Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 149

Temat: Skrzynia TCT problem

  1. #131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    głośna zmiana biegów to nie jest normalna praca tej skrzyni, u mnie sygnalizowało to problemy ze sprzęgłem, które pojawiły się niewiele później

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    wgra je tylko ASO? Jaki może być tego koszt?
    Od 0 do kosztów roboczogodziny + podłączenia, zależy od układów z ASO

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    2). W skrzyni występuje dość głośna zmiana biegów
    Nie w czasie normalnej jazdy, nie w czasie jazdy z otwartymi oknami, ew. można coś usłyszeć jadąc przy murku.

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    jednak DSG tak nie słychać jak tej TCT.
    Nie. DSG potrafi być głośniejsze np DQ250 i DQ200 aż do wymiany przez ASO w ramach gwarancji.

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    4). Czy ktoś próbował "otwierać" mechatronikę, płukać zawory itp?
    Nie sądze, ale fachowy warsztat od automatów pewnie nie raz.

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    Skrzynia pracuje jako-tako. Nie jest to DSG, wg mnie stosunkowo często się gubi
    Nie. Pracuje lepiej niż DSG (DQ250). Porównuje oczywiście TCT do DSG które oba miałem od nowości i użytkowałem w ten sam sposób robiąc pełen serwis wraz z wymianą oleju w DSG i olejów w TCT. Łącznie z wymianą sprzęgieł i w jednej i w drugiej (na gwarancji), bo dwusprzęgłówki nie umieją w jazdę w korku na półsprzęgle.


    Podsumowując, poszukałbym fachowego warsztatu umiejącego w automaty

  3. #133
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Z DSG miałem do czynienia kilka razy. DQ250 - jak dla mnie spoko póki jest nowa ale sam charakter zmiany biegów przez mokre sprzęgła jest odmienny od tego co mamy w TCT. Porównywalna do TCT DQ200 - według mnie pracuje "ciszej"/"delikatniej" niż TCT. Ale może auta były zbyt nowe.
    Inna sprawa, że w DQ200 sprzęgła wytrzymują raczej krócej niż w TCT, więc te trochę ostrzejsze zmiany biegów jednak coś tam dają w kontekście trwałości.
    Auta z wypożyczalni to głównie DQ200 i DQ381 - więc coś zupełnie innego, i te nowy softy to katastrofa.

    I to też nie jest tak, że ta skrzynia jest tragiczna. Ale do 8HP z którą mam najwięcej doświadczenia, to jednak się nie umywa (choć i ta potrafi szarpnąć, oj potrafi...).

    Podsumowując - jeśli u was też skrzynia "klika" przy zejściu z 2 na 1 (hałas jak w normalnym manualu, który ktoś przełącza zdecydowanym ruchem, czyli jak robot) - nie ma problemu, ten typ tak ma.

    O rozbieranie i mycie - pytam bo zwyczajnie jestem ciekawy. Po 100.000 km nazbierało się w mechatronice sporo osadów, bo nowy olej po 1000 km jest w niej ciemny (w sensie w zbiorniczku), a zwyczajnie nie boję się takich przeglądów. Obawiam się tylko, że mogę coś rozkalibrować czego nie ustawię we własnym zakresie.

    Softy itp - pytam z ciekawości, bo z VAG mam praktycznie bazę aktualizacji do roku 2022 (w tym roku nie kupowałem już abonamentu dla ELSA) i mam odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do jego wgrania (jak w serwisie).
    Niestety z Fiatem nie jest tak łatwo i nie wiem czy byle jakim PassThru to ogarnę. Dostęp na godzinę od 40 PLN, więc to nie kłopot, kłopotem jest zrozumienie jak to działa w Fiacie/Alfie Romeo.

  4. #134
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    I to też nie jest tak, że ta skrzynia jest tragiczna. Ale do 8HP z którą mam najwięcej doświadczenia, to jednak się nie umywa (choć i ta potrafi szarpnąć, oj potrafi...).
    Nie porównywałbym dwusprzęgłówki typu TCT/DSG do prawidziwego automatu z konwerterem momentu a tym bardziej do ZF8HP (choć EDC nie szarpie wcale )

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    O rozbieranie i mycie - pytam bo zwyczajnie jestem ciekawy. Po 100.000 km nazbierało się w mechatronice sporo osadów, bo nowy olej po 1000 km jest w niej ciemny (w sensie w zbiorniczku), a zwyczajnie nie boję się takich przeglądów. Obawiam się tylko, że mogę coś rozkalibrować czego nie ustawię we własnym zakresie.
    Znam osoby które myją różnymi estrowymi szuwaksami, ale czy tak to ogarnia prawdziwy serwis, no idea.

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    Softy itp - pytam z ciekawości, bo
    Znam człowieka na fejsbuniu który powinien pomóc w tej materii. Jakby trzeba było to mogę dać namiary w prywatnej wiadomości (bo ochrona danych, a dostęp do tego forum jest jednak bez zalogowania).

  5. #135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Nie porównywałbym dwusprzęgłówki typu TCT/DSG do prawidziwego automatu z konwerterem momentu a tym bardziej do ZF8HP (choć EDC nie szarpie wcale )
    No to jest racja - AT / DCT to dwie różne sprawy, choć TCT w trybie normal jest na prawdę delikatny. Tylko te różnego rodzaju "niestabliności" mnie zastanawiają. Nie uważam, jednak że jest źle. Jest, rzekłbym, inaczej

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Znam człowieka na fejsbuniu który powinien pomóc w tej materii. Jakby trzeba było to mogę dać namiary w prywatnej wiadomości (bo ochrona danych, a dostęp do tego forum jest jednak bez zalogowania).
    Jak jest taka opcja, proszę o info na PW.
    Dostęp do WiTech2 na godzinę to 30 Euro. Ale pierwsze 30 tracę na samo pobranie aplikacji, później kolejne na aktywację interfejsu, i zapewne jeszcze kolejne na samo przyłączenie i pobranie aktualizacji.
    Abrites niestety nie ogarnia (w tej wersji licencji jaką posiadam) aktualizacji SW w wyrobach Fiatopodobnych... Zostaje więc WiTech + PassThru.

  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Panowie, kto naprawi skrzynię TCT do Giulietty w okolicy Krakowa? Już mam jej dosyć.

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witam.
    Jak robi się zimno, skrzynia odzywa się lekkim szarpaniem. Zwłaszcza z 2 na 3. Jak się rozgrzeje biegi zmienia idealnie.
    Mam pytanie odnośnie funkcji w programie diagnostycznym.
    1. Odpowietrzenie sprzęgła. Tu wiadomo o co chodzi.
    2. Autokalibrowanie koniec linii/serwis.
    3. Upoważnienie samoregulacji sprzęgieł.

    Co do 2 i 3 punktu nie wiem co oznaczają funkcje. Muszę wykonać wszystkie te czynności?

  8. #138
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Pozycja 2 - to przyuczenie położenia silownikow/wodzików zmiany biegów.
    Pozycja 3 - to uruchomienie procedury przyuczenia tzw. Kiss-Point czyli po naszemu rozpoznania kiedy sprzęgła zaczynają "brać".
    Z tego co pamiętam aby 3 zadziałała wszystkie 2 poprzednie kroki muszą się zadziać w opowidniej kolejności i odstępach czasowych co do wyłączenia zapłonu.

  9. #139
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    I to też nie jest tak, że ta skrzynia jest tragiczna. Ale do 8HP z którą mam najwięcej doświadczenia, to jednak się nie umywa (choć i ta potrafi szarpnąć, oj potrafi...).
    W temacie ZF8HP to nie jest raczej kwestia softu/producenta auta? Jeździłem 3 miesiące tą skrzynią i zero jakiegokolwiek szarpania, było idealnie. Auto 10-letnie z 200tys nalotu
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Jest kilka słów na temat wyrzucanie oleju ze zbiorniczka. Lecz nikt nie napisał dlaczego. Sam nawet pisałem że to grucha
    Grucha wymieniona i olej wyrzuca. Błąd P294D. Niby niski prąd pompy. Aku nowy sprawny. Nurtuje mnie najbardziej ten olej dlaczego?
    .

Podobne wątki

  1. [159] 2,4 210 km skrzynia problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 07:08
  2. problem ze skrzynia
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 10:25
  3. Problem skrzynia GT
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 12:15
  4. Problem ze skrzynia w GT 1.8ts
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 19:10
  5. [33] Problem ze skrzynia
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory