Strona 35 z 36 PierwszyPierwszy ... 252627282930313233343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 357

Temat: Multiecuscan (MES) dla Giulii/Stelvio (tylko dyskutujemy tu funkcje)

  1. #341
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio i Giulia 2.0T
    Postów
    16

    Domyślnie

    więc jaki polecacie ELM do połączenia z MES?

  2. #342
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,265

    Domyślnie

    Podobno Viakeny sprawują się dobrze.

  3. #343
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Stelvio MY20 US
    Postów
    18

    Domyślnie

    Potwierdzam, kupilem wlasnie Viaken STN2120 (wersja usb!) plus dwa adaptery (niebieski i szary) - sa dostepne na allegro ze smartem.
    Do tego bypassa od [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i osiowanie przechodzi bez problemu w Stelvio MY20.

  4. #344
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,038

    Domyślnie

    Tak jesli elm to viaken

  5. #345
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    ALFA STELVIO Q4 280KM
    Postów
    2

    Domyślnie R mode

    Po założeniu selektora z R modę u mnie nie przechodzi skrzynia biegów. Q4 2018 benzyna 280 KM. Jakieś pomysły??? Kabel i MultiecuScan oryginalne. ~Kabel Viaken 2120
    Ostatnio edytowane przez yankyone ; 22-05-2024 o 11:48 Powód: zawężenie problemu

  6. #346
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,038

    Domyślnie

    Na 100% skrzynia TCM czy moze q4 DTCM? Jaki numer(wersja softu obu modułów?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #347
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał yankyone Zobacz post
    Po założeniu selektora z R modę u mnie nie przechodzi skrzynia biegów. Q4 2018 benzyna 280 KM. Jakieś pomysły??? Kabel i MultiecuScan oryginalne. ~Kabel Viaken 2120
    kalibracja w ABS modulu zrob

  8. #348
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    266

    Domyślnie

    Cześć!

    Mam Giulię wyprodukowaną w 2019 roku, chcę sobie ogarnąć czynności serwisowe, acz dotychczas blokował mnie SGW i nie udało się po zmianie oleju zresetować interwałów i inspekcji.
    Kupiłem Bypass SGW od Epsonixa, teraz przyszedł czas na MES i kabel. MES akurat nie stanowi problemu, ale odpowiedni przewód już tak. Możecie polecić coś sprawdzonego, co działa? Dotychczs korzystałem z ASO lub uprzejmości kolegów z forum.
    Mam taki przewód (zdjęcia poniżej), ale nie wiem, czy będzie odpowiedni. Używam go w motocyklu Triumph z programem TuneECU, mogę niby sprawdzić, czy Giulię też łyknie, ale się nieco boję, że coś się może wykrzaczyć w Giulii po jego podłączeniu. Nie wiem też, jak zweryfikować, czy wszystko, co powinno działać działa z tym przewodem.
    Widziałem, że polecacie produkty z firmy Viaken, ale wchodzę na ich stronę i nie wiem, jaki konkretnie kabel będzie odpowiedni.
    Tutaj chciałbym prosić Was o pomoc, jestem laikiem, nie znam się na tym i jeżeli macie coś sprawdzonego, to byłbym wdzięczny za bezpośredni link lub nazwę wraz z pełnym nr części/oznaczeniem modelu, po to, by jednak czegoś przez przypadek nie kupić, co by nie działało.
    Słyszałem, że są opcje bezprzewodowe, Waszym zdaniem lepiej trzymać się przewodu na USB, czy pójść z duchem czasu i wybrać opcję bezprzewodową?
    Zdjęcia obecnie posiadanego przewodu (nie mogłem dodać zdjęć inaczej, wywala błąd):
    Zdjęcie 1
    Zdjęcie 2
    Zdjęcie 3

    Edit: Rozkręciłem wtyczkę i to znajduje się wewnątrz:
    Zdjęcie układu
    Ozdnaczenia:
    EFTDI 1435-C
    GP170201
    FT232RL
    Ostatnio edytowane przez Lober ; Wczoraj o 13:33

  9. #349
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,265

    Domyślnie

    Do podglądania błędów może być coś na BT ale do proxi to raczej zapomnij bezprzewodowe.
    Zdjęcia które wrzuciłeś nic nie mówią. Podłącz i zobacz, nic się nie powinno skrzaczyc najwyżej komunikacji nie załapie wcale.
    W tych przewodach często trzeba ze środka wywalać rezystory dopasowujące na linii CAN których Fiaty nie tolerują. To dalszy etap, narazie spróbuj j tak jak masz.

  10. #350
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Do podglądania błędów może być coś na BT ale do proxi to raczej zapomnij bezprzewodowe.
    Zdjęcia które wrzuciłeś nic nie mówią. Podłącz i zobacz, nic się nie powinno skrzaczyc najwyżej komunikacji nie załapie wcale.
    W tych przewodach często trzeba ze środka wywalać rezystory dopasowujące na linii CAN których Fiaty nie tolerują. To dalszy etap, narazie spróbuj j tak jak masz.
    Otworzyłem wtyczkę, zdjęcia układu dodałem w edycji posta. To chyba nie jest żaden z obslugiwanych chipsetów, czyli będę potrzebować kolejnego kabla... tylko jaki konkretnie kupić, którego nie trzeba będzie traktować lutownicą?

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  3. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  4. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory