Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: wibracje paska wielorowkowego

  1. #31
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    chodzi o pompę wspomagania? W ASO stwierdzo niewielki luz na kole wspomagania ale podobno taki ma być.

    Zrobiłem krótki film jak to chodzi po popsikaniu sprayem - pasek chyba lata za bardzo na boki? http://w789.wrzuta.pl/film/9HgarQvbG...k_alfa_2.4_jtd
    do aso to na dzień dzisiejszy można jeżdzić maluchem i to nie będą wiedzieć co to za auto. jak na łożysku może a raczej musi być luz????? no jak?? mnie chodzi o pompę klimatyzacji.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Smile

    Cytat Napisał SYSUNIAdq Zobacz post
    do aso to na dzień dzisiejszy można jeżdzić maluchem i to nie będą wiedzieć co to za auto. jak na łożysku może a raczej musi być luz????? no jak?? mnie chodzi o pompę klimatyzacji.
    ostatecznie usterka została usunięta, okazało się że ASO dało ciała. Pierwotną przyczyną problemu zgodnie z przewidywaniami było wadliwe koło pasowe (maxgear) a brak poprawy po jego wymianie wynikał z niewłaściwego napięcia paska. Poprawili napięcie na rolce mimośrodowej tak jak im kazałem i teraz chodzi jak nówka.

  3. #33
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_czer Zobacz post
    Z całym szacunkiem, ale nigdy w sprawnym tłumiku nie luzuje się śruby imbusowej. Jeśli trzeba ją luzować to znaczy że oś obrotu jest zatarta. Łapa (aluminiowa) tłumika, w środku posiada tuleję z zakończeniem w które wchodzi owa śruba imbusowa, która to dociska tą tuleję do podstawy napinacza. Jeżeli odkręci sie sprężynę tłumiącą to łapa napinacza powinna względnie lekko obracać sie na wspomnianej tulejce. Przy sprawnym tłumiku jego działanie łatwo zaobserwować podczas dodawania gazu. Defacto blokada trzpieniem nie naciąga go na MAX.
    No cóż odszczekuję to co napisałem o napinaczu paska MV. Masz rację, za to ja straciłem ostatnią resztkę szacunku jaki jeszcze miałem dla konstruktorów Fiata Zrobiłem sekcję zwłok starego napinacza i faktycznie łapa aluminiowa tłumika ma pracować na łożysku ślizgowym składającym się z: tulejki złożenia ślizgowego najprawdopodobniej z brązu samosmarownego (sądząc po kolorze i twardości)wtłoczonej w gniazdo w łapie napinacza oraz wtłoczonej w to tulei stalowej przykręcanej z kolei do bloku śrubą imbusową M10x85x1,25 ; Całość "uszczelnia" o-ring klasy rantu z prezerwatywy i stąd ta trwałość łożyskowania. Stwierdzenie "ma pracować" jest jak najbardziej celowe. Nie mogę się nadziwić co za chory umysł zaprojektował to w ten sposób. W tym miejscu i w tych warunkach to nie ma prawa długo działać.
    Zastanawia mnie jeszcze jedno, dlaczego nowy napinacz (Rouville) nie dał się obrócić, czyżby fabrycznie nowy napinacz już był zapieczony( długa droga morska z ChRL) ??? Może jednak ostatecznie się dotarło, bo już kilka miesięcy od wymiany i działa.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4jtd, 136KM, 1999r. Alfa Romeo 159 2,4JTDm 200KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYSUNIAdq Zobacz post
    Napisał maciek_czer Zobacz post
    A jak wykonano procedurę napięcia paska? Często to jest problemem. Zwłaszcza że mechanicy gubia się w 2.4JTD bo ma dwa napianacze (w pewnym sensie). w pewnym sensie tak kolego ale gdyby zostala zalaczona sprezarka to problem powinien zniknac a nie nasilic sie poniewaz wtedy pasek bylby bardziej docisniety do napinacza obok alternatora wiadomo ze wzroslby opr krecenia i moim zdaniem powinno przestac szarpac a to ze np przestaje szarpac jak sie go popiska to tylko dlatego ze zaczyna sie wtedy slizgac po ktorejs rolce
    Mam też taki problem to znaczy piszczący pasek. Ostatnio rozleciało mi się koło pasowe, założyłem nowe(firmy Impergom) po niespełna 4000/5000tyś. obręcz z rowkami na pasek odpadła na szczęście nie zerwało paska i poruszałem się autkiem na takim gołym kole(o dziwo wtedy nie piszczało było cichutko aż miło). Kupiłem nowe koło i założyłem piszczy na biegu jałowym po dodaniu gazu cichnie. Może ktoś coś poradzi???

  5. #35

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko1974 Zobacz post
    Mam też taki problem to znaczy piszczący pasek. Ostatnio rozleciało mi się koło pasowe, założyłem nowe(firmy Impergom) po niespełna 4000/5000tyś. obręcz z rowkami na pasek odpadła na szczęście nie zerwało paska i poruszałem się autkiem na takim gołym kole(o dziwo wtedy nie piszczało było cichutko aż miło). Kupiłem nowe koło i założyłem piszczy na biegu jałowym po dodaniu gazu cichnie. Może ktoś coś poradzi???
    u Ciebie nie ma bata, musi się zacierać jakaś rolka lub łożysko

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4jtd, 136KM, 1999r. Alfa Romeo 159 2,4JTDm 200KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Przejrzę rolki są nowe co nie znaczy, że nie mogą być wadliwe.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4jtd, 136KM, 1999r. Alfa Romeo 159 2,4JTDm 200KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Sprawdzone, zastrzeżenia są do tej metalowej na tłumiku drgań, lata na boki czy tak powinno być?

Podobne wątki

  1. wymiana paska wielorowkowego 1.9 JTD
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 28-03-2021, 19:34
  2. [159] wymiana paska wielorowkowego
    Utworzone przez orkan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 23:31
  3. [156] Napinacz paska wielorowkowego
    Utworzone przez Mario211 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 19:46
  4. Wymiana paska wielorowkowego JTD
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 23:58
  5. [164] Napinacz paska wielorowkowego
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-01-2008, 23:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory