśmy (od czasu projektu AAGateway), wiele razu mu robiłem logi z telefonów. Potem jak wszedł AAWIreless, też go o to pytałem, i twierdził że się nie da - on łączy się tylko przez AA i robi mostek. Widocznie ktoś go przekonał do zmiany protokołu kablowego na ACP - jeśli tak to IMHO jak najbardziej możliwe jesli postarają się developerzy. Na pewno byłaby to fajna gratka dla posiadaczy Androidów, a dla mnie w sumie też zaleta - mam trochę radii 2 gen używek MID/MID DAB, HIGH i HIGH DAB które mogę odblokować z aktywowanym AA/ACP, firmwarem i mapami najnowszymi, jak i mam 3 szt nówek MID - arguemnt z AA na całym ekranie może wielu zachęcić (bo dziś wybierają boxy nie bacząc że mają wady - choćby jak jakość dźwięku po aux i inne niedogodności typu radia nie posłuchasz z mapami z AA itp)

  9. #1329
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Dla uściślenia: używam CarlinKit 5.0, wykorzystujący osobny protokół dla Androida. Jak zapomniałem podłączyć kabelek na trasę, to po 4 godzinach miałem jeszcze 20% baterii, a nie wyjeżdżałem z pełną tylko jakieś 85-90%. Ciepły może i jest ale nie jakoś strasznie (pomijam, że mój uchwyt jest na kratce i mogę chłodzić lub grzać telefon ). Jak dotąd sprawuje się dobrze.

  10. #1330
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,033

    Domyślnie

    carlinkit 5.0 ma oba protokoły na USB z tego co gdzieś czytałem i przełącza się chyba wg telefonu czy dostępności interfejsu.
    Carlinkit 4.0 na USB miał tylko Carplaya ale na WiFi obsługiwał zarówno AA jak i ACP
    Carlinkit 3.0 chyba był tylko w wersji Carplay USB i WiFi

    AAWireless dotychczas był AA na USB i AA po WiFi tylko, ale widać że w nowej wersji firmwaru próbują dodać Carplay po kablu i chyba faktycznie (o ile dziś po wyżej napisanej informacji o wersji 3.1 przeczytałem parę postów na xdaforums), rozwiązać problem całego ekranu dla AA i przedliftowych radii.

    Co do zużycia baterii, może niektóre telefony mają tak dużą że jakoś to działa, może mają jakieś inne ustawienia że się nie grzeje czy nie zużywa tak baterii, wielu z Andkai jednak narzeka na gorący telefon i szybko padającą baterię, i takie też jest moje doświadczenie (i tu niezależnie czy będzie to Carlinkit, AAWireless czy cokolwiek innego - jest ciągły przesył danych po WiFi i obróbka obrazu tej samej wielkości np dla map + dekodowanie dźwięku + ciągnięcie przez LTE live streamingu).
    iPhone po prostu jest dużo bardziej zoptymalizowany, nie grzeje się, stąd i bateria starcza na długo mimo że wcale nie jest ogromnej pojemności (w przeciwieństwie do wielu telefonów na Androidzie)

Podobne wątki

  1. 159 - nawigacja Android
    Utworzone przez Alf_ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 08:34
  2. 2 din na Android do 159
    Utworzone przez dexster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 23:37
  3. Radio Android etc.
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory