Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Bardzo długo się nagrzewa w środku.

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek718 Zobacz post
    Czy kazdy model AR to ma i jak sie to wlancza
    Tego się nie włącza w żaden specjalny sposób. Grzałka ma się włączyć samoczynnie po ustawieniu temp. na wyższą niż jest temp. wedle wskaźnika wewnętrznego.

  2. #32
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar misiek718
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    strzelno
    Auto
    alfa romeo 156 1.9JTD 1998r
    Postów
    291

    Domyślnie

    Jak sprawdzic szybko czy to dziala

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jak wymontujesz grzałkę nie odpinaj jej od kabli, tylko włącz zapłon i ogrzewanie.

  4. #34
    alienek
    Gość

    Domyślnie

    U mnie wyglada to tak:
    Odpalam Alfę łapie temperaturę np do 60st. daje jakieś tam ciepełko, ruszam temperatura spada i i znów sie nagrzewa do 70 postoi spada i tak w kółko termostat?

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lorxk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Sportwagon
    Postów
    74

    Domyślnie

    A macie klime? Może musicie napełnić freon w układzie.
    C:\Documents and Settings\Kuba\Pulpit

  6. #36
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    witam wszystkich
    zacznę od tego, że ten problem dotknął i mnie, choć obecną alfę mam dopiero od miesiąca. było ok, póki zima nie przyszła. teraz ledwo osiąga mi bella 50st. tyle że u mnie to ewidentnie problem termostatu, gdyż przewody po obu stronach chłodnicy mam w równym stopniu ciepłe przy owych 50st.
    i tu mam kolejny problem- taki, że nie wiem jaki termostat na allegro kupić. jest ich cała masa. może ktoś doradzi jaki nr. ma mieć zamiennik i oryginał do AR 156 SW 1,9 16V 2004?
    a jak już jesteśmy przy tym temacie to wymiękam, naczytałem się w różnych wątkach i ile ludzi tyle opinii, kupić oryginał, vernet czy behr? będę wdzięczny za info co do numeru części bądź linka, bo przyznam się, że patrząc na niego w samochodzie, jakoś nie umię go wizualnie dopasować do tych z allegro

  7. #37
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Akurat nie o to mi chodzi. Miałem na myśli elektryczną grzałkę, znajdującą się zaraz za dmuchawą pod schowkiem. Ma on za zadanie nagrzewać wnętrze niezależnie od temp. płynu chłodzącego i powiem szczerze, że rewelacyjnie się to sprawdza szczególnie, gdy silnik jest zimny lub jest włączony tylko zapłon. Oczywiście nie ma ona ogromnej mocy grzewczej, ale różnica w ogrzewaniu kabiny jest duża. Na zdjęciu jest to zaznaczone, więc każdy może łatwo ją poszukać.
    przyznaje ze to zajebista sprawa, zimny silnik a dmuchawa daje letnie powietrze wystarczy wcisnac przycisk ogrzewania przedniej szyby w klimatroniku

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie

    Przepraszam, że się właduję w tą dyskusje.

    Powiem w skrócie, mam 166 2,4 jtd 2002. Miałem objawy typu max 70 stopni na trasie (latem), 90 stopni w korkach, długie nagrzewanie (zimą) mimo posiadania webasto. Zimą miałem 60c,a po kilkunastu km wspinaczki pod stromą górę (niższe biegi, wyższe obroty) może 80c.

    Wymieniłem termostat w ciemno na "oryginalny" Behr. Zrobiłem to latem. Zarówno niedawno przy -12c jak i wcześniej przy +30c silnik osiąga temperaturę coś pod 90c. Nagrzewanie jest szybkie i po kilku minutach silnik jest już dobrze zagrzany.

    Z fizyki wiem, że jeżeli nawet sprawność silnika to 50% to pozostałe 50% zamienia się w energię cieplną. Część jej uchodzi ze spalinami, część ogrzewa elementy silnika itp, część jest przekazywana przez płyn chłodniczy .... itd
    Każdy samochód przy x obrotach na minutę generuje y mocy, która to wymaga spalenia z ilości paliwa. Tak więc skoro mały silniczek autka rodzinnego typu 50KM potrafi je ogrzać, dlaczego nie miałby zrobić tego spory silnik AR?

    Uważam, że jeżeli zimą silnik nie może się dogrzać do swojej temperatury, to coś jest nie tak. Termostat, nagrzewnica, może jakieś klapy sterujące przepływem powietrza się zacięły, ale na pewno coś jest nie tak!

    Może dla człowieka różnica w +10C a -10C jest ogromna, bo czujemy dużo większy dyskomfort cieplny, dla fizyki i samochodu to tylko 20c różnicy!

  9. #39
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał liked Zobacz post
    przyznaje ze to zajebista sprawa, zimny silnik a dmuchawa daje letnie powietrze wystarczy wcisnac przycisk ogrzewania przedniej szyby w klimatroniku
    A czy u mnie (w 166kach) też taką grzałę montowali?

  10. #40
    sylwiusz
    Gość

    Domyślnie

    99% takich problemów to termostat. u mnie silnik nagrzewał się powoli w mieście do 80-90 st. w trasie spadało do 60-70 a przy dużych mrozach ledwo wskaźnik się wychylał. jednocześnie wnętrze nagrzewało się słabo i długo a raczej w ogóle. wymieniłem termostat na BEHR-a i teraz niezależnie od temperatury na zewnątrz mam 90st na silniku po 10km jazdy a wnętrze nagrzewa się perfekcyjnie.

Podobne wątki

  1. Jesteśmy górą! I to chyba na bardzo długo...
    Utworzone przez micorl w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 10:03
  2. Licznik bardzo bardzo bardzo dziwny temat
    Utworzone przez dudzik87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 14:02
  3. Problem z webasto - długo nagrzewa kabinę (diagnostyka)
    Utworzone przez firstone w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 10:40
  4. [155] nie nagrzewa się
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 21:41
  5. nagrzewa sie tylko do 40C
    Utworzone przez daniel2205 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory