Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Obłoki pary

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar jary17
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lidzbark Welski, Poland
    Auto
    164 3.0 12V była przesiadka na 166 3.0 V6 24V+156 1.6TS BMW E36 1.8is
    Postów
    504

    Domyślnie Obłoki pary

    Nie wiem jak jest u was ale moja trzy litrówka ostatnimi czasy wydala z siebie takie obłoki pary, że pojazdy jadące za mną dosłownie stają bo mają tak ograniczoną widoczność. Najgorzej jest na krzyżówkach jak ktoś za mną to ruszy po minucie po mnie aż łuna że tak nazwę opadnie. Wiem, że mamy zimę i takie zjawisko jest dopuszczalne ale u mnie jest to z takim natężeniem że utrudniam ruch drogowy. Auto nie traci na mocy, brak jakichkolwiek ubytków ponad normę (olej), chłodniczy stan. Po całkowitym rozgrzaniu zjawisko traci na sile za żadne skarby nie wiem skąd to się wzięło i gdzie szukać przyczyny. Czy wasze Alfy też się tak zachowują?

  2. #2
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jary17 Zobacz post
    Czy wasze Alfy też się tak zachowują?
    Podobnie, ale nie aż tak. Też mnie to kiedyś zastanowiło bo zauważyłem że sporo tego za mną, zwłaszcza na zimnym silniku. A właściwie nie ilość pary, która mimo wszystko jest raczej w normie, jak fakt że parę widać w warunkach gdy w niewielu innych autach cokolwiek kopci.Zrzucam to jednak na karb wielkości silnika i spełnianych norm w okresie produkcji. Zwłaszca że oczywiście nie tylko ja na drodze zostawiam za sobą jakieś obłoczki pary w konkretnych warunkach. Dodam że w suchy ciepły dzień nic nie widać, tym bardziej dymu.

    Jeśli jednak u Ciebie jest aż tak źle to posprawdzałbym parę rzeczy. Spalanie w normie ?Odczytałbym błędy z kompa, może coś pokaże. Potem w pierwszej kolejności czujnik temperatury płynu chłodniczego- może za długo podaje informacje o zimnym silniku i komp wzbogaca mieszankę ( tego może ci komp nie pokazać). Bosh kosztuje poniżej stówki i sam wymienisz. Stan wydechu i katalizatora- nie wiem czy ma wpływ ale zajrzeć można. Tak samo dla pewności filtr powietrza jeśli ostatnio nie wymieniałes, w zimie szybciej się chyba zatyka. Do tego przewody w/n, świece. Jeśłi nie ma innych objawów to trudno strzelać, a może po prostu tak ma

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar jary17
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lidzbark Welski, Poland
    Auto
    164 3.0 12V była przesiadka na 166 3.0 V6 24V+156 1.6TS BMW E36 1.8is
    Postów
    504

    Domyślnie

    [QUOTE=E.T.;47268 Spalanie w normie ?Odczytałbym błędy z kompa, może coś pokaże. Potem w pierwszej kolejności czujnik temperatury płynu chłodniczego- może za długo podaje informacje o zimnym silniku i komp wzbogaca mieszankę ( tego może ci komp nie pokazać). Bosh kosztuje poniżej stówki i sam wymienisz. Stan wydechu i katalizatora- nie wiem czy ma wpływ ale zajrzeć można. Tak samo dla pewności filtr powietrza jeśli ostatnio nie wymieniałes, w zimie szybciej się chyba zatyka. Do tego przewody w/n, świece. Jeśłi nie ma innych objawów to trudno strzelać, a może po prostu tak ma[/QUOTE]


    Właśnie o to chodzi, że wszystko jest w porządku spalanie, filtry, świece, czujniki, przewody wydech mam około 40tyś przejechane. Brak czasu na komputer ale nie omieszkam jak tylko znajdę chwilę bo musiałem mieć gdzieś spadek napięcia bo mi się poduszka zapaliła.

  4. #4
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Mamy taki ciekawy katalizator 1 164-że jest kompromis pomiedzy przepływem spalin a redukcja emisji szkodliwych zwiazków i jest wyzsza temp. spalin np. w Galaxie vr6 mam 51 stC a 164 73- odczytane analizatorem, sprwadze dzisiajw hondzie Civic sport norma euro4 wiec porównam

Podobne wątki

  1. [159] 159 kłęby pary i stukot przy 90 stopniach 1,9 jtdm 16v
    Utworzone przez Artec86 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2015, 09:51
  2. Alfa dla pary młodej pilnie poszukiwana
    Utworzone przez brooklyn10 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory