Strona 232 z 262 PierwszyPierwszy ... 132182222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,311 do 2,320 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2311
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post

    Nie ma tam danych liczbowych dotyczących Tonale. Nadal czekam na zestawienia liczbowe sprzedaży Tonale. .
    Dotąd myślałóem,że piszesz poważnie, a Ty po prostu trolujesz.

  2. #2312
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Tonale
    Postów
    19

    Domyślnie

    od jakiegoś czasu patrzę z boku i zastanawiam się czemu ten post służy - najwięcej do powiedzenia mają CI co nie mają modelu, a często wręcz nigdy by nie kupili nowej alfy... Producenta nie obchodzi ( chociaż ostatnio się to zmienia) zdanie fanów marki, którzy nie kupują nowych modeli. Firma próbuje wprowadzić produkt, na którym zarobi i tyle. Nie ma filozofii. Niestety
    Odnośnie wielkości sprzedaży - alfa zawsze była niszą i tak pewnie zostanie. Argumentacja o sprzedaży milionów seatów jest o tyle słaba, że grupa VW gra w innej lidze. Klient VW nie kupi alfy i odwrotnie. VW jest poprawny, ale nudny jak flaki z olejem - nawet najbardziej odważny Arteon pokazuje z daleka : " chciałem zaszaleć i kupić fajne auto- ale stara mi nie pozwoliła" Dlatego wybuch Cupry/ seata bo niby klientela VAG, ale auto zupełnie inne -ciekawsze- zastanawia mnie na ile przejęli klientele innych koncernów, a na ile poszło po kanibalizacji sprzedaży swoich marek. A samo tonale - dziwne auto - na razie nie mam wyrobionego zdania, bo przejechałem dopiero 8 tys km, ale śmieszny wynalazek - bardzo fajny design, prowadzenie zupełnie wystarczające na drogi publiczne - silnik wybrałem najdziwniejszy, więc nie chcę się wypowiadać. System multimediów to najdziwniejsza pokraka - bardziej posrany niż we francuzach.

  3. #2313
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    A jak oceniasz stosunek ceny do tego, co oferuje auto?

  4. #2314
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Tonale
    Postów
    19

    Domyślnie

    ja w pierwszej chwili byłem zdecydowany na Cytrynę C5, ale jak ich potłukło z cenami i okazało się, że kosztuje 150 tysi, to w tej kasie kupiłem alfę w wersji zbliżonej do podstawy- patrząc w ten sposób stosunek do ceny jest b. dobry, bo materiały wykończeniowe fajne, ze smakiem itp - oczywiście jak zajrzysz głębiej to widać, ze to "polepione na trytytki i silikon"- ale teraz wszystkie samochody tak samo się buduje. Gdybym miał do wydania 300 koła, to pewnie nie kupiłbym wypasionej tonale, tylko podstawową BMKę serii 5. Oglądałem Australa - bajerancki, ale materiały ze śmietnika, a kasa podobna, seat Ateca - mniejszy i nudny, sfermentowana kupa - z zewnątrz fajnie, środek- nuda no i dość mały- mam wrażenie, że to farbowana fabia. Kuga - ta nowa jest bez wyrazu i ciasna. Skody nie lubię, pug 3008 droższy i nic ciekawego coś tam jeszcze oglądałem, ale nie pamiętam.... Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - ja wcześniej jeździłem cytrynami - więc z mojej perspektywy nawet na kołach 18cali samochód jest sztywny i prowadzi się ostro. Silnik podstawowy nie nadąża za zawieszeniem - czuć, że można by mu dać z kopa, ale nie ma z czego - skrzynia się stara, ale z pustego to i salomon nie naleje Mi to pasuje, bo ja i tak latam spokojne trasy i priorytetem jest rozsądne spalanie. Więc mnie przekonali ( spalanie, wykończenie, design)- kupiłem - oczywiście połowa oglądaczy wątku stwierdzi, że co znaczy jeden klient w skali tysiąca kupowaczy cupry, druga część podsumuje, że dzięki temu w danym miesiącu sprzedaż alfy w Polsce podskoczyła o 50%

  5. #2315
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,041

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Dlaczego kłamiesz?
    Odsyłam do postu nr 2297.a
    Zgoda, tam są dane. Przeoczyłem to. Czyli jest link ale jedyny. Troszkę mniej zaufania budzi sama nazwa portalu, ale ok. Nawiasem mówiąc: grubo ponad połowa Tonale sprzedano we Włoszech. Na całą resztę Europy ilości są znikome, sumarycznie.
    Kolejna rynkowa porażka Alfy.
    Nadal najlepszymi modelami, w sensie sprzedaży, była Giulietta i jest Stelvio. Co ciekawe, można zrobić auto, które ma mało uwag dotyczących jakości. Szkoda, że nie dotyczy to wszystkich modeli.
    Podniecanie się sprzedażą na poziomie, uwaga 1/10 zakładanych wolumenów dekadę temu (ach te plany, plany, Marchione, Webster, 400 tys alf rocznie...) pokazuje jak nisko upadła nasza ukochana marka.
    A teraz czas elektryków: nowa giulia taka ma być. Tomtrz, kupisz?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sweeper Zobacz post
    j- kupiłem - oczywiście połowa oglądaczy wątku stwierdzi, że co znaczy jeden klient w skali tysiąca kupowaczy cupry, druga część podsumuje, że dzięki temu w danym miesiącu sprzedaż alfy w Polsce podskoczyła o 50%
    "Silnik podstawowy nie nadąża za zawieszeniem - czuć, że można by mu dać z kopa, ale nie ma z czego - skrzynia się stara, ale z pustego to i salomon nie naleje".
    No własnie. A przecież to alfa romeo. Legendarna marka. I robi samochody, które dają takie wrażenia na trasie...
    Szkoda.

  6. #2316
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał sweeper Zobacz post
    Silnik podstawowy nie nadąża za zawieszeniem - czuć, że można by mu dać z kopa, ale nie ma z czego - skrzynia się stara, ale z pustego to i salomon nie naleje Mi to pasuje, bo ja i tak latam spokojne trasy i priorytetem jest rozsądne spalanie. Więc mnie przekonali ( spalanie, wykończenie, design)- kupiłem - oczywiście połowa oglądaczy wątku stwierdzi, że co znaczy jeden klient w skali tysiąca kupowaczy cupry, druga część podsumuje, że dzięki temu w danym miesiącu sprzedaż alfy w Polsce podskoczyła o 50%
    Dzięki za uwagi. W końcu coś konstruktywnego, bo od użytkownika auta.

    Dla mnie od mocy silnika ważniejsza są zawieszenie czy układ kierowniczy, jak auto jeździ w łukach, zakrętach, bo to daje mi prawdziwy fun. Więc silnik nawet 130 KM bym przełknął (bo do normalnej jazdy zapewne wystarcza), choć np. ten test pokazuje, że wersja 160 KM jest wyraźnie żwawsza:LINK. Swoją drogą, jak to jest, że Słowaków jest dużo mniej niż Polaków, a mają wśród siebie znacznie więcej dobrych recenzentów aut?

    Zależy mi jednak też na napędzie na 4 koła, ale nie z dodatkowymi kilogramami w hybrydzie plug-in. Bardzo liczyłem na Tonale w tym względzie, zanim się pokazał model, no ale nic z tego. Tutaj Cupra Formentor wydaje się być super opcją (2.0 TSI AWD za mniej więcej bazową cenę Tonale), ale z pozoru. Bo jednak odstraszają opowieści o ciągle zawieszających się multimediach, wnętrze nie przekonuje jakością, wyciszenie też jest takie se, a i układ kierowniczy raczej nie robi szału.

    Więc dalej szukam
    Ostatnio edytowane przez Paolino ; 09-11-2023 o 16:29

  7. #2317
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zgoda, tam są dane. Przeoczyłem to. Czyli jest link ale jedyny. Troszkę mniej zaufania budzi sama nazwa portalu, ale ok. Nawiasem mówiąc: grubo ponad połowa Tonale sprzedano we Włoszech. Na całą resztę Europy ilości są znikome, sumarycznie.
    Kolejna rynkowa porażka Alfy.
    Nadal najlepszymi modelami, w sensie sprzedaży, była Giulietta i jest Stelvio. Co ciekawe, można zrobić auto, które ma mało uwag dotyczących jakości. Szkoda, że nie dotyczy to wszystkich modeli.
    Podniecanie się sprzedażą na poziomie, uwaga 1/10 zakładanych wolumenów dekadę temu (ach te plany, plany, Marchione, Webster, 400 tys alf rocznie...) pokazuje jak nisko upadła nasza ukochana marka.
    Tylko czy ktoś w tym wątku twierdzi, że Tonale to hit sprzedaży?

    Nie zauważyłem. Natomiast Ty z uporem maniaka, co jakiś czas wracasz do tego wątku i się powtarzasz

    A czy to taka wielka rynkowa porażka to się okaże na koniec roku. Póki co, w pół roku sprzedali 19 tysięcy Tonale, a przytaczane przez Ciebie Stelvio najwyższy roczny wynik w Europie osiągnęło w 2018 roku i było to nieco ponad 30 tysięcy, a obecnie od 3 lat utrzymują ok. 17 tysięcy rocznie.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    "Silnik podstawowy nie nadąża za zawieszeniem - czuć, że można by mu dać z kopa, ale nie ma z czego - skrzynia się stara, ale z pustego to i salomon nie naleje".
    No własnie. A przecież to alfa romeo. Legendarna marka. I robi samochody, które dają takie wrażenia na trasie...
    Szkoda.
    A przez ostatnie lata, poza Giulią i Stelvio jakie samochody robiła?
    Przednionapędowa 159 z nadwagą z takimi demonami mocy jak 1.8MPI, 1.9JTDm czy 1.9JTS. Giulietta z pełną gamą małych silniczków, czy MiTo będące Fiatem Grande Punto

    Legendy, nie ma co

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  8. #2318
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A przez ostatnie lata, poza Giulią i Stelvio jakie samochody robiła?
    Te dwa modele zawiesiły poprzeczkę dość wysoko, bo podstawowa wersja miała 200KM i czas do setki z 6 z przodu

    Właśnie szkoda, że AR tego nie pociągnęła. Gama silników w Tonale to ewidentnie krok wstecz.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #2319
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Te dwa modele zawiesiły poprzeczkę dość wysoko, bo podstawowa wersja miała 200KM i czas do setki z 6 z przodu

    Właśnie szkoda, że AR tego nie pociągnęła. Gama silników w Tonale to ewidentnie krok wstecz.
    I tak, i nie. Giulia i Stelvio to jednak segment D, a crossovery segmentu C to raczej samochody stricte miejskie, więc startowanie w podstawie od 200KM chyba było by przesadą. Aczkolwiek właśnie takiej wersji pomiędzy tymi miękkimi hybrydami, a PHEV właśnie brakuje.
    Mając gotowe rozwiązanie silnikowe mogli wprowadzić też zwykłe wersje benzynowe 200 i 280KM, a do tego hybryda.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #2320
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Te dwa modele zawiesiły poprzeczkę dość wysoko, bo podstawowa wersja miała 200KM i czas do setki z 6 z przodu

    Właśnie szkoda, że AR tego nie pociągnęła. Gama silników w Tonale to ewidentnie krok wstecz.
    Giulia startowała od 200 KM i co? G…. Sprzedaż była słaba od danego początku. Słabsze odmiany na pewno by poprawiły statystyki.
    W Tonale problemem jest nie tyle moc silników co słabe skrzynie/brak manuala w bazowych odmianach. I oczywiście brak 2 litrowej wersji. Ta pewnie miała być w ofercie , była gotowa przecież w wersji na Stany ale żabojady ją przyblokowały, bo emisja im się nie zgadzała.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory