Strona 238 z 262 PierwszyPierwszy ... 138188228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,371 do 2,380 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2371
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Ale tu akurat to nie jest kwestia marki. Wszystko było tańsze. Nie tylko A.R. i nie tylko samochody.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #2372
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Teddy, znalazłeś już ten post, w którym wyszydzam 159?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Jest tak, jak napisałeś. Firma która sprzedawała rocznie około 200 tys aut, potem około 100 tys, teraz spadła na dno sprzedaży. Ale dzielnie bije w bębny: sprzedaż wzrosła! Łomatkobosko. Miało być 400 tysięcy ale teraz może będzie, cóż za sukces, 40 tysięcy.
    Na chwilę obecną prawie 40 tysięcy zrobili w pół roku, jakbyś nie zauważył.
    A jeszcze nie dawno twierdziłeś, że sprzedaż Tonale w całym 2023 roku będzie oscylowała w okolicach 16-17 tysięcy [emoji28]

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 19-11-2023 o 23:21

  3. #2373
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,042

    Domyślnie

    Podajmy sobie dłonie na zgodę, FXX.
    Mamy inne zdanie i się nie dogadamy.
    Dalej brnąć w dyskusję nie ma sensu.
    Istotny element, który różni 159 i Tonale to emocje. 159 je budziła i to duże. Tonale nie budzi żadnych. Po prostu jakiś tam, kolejny samochód. Za 159 oglądano się na ulicach, za Tonale nikt nie spojrzy.
    Techniczne porównania obu aut nie maja sensu, poza tym inny czas (2005-2011 vs od 2022: w motoryzacji to cała epoka).
    Sprzedano kiedyś pół miliona sztuk kontrowersyjnego modelu 156... Potem ćwierć miliona sztuk 159 niektórzy uznawali za wynik "taki sobie".
    Dziś pisk radości bo Tonale zeszło w kilkunastu tysiącach sztuk...
    Ale takie zabawy liczbami też nie mają sensu.
    Mecanica delle emozioni: jakoś tak brzmiało to hasło. Dziś już tego nie ma. Nie ma emocji w modelu Tonale. I trudno tę zmianę podważyć.
    Może ja o tym piszę. Może Ty o czymś innym.
    Nieważne.
    Waham się jeszcze nad Giulią, czas na zmianę auta nadchodzi ale sam nie wiem... Raczej po 15 latach jazdy alfami, po czterech autach i trzech modelach, chyba zmienię barwy.
    Nie ma dla mnie oferty. Większość znanych marek ma te oferty, nie tylko dla Kowalskich ale i dla bardziej wymagających. Tak po ludzku napisżę: szkoda.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 21-11-2023 o 01:18

  4. #2374
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Mecanica delle emozioni
    W sensie, dojadę, czy będzie laweta? Czy to zmiana na złe, że w końcu od Alf odkleja się łatka królowej lawet? Czy 159 budziło emocje? Powiedziałbym raczej cieszące oko ponadprzeciętnie prowadzące się, wygodne auto na trasy.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Waham się jeszcze nad Giulią, czas na zmianę auta nadchodzi ale sam nie wiem
    Ja też nie wiem. Jak jeździsz sedanem i to dla ciebie jedyne prawilne auto, i nie przeszkadzały ci niedostatki funkcjonalności w 159-ce sedan, to nie bardzo rozumiem. Ja odpuściłem Gulię tylko z powodu braków z funkcjonalności (chociaż plecy są teraz zadowolone z nieco podwyższonego crossovera przy wsiadaniu), Stelvio wywaliło ceny w kosmos (sensie poza mój budżet, a Gulię jeszcze dałbym radę), a do Tonale zapomnieli zrobić silniki.
    Przy okazji tunerzy już coś potrafią pomotać dodatkowych koni do Tonale? Bo jednostka jest wybitnie niewysilona i przeliczając moc z litra (nie wiem jak tam turbo daje radę) tego co potrafi konkurencja, to ma potencjał na prawie 300KM.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 21-11-2023 o 08:38

  5. #2375
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Podajmy sobie dłonie na zgodę, FXX.
    Mamy inne zdanie i się nie dogadamy.
    Ok, zaraz po tym jak wskażesz post, w którym wyszydzam 159 lub po prostu przyznasz, że kłamałeś.
    O ile szanuję inne zdanie i różnice poglądów z tym związane, to nie widzę związku, który by uzasadniał łganie w imię innego zdania.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Istotny element, który różni 159 i Tonale to emocje. 159 je budziła i to duże. Tonale nie budzi żadnych. Po prostu jakiś tam, kolejny samochód. Za 159 oglądano się na ulicach, za Tonale nikt nie spojrzy.
    Ciekawe podejście, podajmy sobie dłonie, dyskusja nie ma sensu, ale... dalej ją pociągnę, żeby zostawić ostatnie słowo
    159 budziła emocje designem, może trochę prowadzeniem. To w sumie tyle. Zarówno technologicznie jak i w zakresie osiągów to był jeden z wielu samochodów na rynku.
    W dodatku dlaczego się wypowiadasz za wszystkich pisząc "nikt nie spojrzy", jakieś badania w tym zakresie?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Dziś pisk radości bo Tonale zeszło w kilkunastu tysiącach sztuk...
    Nie widziałem w tym temacie ani artykułach żadnego pisku radości. Jedyny pisk jaki dostrzegam w tym temacie to Twój, jak to Tonale nie jest prawdziwą AR i jak się kiepsko sprzedaje.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Mecanica delle emozioni: jakoś tak brzmiało to hasło. Dziś już tego nie ma. Nie ma emocji w modelu Tonale. I trudno tę zmianę podważyć.
    Dokładnie to "la meccanica delle emozioni", tak brzmiało to hasło i było zaprezentowane w odniesieniu do nowej Giuli

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Waham się jeszcze nad Giulią, czas na zmianę auta nadchodzi ale sam nie wiem... Raczej po 15 latach jazdy alfami, po czterech autach i trzech modelach, chyba zmienię barwy.
    Nie ma dla mnie oferty. Większość znanych marek ma te oferty, nie tylko dla Kowalskich ale i dla bardziej wymagających. Tak po ludzku napiszę: szkoda.
    Z tym się zgodzę. Dlatego już nie mam żadnej AR. Może kiedyś...

  6. #2376
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Sprzedano kiedyś pół miliona sztuk kontrowersyjnego modelu 156... Potem ćwierć miliona sztuk 159 niektórzy uznawali za wynik "taki sobie".
    Dziś pisk radości bo Tonale zeszło w kilkunastu tysiącach sztuk...
    .
    Porównanie całkowitej ilości sprzedanych modeli z całego okresu produkcji z wynikiem auta, które jest w sprzedaży od około roku?
    No nieżle.....
    Poza tym to że coś u Ciebie wywołuje-nie wywołuje emocjii to nie oznacza,że to się przekłada na resztę ludzkości.
    Moja kobieta uważa że Tonale jest prześliczne a 159 ani ją ziębi ani grzeje-mam to traktować jako jakiś wyznacznik?
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 21-11-2023 o 14:37

  7. #2377
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,042

    Domyślnie

    Pozdrawiam Twoją kobietę, AdiCarrion.
    Tymczasem, po Machaju, po FXX, było nie było moich oponentach, wychodzi na to, że także i ja się pożegnam z marką, po kilkunastu latach współżycia.
    I takie są realia.
    I naprawdę szkoda, dobrze że choć Twoja Kobieta docenia nowe oblicze alfy romeo.
    Niech jeździ długo i szczęśliwie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Porównanie całkowitej ilości sprzedanych modeli z całego okresu produkcji z wynikiem auta, które jest w sprzedaży od około roku?
    No nieżle...k?
    No nieźle. Nie rok ale półtora roku.
    No nieźle. Z reguły efekt nowości powoduje wzmożone zakupy, jeśli auto faktycznie jest tego warte.
    Ja rozumiem, Ty zakładasz znaczący wzrost sprzedaży w kolejnych latach.
    No cóż. Szczególnie, że to auto dla nikogo, w zasadzie to nie-wiadomo-dla-kogo. Może dla "naszych kobiet" właśnie?
    Silniki z ubogą ofertą i słabe. Ładny dizajn. Niespecjalna pakowność. Niespecjalne osiągi. Relatywnie wysoka cena.
    Ciekawe na ile "naszym kobietom" starczy energii i zapału aby nadal to autko kupować.
    Trzymam kciuki.
    Również za ten sterczący poziomo na desce rozdzielczej tablet. Tak, to taka finezyjna stylistyka, z której alfa zawsze słynęła...

  8. #2378
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Alfa zapowiada kolejną wersję Tonale, dość tajemniczo ale elektryk to raczej nie będzie bo ta platforma do tego się nie nadaje, wiec może jednak wersja Q ? Jak wpakują wersję silnika 2.0 z układem miękkiej hybrydy z Maserati Gracale to większość maruderów powinna się uciszyć ( tam jest bodajże 330 KM).


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #2379
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    W necie juz jest reklama 33 stradale

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #2380
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Minął ponad tydzień, a Misiu dalej nie potrafi znaleźć tego posta wyszydzającego 159...
    Czyżby nieme przyznanie się do bycia łgarzem?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No cóż. Szczególnie, że to auto dla nikogo, w zasadzie to nie-wiadomo-dla-kogo. Może dla "naszych kobiet" właśnie?
    Silniki z ubogą ofertą i słabe. Ładny dizajn. Niespecjalna pakowność. Niespecjalne osiągi.
    Czyli definicja segmentu C-Suv

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory