Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Temat: Kalibracja radaru - wykasowanie błędu.

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,032

    Domyślnie

    Kalibracje czujnika skretu, cisnienia hamulca i przyspieszenia bocznego. Co do bledu ktory zostal, hmm raczej wygląda na niezwiazany ale czasem rozne dziwy się dzieją np po przeprogramowaniu ktore dotyka abs (czyli acc, race itp). Po kalibracjach 5 startow auta i dopiero kasuj

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Kalibracje czujnika skretu, cisnienia hamulca i przyspieszenia bocznego. Co do bledu ktory zostal, hmm raczej wygląda na niezwiazany ale czasem rozne dziwy się dzieją np po przeprogramowaniu ktore dotyka abs (czyli acc, race itp). Po kalibracjach 5 startow auta i dopiero kasuj
    Ok, dzięki, spróbuję z tą kalibracją chociaż kalibracja skrętu i hamulca to zdaje się za każdym razem była robiona po proxy ze względu na błędy pojawiające się w wyniku przejęcia przez mesa kontroli nad tym modułem, może pomoże, przyspieszenie boczne to te ostatnie opcje w sterowniku ABS ? Acc było oryginalnie, zmiana trybu mesem była nieskuteczna, przynajmniej w przypadku trybu dna 2 o ile dobrze pamiętam - niby był zaprogramowany, odczytywany jako zmieniony po ponownym podłączeniu mesa, jednak selektorem nie można było niczego poza d, n, lub a wybrać.

    Jest jeszcze kilka irytujących spraw użytkowych nad którymi się zastanawiam jak np. niezapamiętywanie ostatniego trybu DNA po wyłączeniu silnika czy uporczywe załączanie grzania fotela na max i kierownicy w niskich temp. bez mojej zgody , jestem ciekaw czy można to jakoś ustawić/wymusić MESem, w opcjach ustawień w samochodzie raczej nie stwierdziłem takiej możliwości, ale to temat nie na ten wątek.
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 29-12-2023 o 08:42

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,032

    Domyślnie

    to coś źle zrozumiałem- myślałem że dodałeś ACC. Błędy po "przejęciu kontroli nad tym modułem" - nie ma czegoś takiego - to tylko komunikaty na liczniku, które po odłączniu znikają (są bo odłączasz ABS i stąd ostrzega). w moim MES przyspieszenie wzdłużne/boczne to raczej druga pozycja, ale ja korzystam ze starszych wersji - coś słyszałem że w nowych dodali jakieś funkcje, ale nie wiem - chyba sobie poradzisz - ja sam kminiłem, Ty dostajesz praktycznie na tacy i dalej dopytujesz - ciut się wysil na samodzielność a nie angażownaie innych w każdą pierdołę/kroczek.

    rece można tylko włączyć jak działa silnik, oraz trzeba 2 sekundy przytrzymać pokrętło przekręcone. oczywiście po 5 startach po proxi, kalibracjach w ABS i znów 5 startach (w wielu autach inaczej nie skasujesz błędów wszystkich a to może blokowa załaczanie tego typu funkcji - bo ma być w miarę czysto w kompach.

    niezapamiętywanie trybu no bo emisje/wltp robili w defaultowym, w D pewnie ciut gorsze, stąd zrobili tak że restartuje. tak samo ze S&S. na drugie jest device ode mnie, na pierwsze będzie.

    auto grzanie da się wyłączyć - powinieneś mieć w menu autokomfort, choć w poliftach przynajmniej spolszczonych znika (pewnie bo funkcję dawali chyba tylko w USA oficjalnie) - jak się nie podoba możesz wyłączyć w proxi bajt bodajże 146 lub 148 (któryś z tych na 100%, dawałem z resztą gdzieś na forum, a z resztą nie wiem czy gość go do MESa nie dodał bo mu kiedyś dawałem znać). Ode mnie będzie moduł który sobie zaprogramujesz jak chcesz zarówno temperatury, czasy, moce, sekwencje jakby co - kwestia kwartału.

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ty dostajesz praktycznie na tacy i dalej dopytujesz - ciut się wysil na samodzielność a nie angażownaie innych w każdą pierdołę/kroczek.
    Nie zmienia to faktu, że zarówno kombinowanie na własna rękę jak i z pomocą forum nie pozwoliło mi póki co ustalić przyczyny tego błędu i go usunąć.

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,032

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu że wczesniej albo do teraz nie zrobiles kalibracji czujnika przyspieszenia bocznego/wzdluznego a to i 2 inne wspomniane + 5 startow auta byly na liscie to be done first. To zostalo zrobione? I co dalej blad siedzi?

    Na forum bylo wuele razy tez co po doprogranowabiu race sie robi i jak sie wlacza Ci napisalem chocby powyzej

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co nie zmienia faktu że wczesniej albo do teraz nie zrobiles kalibracji czujnika przyspieszenia bocznego/wzdluznego a to i 2 inne wspomniane + 5 startow auta byly na liscie to be done first. To zostalo zrobione? I co dalej blad siedzi?

    Na forum bylo wuele razy tez co po doprogranowabiu race sie robi i jak sie wlacza Ci napisalem chocby powyzej
    Kalibracje abs i kierownicy robiłem po każdym proxy tj z 10 razy bo błędy się pojawiały, te przyspieszenie boczne/wzdłużne to dopiero wczoraj o tym sie dowiedziałem, nie zrobiłem dziś, zdążyłem fotel skalibrować, przyszła ciemność, padła bateria w laptopie, może jutro
    Z zaprogramowanym dodatkowym trybem skrzyni jeździłem tydzień, dwa, napewo wiecej niz 5 uruchomień i nie było, o tych 2 sekundach trzymania impulsatora sobie nie przypomniałem a może dopiero teraz o tym poczytałem więc moze był tylko nie potrafiłem załączyć, rezerwowy samochód w warsztacie stał do dziś i nadal nie bardzo do jazdy a kilka razy po proxy alfy miałem unieruchomiony wóz - brak możliwości wybrania biegu wiec proxy kolejny raz nie ryzykowałem a i nawet na tym race mi tak bardzo nie zależy, najlepsza jazda na a, pali 12 a nie 13
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 29-12-2023 o 22:38

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    A tak przy okazji, widzę, że masz dostęp do różnych interfejsów, ogarniasz maserati ?

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,032

    Domyślnie

    Blokowanie skrzyni norma po ruszeniu rzeczy typu race acc w proxi . 5 startow silnika i dziala. Potem 3 kalibracje w abs, znow 5 startow i czyscisz błędy. Dziala zawsze. Maserati nie robilem, jaki as komp niby mam ze wszystkimi markami i tyle.

  9. #59
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    A tak przy okazji, widzę, że masz dostęp do różnych interfejsów, ogarniasz maserati ?
    Ogarniam masserati a co potrzebujesz.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Ogarniam masserati a co potrzebujesz.
    Na razie nic, ale szukam fajnej sztuki levante, ewentualnie ghibli, pełna konwersja - światła, menu, navi. Pytam wcześniej by się na minę nie wpakować kupując mało popularny samochód, forum vag, alfy są dosyć pomocne i zachęcają do zakupu, jag czy maserati dużo słabiej...
    Jedno mi przeszło koło nosa, idealnie utrzymane, tanie szkody i za bezcen https://www.copart.com/pl/lot/789492...ncho-cucamonga

Podobne wątki

  1. Wymiana radaru za używany
    Utworzone przez MikeCZ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 24-03-2024, 09:01
  2. [GTV Spider] Wykasowanie błędu poduszek powietrznych
    Utworzone przez Bladyy w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 19:51
  3. Wykasowanie EGR stilo 1,9 jtd 140km EDC16
    Utworzone przez kodran w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 07:59
  4. Podpięcie pod komputer Warszawa, wykasowanie błędu poduszk AR166:)
    Utworzone przez dzida84 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory