Strona 36 z 37 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 364

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #351
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Cześć wrócę jeszcze z tematem oleju do silnika. Ktos zalewał Helix Ultra Professional AP-L 0W-30 do Giulii 2.0 GME 280 KM? Taki olej proponuje mi mój przyjaciel mechanik. Skusić się na to, czy pozostać przy Selenii albo wziąć coś innego np. Millersa?
    Jeżdzę na Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30, który Shell kiedyś zalecał do Giulii. Teraz faktycznie zalecenia się zmieniły na AP-L ale 5W30.

  2. #352
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Chłopaki jeżdżą na Shellu i nie mają problemów. Tylko dobierz
    U nich na ich stronie dokładnie który kupić. A co do innych to zależy ile chcesz wydać. Najważniejsze to wymiana na czas i zrobienie adaptacji w sterowniku silnika.
    Spoko, co masz na myśli poprzez dobranie? Ten, o którym wspomniałem wyżej jest nieodpowiedni? Olej wymieniam co 7-9 tys. km., także tutaj jest OK. Nie wiem, czy tą adaptację uda się wykonać, ale najwyżej po wymianie podjadę do jakiegoś warsztatu, który mi to przeklika w komputerze.

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Jeżdzę na Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30, który Shell kiedyś zalecał do Giulii. Teraz faktycznie zalecenia się zmieniły na AP-L ale 5W30.
    Czyli ten Helix Ultra Professional AP-L 0W-30, nie jest wskazany dla tego silnika, czy jak to rozumieć? Sorrki, pewnie pytam o rzeczy oczywiste, słabo się w tym orientuję.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 14-05-2024 o 09:23

  3. #353
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    261

    Domyślnie

    Dobra, przepraszam za zamieszanie.
    Wytypowałem 3 oleje silnikowe, jak na razie odrzucam Liqui Moly Top Tec 4310 0W-30, gdyż cena jest dość zaporowa w stosunku do konkurencji w tej klasie.

    1. pozostaję przy lanej powszechnie w ASO Seleni 0W30 DIGITEK PURE ENERGY
    2. Millers 0W30 XF PREMIUM C2 (tutaj ogromna prośba do Was, o potwierdzenie czy to jest odpowiedni do 2.0 GME 280 KM, bo występują różne odmiany np. z dopiskiem ECO i nie chciałbym przez pomyłkę wybrać złej albo gorszej. Jeżeli jest jakaś lepsza odmiana oleju od Millers, to dajcie znać, proszę )
    3. Shell 0W30 Helix Ultra Professional AP-L 0W30

    Wezmę ten, który będzie dostępny na miejscu, proszę tylko o potwierdzenie, czy się w czymś nie walnąłem
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 14-05-2024 o 11:08

  4. #354
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Czyli ten Helix Ultra Professional AP-L 0W-30, nie jest wskazany dla tego silnika, czy jak to rozumieć? Sorrki, pewnie pytam o rzeczy oczywiste, słabo się w tym orientuję.
    Wejdź na "zalecarkę" Shella i sprawdź.

    https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-...lubematch.html

    Nie jest zalecany lub wskazany, ale to nie znaczy że nie będzie działał. Jak napisałem wcześniej: olej Shell, który stosuję ja też już oficjalnie nie jest zalecany.

  5. #355
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Wejdź na "zalecarkę" Shella i sprawdź.

    https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-...lubematch.html

    Nie jest zalecany lub wskazany, ale to nie znaczy że nie będzie działał. Jak napisałem wcześniej: olej Shell, który stosuję ja też już oficjalnie nie jest zalecany.
    Jasne, to rozumiem, ale po prostu chciałbym dobrać coś, co optymalnie będzie chronić silnik i moduł MA.
    wyszukiwarka Shella proponuje mi dwa oleje. Jako produkt premium wskazuje Helix Ultra Professional AP-L 0W-30, a jako Standard Helix Ultra Professional AJ-L 0W-30.
    Rozumiem, że ten Premium powinien być w czymś lepszy, ale nie wiem, w czym konkretnie

  6. #356
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    346

    Domyślnie

    W ASO Zasady w Krakowie leją olej Shella.
    Problemów z silnikiem nie stwierdzono.

  7. #357
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    W ASO Zasady w Krakowie leją olej Shella.
    Problemów z silnikiem nie stwierdzono.
    Właśnie gdzieś na forach przeleciała mi informacja przed oczami, że w niektórych ASO leją olej Shell.

  8. #358
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    74

    Domyślnie

    Dużo osób stosujące też dodatki do oleju jeszcze przecież użyciowe z racji MA które często właśnie "wycierają"się w środku. Ja od siebie polecę repsola eco-p 0w30 ale jest ciężko dostępny.

  9. #359
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Dużo osób stosujące też dodatki do oleju jeszcze przecież użyciowe z racji MA które często właśnie "wycierają"się w środku. Ja od siebie polecę repsola eco-p 0w30 ale jest ciężko dostępny.
    Moja wiedza w temacie dodatków jest wątła. Wiem, że takowe istnieją do paliwa, mają właściwości czyszczące lub konserwujące/zabezpieczające, ale z olejami jest gorzej, bo tutaj trzeba konkretnie wiedzieć, jaki dodatek jest istotny dla konkretnego silnika. Jedne lepiej zabezpieczają powierzchnie cierne, inne czyszczą, jeszcze inne zapobiegają jakimś zjawiskom i wytrącaniu się substancji niepożądanych... dla mnie to czarna magia. Nie wiem, co byłoby wskazane dla tego silnika i co dla utrzymania modułu MA w dobrej kondycji. Jedyne co mogę zrobić, to często zmieniać olej i używać dobrej jakości olejów oraz filtrów. Co do oleju, szukam czegoś w miarę dostępnego, żeby tematu już niepotrzebnie nie rozwlekać. Niemniej, dzięki za rekomendację!

    edit.
    Szukam oleju Shell Helix Ultra Professional AP-L 0W-30, ale wyskakuje mi jedynie AV-L. Czy AV-L to nowsza/aktualna wersja, która zastąpiła AP-L?

    Może ktoś z Was wie gdzie w Warszawie albo chociaż on-line kupić Helix Ultra Professional AP-L 0W-30?
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 14-05-2024 o 15:40

  10. #360
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Dobra, przepraszam za zamieszanie.
    Wytypowałem 3 oleje silnikowe, jak na razie odrzucam Liqui Moly Top Tec 4310 0W-30, gdyż cena jest dość zaporowa w stosunku do konkurencji w tej klasie.

    1. pozostaję przy lanej powszechnie w ASO Seleni 0W30 DIGITEK PURE ENERGY
    2. Millers 0W30 XF PREMIUM C2 (tutaj ogromna prośba do Was, o potwierdzenie czy to jest odpowiedni do 2.0 GME 280 KM, bo występują różne odmiany np. z dopiskiem ECO i nie chciałbym przez pomyłkę wybrać złej albo gorszej. Jeżeli jest jakaś lepsza odmiana oleju od Millers, to dajcie znać, proszę )
    3. Shell 0W30 Helix Ultra Professional AP-L 0W30

    Wezmę ten, który będzie dostępny na miejscu, proszę tylko o potwierdzenie, czy się w czymś nie walnąłem
    Dlaczego wykluczasz MOTUL 8100 ECO-CLEAN C2 0W30?
    Porzadny olej, spelnia specyfikacje fiatowska.

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory