Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Drga przy ruszaniu

  1. #1
    MariuszKo
    Gość

    Domyślnie Drga przy ruszaniu

    Witam.
    Od razu przejde do rzeczy. W maju kupiłem Alfe156 i niby wszystko było ok. Obecnie pojawiły się drgania samochodu przy ruszaniu z pierwszego biegu... próbowałem na różnych obrotach i efekt jest ten sam, czuje że samochód drga. Ktos mi podpowiedział że mogą to być poduszki silnika albo łapy trzymające go. Jak to wygląda Waszym zdaniem?

    PS. A tak na marginesie to czy mogę dolać uniwersalny płyn chłodzący (np. Petrygo, bo taki posiadam ) czy raczej wymienic całkowicie nie mieszając ich?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Zacznij od uzupełnienia profilu bo nikt nie wywróży z fusów nie wiedząc jaki masz silnik. Najczęstszą przyczyną takiego drgania są porwane poduszki pod silnikiem. Ale może też być kilka innych jak chociażby źle wyważone koła.

    Jak sam napisałeś "uniwersalny" więc spokojnie możesz dolać. Następnym razem wymienisz całość.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - poleciał dwumas.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Raczej przejrzyj dolot powietrza, bo możesz mieć gdzieś dziurę
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    MariuszKo
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniłem łączniki stabilizatora, niestety gum się nie udało, mechanik stwierdził, że za dużo z tym roboty i ze za dużo by ze mnie zdarł. Zaproponował żeby to zrobić jak bede musiał wymieniac sprzęgło, bo trzeba spuszczać całe zawieszenie... Troche mnie to zdziwiło no ale ja się na tym nie znam. Stuki dalej są.

    Pytanie odnośnie drgań. Mój mechanik stwierdził ze to sprzęgło, pewnie ma rację bo objawy nieco się nasiliły. Czasami drga przy puszczaniu sprzęgła nawet na drugim biegu, a przy delikatnym jego wcisnięciu słychać grzechotanie. Czy z takimi objawami mogę spokojnie wyruszyć do Chorwacji i spowrotem?

  6. #6
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    tam pewnie tak, ale czy "spowrotem" ?
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał MariuszKo Zobacz post
    Pytanie odnośnie drgań. Mój mechanik stwierdził ze to sprzęgło, pewnie ma rację bo objawy nieco się nasiliły. Czasami drga przy puszczaniu sprzęgła nawet na drugim biegu, a przy delikatnym jego wcisnięciu słychać grzechotanie. Czy z takimi objawami mogę spokojnie wyruszyć do Chorwacji i spowrotem?
    W JTD masz koło dwumasowe i to ono jest sprawcą tych drgań, na sprzęgle nie masz raczej żadnych spreżynek które mogą to powodowac bo w autach wyposazonych w dwumasy sprezynki przeniesiono własnie tam.
    Ale przy wymianie dwumasu raczej polecił bym ci też zmienic sprzęgło bo to raczej robi sie kompletami.
    Mam w mojej podobne zjawisko i nawet nabyłem już wszystkie niezbędne części co nie było tanie do V6 :O

    A jeśli chodzi o grzechotanie to raczej łożysko oporowe które już się kończy ale to jest standard że zmieniamy łozysko wraz ze sprzęgłem i dwumasem, a w sumie to zawsze dodawane są do zestawów sprzęgła.

    Na twoim miejscu nie wybierał bym się w żadną dalszą trasę, dojechac moze ci sie uda wrócic moze tez ale po takiej trasie mozesz sobie popsuc kilka innych rzeczy m.in. z zawieszenia silnika.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar mrq
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-Tronic
    Postów
    190

    Domyślnie

    u mnie tez czasem to wystepuje ale tylko na 1 biegu. musze dawac do 2 tys obrotow, jak jest ponizej to czasem potrafi niezle potrzasc. i tez podobnie na wstecznym. to skrzynia?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Chrzanu
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    156 1,9 JTD 8vFL 159 1.9JTD SW
    Postów
    258

    Domyślnie

    U mnie tez sie to dzieje i obstawiam na dwumas.
    Bo samochód to nie wszystko

  10. #10
    Bugi
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli drga przy ruszaniu to w każdym samochodzie z reguły jest to sprzęgło pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 11:22
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 15:18
  3. Zgrzyt przy ruszaniu
    Utworzone przez makatrio w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 10:05
  4. trzesie przy ruszaniu
    Utworzone przez Mkiolaj w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 13:56
  5. Drganie przy ruszaniu
    Utworzone przez kajman_007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 05:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory