Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 61

Temat: Kalibracja radaru - wykasowanie błędu.

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    A jakie tam parametry trzeba uzyskać ?
    Sam nic nie zrobisz nawet jak będziesz miał odpowiednie parametry.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    47

    Domyślnie

    Może i faktycznie się da samemu to ogarnąć. Wziąłem małą poziomice o długości 4cm. W radarze DASM pokazywało w błędach złe ustawienie w pionie i poziomie. Ustawiłem w poziomie, dziś rano się przejechałem kilka kilometrów i sprawdziłem w komputerze. Skasował się błąd w poziomie. Biorę się w takim razie za pion!

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRed Zobacz post
    Może i faktycznie się da samemu to ogarnąć. Wziąłem małą poziomice o długości 4cm. W radarze DASM pokazywało w błędach złe ustawienie w pionie i poziomie. Ustawiłem w poziomie, dziś rano się przejechałem kilka kilometrów i sprawdziłem w komputerze. Skasował się błąd w poziomie. Biorę się w takim razie za pion!
    To jakie odczyty tam powinny być ?

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    47

    Domyślnie

    Jak ogarnę pion i uda się wyczyścić błędy to wrzucę foto. Obecnie kąt odchylenia w poziomie jest 0,09 a był powyżej 0,1. Dokładnie to było 0,4 stopnia ale jest jeszcze korekcja moim zdaniem, która auto potrafi sobie wykonać samodzielnie.

    Pewnie się mylę, bo to tylko moje domysły ale przy kącie odchylenia poniżej 0,1 stopnia jak u mnie auto potrafi skorygować „resztę” samemu.
    Jakie wartości są u Ciebie z ciekawości?

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    47

    Domyślnie

    Jestem co prawda w trasie, wieczorem lub jutro wrzucę parametry z MES ale rano podkręciłem radar w pionie i w trasie nagle błąd się sam skasował i ACC już działa
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0763.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	68.1 KB
ID:	288740  

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    47

    Domyślnie

    Na szybko trochę podłączyłem się MESem i zdjęcie zrobiłem telefonem

    Najważniejsze, że coś widać. Mam wrażenie, że parametry albo się nie odświeżyły albo są dokładnie takie same jak były po korekcie poziomej.

    W moim przypadku położyłem najpierw poziomicę na górze radaru i kręciłem śrubą aż na poziomicy złapałem oczko. Potem przyłożyłem od frontu do radaru szerokie płaskownik i długi aby widzieć, w którą stronę (góra/dół) patrzy radar.

    Przyczepiłem taśma poziomicę do płaskowsnika i starałem się ustawić tak aby patrzył na wsprost i było "oczko".
    W sumie płaskownik z poziomicą zrobiony w dwie minuty z tego co miałem pod ręką, bo już dzieci szły do auta a ja chciałem cokolwiek ale podregulować. W sumie zrobiłem dwa pełny obroty śrubą, bo radar patrzył za mocno w dół i wsiadłem nie licząc na nic.

    Więcej szczęścia jak rozumu.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2023-12-16 171722.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	126.0 KB
ID:	288742  

  7. #47
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRed Zobacz post
    Na szybko trochę podłączyłem się MESem i zdjęcie zrobiłem telefonem

    Najważniejsze, że coś widać. Mam wrażenie, że parametry albo się nie odświeżyły albo są dokładnie takie same jak były po korekcie poziomej.

    W moim przypadku położyłem najpierw poziomicę na górze radaru i kręciłem śrubą aż na poziomicy złapałem oczko. Potem przyłożyłem od frontu do radaru szerokie płaskownik i długi aby widzieć, w którą stronę (góra/dół) patrzy radar.

    Przyczepiłem taśma poziomicę do płaskowsnika i starałem się ustawić tak aby patrzył na wsprost i było "oczko".
    W sumie płaskownik z poziomicą zrobiony w dwie minuty z tego co miałem pod ręką, bo już dzieci szły do auta a ja chciałem cokolwiek ale podregulować. W sumie zrobiłem dwa pełny obroty śrubą, bo radar patrzył za mocno w dół i wsiadłem nie licząc na nic.

    Więcej szczęścia jak rozumu.
    Szacun ze tak łatwo poszło.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Radar ustawiony idealnie poziom i oś samochodu. Radar działa, zgłasza komunikat hamuj gdy się znajdzie przeszkoda przede mną, podczas opadów śniegu komunikat, że nie działa, należy wyczyścić co oznacza, że funkcjonuje. ACC nie dostępne. Po fizycznej regulacji radaru potrzebna jakaś adaptacja, mes to ogarnia ?

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,027

    Domyślnie

    Porobic kalibracje w abs i poczyscic błędy

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Dwa błędy wykasowane, pozostał C1452 - engine torque - signal/message invalid.

    Kalibrację ABS tzn moduł continental ABS MK C1 - które konkretnie pozycje mogą mieć coś wspólnego z tym problemem ?

Podobne wątki

  1. Wymiana radaru za używany
    Utworzone przez MikeCZ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 24-03-2024, 09:01
  2. [GTV Spider] Wykasowanie błędu poduszek powietrznych
    Utworzone przez Bladyy w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 19:51
  3. Wykasowanie EGR stilo 1,9 jtd 140km EDC16
    Utworzone przez kodran w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 07:59
  4. Podpięcie pod komputer Warszawa, wykasowanie błędu poduszk AR166:)
    Utworzone przez dzida84 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory