Strona 245 z 246 PierwszyPierwszy ... 145195235236237238239240241242243244245246 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,441 do 2,450 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #2441
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 170 FL
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć,
    Przeczytałem praktycznie cały wątek i jednoznacznej odpowiedzi na mój problem nie ma więc zapytam:
    Mam Alfę 159 1.9 16v 150 z 2006 i problem ze wspomaganiem występuje tylko na wolnych obrotach, na postoju. Kiedy próbuje kręcić kierownicą jest opór jakby go w ogóle nie było, po dodaniu gazu i przejechaniu kawałka wszystko wraca do normy… Zbiorniczek wymieniony, olej też (po wymianie jest trochę lepiej). Szczególnie nasila się to po rozgrzaniu oleju, na zimnym praktycznie zero problemów. Płyn się nie pieni, przewód oryginalny, szczelny. Pompa siada? Takie jest moje spostrzeżenie bo gdy jest zimny i gęsty płyn jest ok a jak staje się rzadki to zaczyna wyć i gubi się wspomaganie. Wymienić pompę? Co polecacie zamiennik z allegro za 250 czy dopłacić do ZF za 400? Pozdrawiam

  2. #2442
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    704

    Domyślnie

    Płyn zalałeś taki, jaki był przed wymianą?

  3. #2443
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 170 FL
    Postów
    4

    Domyślnie

    Tak, był czerwony, zalałem czerwony. Dextron III.
    I ewidentnie jest tak że jak jest auto zimne to wspomaganie działa idealnie. Silnik się rozgrzeje, płyn także i zaczyna się zacinanie wspomagania aż do całkowitego padnięcia na postoju, najczęściej po 1-2h ciągłej jazdy pada już wspomaganie na postoju. Jak przegazuje i poruszam kierownicą to po chwili puszcza.
    Ostatnio edytowane przez damikr ; 03-11-2023 o 20:07

  4. #2444
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    704

    Domyślnie

    Kiedyś do 146 kupiłem nowy zamiennik, działała ok, tylko była trochę głośniejsza od wcześniejszego oryginału - zorientuj się jak wyglądają koszty regeneracji oryginału, bo być może to będzie najrozsądniejsze wyjście - są takie firmy, które przysyłają zregenerowaną pompę, a Ty, po wymianie odsyłasz im swoją i zwracają Ci część kosztów regeneracji, które pobierają jako kaucję.

  5. #2445
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,576

    Domyślnie

    zastanawia mnie ta rozbieżność cenowa ,wiem ,wiem zaraz powiecie ale oryginał musi kosztowac , a zamiennik nie moze byc równie dobry?

  6. #2446
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    704

    Domyślnie

    Czasami może być nawet lepszy, ale przekonać się o tym można dopiero po założeniu i sprawdzeniu jak pracuje.

  7. #2447
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    156 1.9 JTD 159 2.0 JTDm 136km 2011
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał damikr Zobacz post
    Tak, był czerwony, zalałem czerwony. Dextron III.
    I ewidentnie jest tak że jak jest auto zimne to wspomaganie działa idealnie. Silnik się rozgrzeje, płyn także i zaczyna się zacinanie wspomagania aż do całkowitego padnięcia na postoju, najczęściej po 1-2h ciągłej jazdy pada już wspomaganie na postoju. Jak przegazuje i poruszam kierownicą to po chwili puszcza.
    Jeśli:
    -sprawdzałeś już zbiorniczek
    -płukałeś układ
    -wymieniałeś wąż wysokiego ciśnienia
    -wymieniłeś zawór zwrotny na maglownicy

    A pompa raz działa raz nie działa, ale nie jest zatarta, to w pompie jest zawór ciśnieniowy, nie wiem jak wygląda pompa od 1.9 ale w 2.0 zawór jest pod przewodem wysokiego ciśnienia idącym od pompy do maglownicy. Trzeba odkręcić wąż - klucz 22 i śrubę pod wężem - klucz 24. Jeśli możesz to odkręcić bez wyciągania pompy, to tam bym zajrzał. Te zawory potrafią się zacinać lub wyrabia się w nich sprężyna. Wcześniej warto spuścić cały olej z układu.

    W 2.0 jest taki zaworek, w nim jest sprężynka i kulka (można to rozkręcić, nic się nie rozleci) i jest jeszcze duża sprężyna trzymająca ten zawór:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231103_120110.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	90.8 KB
ID:	288342

    Ja dziś zakładam ten zawór ale bez podkładek, bo wydaje mi się, że sprężynka wyrobiła się i za szybko przepuszcza olej.

  8. #2448
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Napisał damikr Zobacz post
    Cześć,
    Przeczytałem praktycznie cały wątek i jednoznacznej odpowiedzi na mój problem nie ma więc zapytam:
    Mam Alfę 159 1.9 16v 150 z 2006 i problem ze wspomaganiem występuje tylko na wolnych obrotach, na postoju. Kiedy próbuje kręcić kierownicą jest opór jakby go w ogóle nie było, po dodaniu gazu i przejechaniu kawałka wszystko wraca do normy… Zbiorniczek wymieniony, olej też (po wymianie jest trochę lepiej). Szczególnie nasila się to po rozgrzaniu oleju, na zimnym praktycznie zero problemów. Płyn się nie pieni, przewód oryginalny, szczelny. Pompa siada? Takie jest moje spostrzeżenie bo gdy jest zimny i gęsty płyn jest ok a jak staje się rzadki to zaczyna wyć i gubi się wspomaganie. Wymienić pompę? Co polecacie zamiennik z allegro za 250 czy dopłacić do ZF za 400? Pozdrawiam
    Przewód oryginalny szczelny - to znaczy że nie wymieniłeś przewodu ??? Tylko skoro jest szczelny, to domniemywasz, że jest ok Tak ???

  9. #2449
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    156 1.9 JTD 159 2.0 JTDm 136km 2011
    Postów
    65

    Domyślnie

    Niestety nadal walczę ze wspomaganiem, cały czas słyszę syczenie pompy jak na tym filmie:

    https://www.youtube.com/watch?app=de...&v=OryfHdEyvYM

    Samo wspomaganie chodzi kiepsko.

    -układ płukany już kilka razy
    -olej nowy
    -umyłem zbiornik
    -wymieniłem pompę na używaną (obie chodzą identycznie)
    -wymieniłem przewód wysokiego ciśnienia (nowy oryginalny)
    -wymieniłem zawór zwrotny na maglownicy (nowy oryginalny)
    -dałem nowy smar na prowadnicy maglownicy
    -majstrowałem z zaworem ciśnieniowym w pompie, zabrałem podkładki (nic to nie zmieniło)

    Mój ostatni pomysł to wyrobione gniazdo zaworu ciśnieniowego w pompie, sama pompa jest aluminiowa i może tam olej zamiast trafić do maglownicy wraca do pompy i stąd syczenie.

    Za jakiś czas kupię nową pompę.

    Alfa Romeo 159 2011r. 2.0 JTDm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231104_163152.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	53.2 KB
ID:	288351
    Ostatnio edytowane przez alfownik ; 04-11-2023 o 16:51

  10. #2450
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 170 FL
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Przewód oryginalny szczelny - to znaczy że nie wymieniłeś przewodu ??? Tylko skoro jest szczelny, to domniemywasz, że jest ok Tak ???
    Cześć, nie wymieniałem przewodu. Przewód nie ma żadnych wycieków, płyn mi się nie pieni, nic nie jest zapocone to stwierdziłem że jest ok.

    Zastanawia mnie fakt zaworu o którym pisaliście. Bo właśnie moje wspomaganie działa tak że wszystko jest ok a potem staje całkowicie i nagle puszcza i znów jest dobrze właśnie jakby się zawór zacinał. On w 1.9 jest tylko przy maglownicy czy gdzieś jeszcze? Bo na pompie nie widziałem.

    Całkowicie zgłupiałem już w temacie tego wspomagania, znacie kogoś w okolicach Katowic kto by mógł się nad tym tematem pochylić? Jakiś warsztat?

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory