Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Temat: Czy ktoś już jeździ 159 z silnikiem TBi? Proszę o opinie

  1. #31
    Użytkownik Embrion Avatar iron
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.8 TBI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Popieram co napisał kolega Grzdylu
    Pytanie brzmiało o wrażenia z jazdy, a widzę że jedyne wrażenia, to zabawa kalkulatorem i licznikiem dystrybutora.
    Każdy by chciał mieć 200 kucyków pod batem, 320 Nm od samego dołu i żeby to wszystko z powietrza się wzięło
    Kiedyś był artykuł o paliwożerności samochodów z porównywalną mocą i Alfa zajmowała środek stawki w apetycie na PB.
    Zawsze można tak: http://www.youtube.com/watch?v=2CVzh3K29TQ i będzie tanio i fun
    Zrobiłem dopiero ~1000km i powiem jedno. Jest zaje.......
    Jedyna wada to brak odgłosów silnika, ale to rzecz gustu. Mnie się podoba.
    Tylko szum opon i powietrza.
    Wentylowane wszystkie 4 tarcze, w tym 330mm z przodu i zaciski 4-tłoczkowe sprawiają że hamowanie, to też niesamowite wrażenia.
    To nie jest samochód dla oszczędzających tylko zajefajna zabawka,a za dobrą zabawę trzeba płacić bo darmo to tylko boli gardło
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez iron ; 17-05-2011 o 22:23

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    iron - wpadaj na cargo w niedzielę http://www.forum.alfaholicy.org/pols...tml#post577798
    TBi chyba jeszcze nie było

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  3. #33
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Pomijajac kwestie spalania a opisujac wrazenia to bardzo fajnie sie jezdziło.
    Silnik daje ognia i prowokuje do dynamicznej jazdy

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Ooo, Anka tez z Warszawy -> post wyżej

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  5. #35
    Użytkownik Embrion Avatar iron
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.8 TBI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzieki serdeczne za zaproszenie, ale niestety nie w tym terminie
    Innym razem bardzo chętnie, a w tą niedzielę wieczorem będę wracał z Mazur.
    Od jutra do niedzieli, będę się poruszał bardzo dostojnie, kilka węzłów i to bez benzyny.
    No chyba że będzie totalna flauta

    Pozdrawiam

  6. #36
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Yonash - chetnie ale nastepnym razem. 22giego będe raczej w stanie nie nadajacym sie do jazdy ) i do tego za granica.

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał iron Zobacz post
    P
    To nie jest samochód dla oszczędzających tylko zajefajna zabawka,a za dobrą zabawę trzeba płacić bo darmo to tylko boli gardło
    Pozdrawiam
    Dobrze napisane. Taką zabawkę chyba każdy chciałby mieć. Ale nie każdego stać na utrzymanie. Nie wiem jak wy ale myślę, że Takim autkiem chyba nie da się spokojnie jechać

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    myślę, że Takim autkiem chyba nie da się spokojnie jechać
    Oczywiście, że się da, ale trzeba mieć silną wolę, i nie dawać się pokusie, hehe

    A odnośnie samego silnika. Jak dla mnie jest on idealny, na taki silnik w Alfie czekałem, i gdyby TBi się nie pojawił, to pewnie kupiłbym inne auto.
    Maksymalny moment obrotowy wg producenta jest przy 1400 obr/min, i już od samego dołu ładnie się zbiera, ale silnik rwie wyraźnie do przodu od ok. 2,5 tys obrotów, i ochoczo wkręca się na wyższe obroty. Wiadomo, są auta szybsze, ale TBi naprawdę daje radę z niemałą przecież masą auta.
    Dzięki stosunkowo niewielkiej masie TBi, Alfy z tym silnikiem prowadzą się znacznie lepiej niż te z cięższymi motorami. Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak moja Alfa prowadzi się w zakrętach. Mimo przedniego napędu, dużej masy auta, można pozwolić sobie naprawdę na wiele - podsterowność jest bardzo mała. A z cięższymi silnikami nie wyglądało to za dobrze... Do tej pory tylko kilka razy udało mi się sprowokować system VDC do interwencji w zakrętach, i to dopiero po wielu usilnych próbach
    Przejechałem moją Alfą prawie 8 tys. km, i mimo tego, że czasem jeżdżę dynamicznie, a czasem nawet bardzo dynamicznie, jak do tej pory nie zauważyłem jakiegokolwiek zużycia oleju silnikowego, a podobno silnik na dotarciu, i podczas ostrzejszej jazdy, ma prawo brać trochę oleju.

    Moim zdaniem, TBi ma tylko dwie wady. Pierwsza, i jak dla mnie jedyna istotna, to brak dźwięku. Zwłaszcza w Brerze to mocno razi.
    Ostatnio byłem na małym spocie, i do tej pory jego uczestnicy znali moją Bręrę tylko ze zdjęć. Spodziewali się ryku silnika, lub wydechu, a tu cisza... A dwie podwójne końcówki wydechu obiecują co innego...
    O ile rozumiem, że sam silnik o takiej pojemności nie może jakoś super brzmieć, to kompletnie nie rozumiem, dlaczego inżynierowie Alfy nie nadrobili tych braków dźwiękowych odpowiednio brzmiącym układem wydechowym. Dla mnie jest to nieporozumienie...
    Drugi minus, jest dla mnie zupełnie nieistotny, ale dla wielu "alifisti" już zdecydowanie istotny może być. Ktoś, kto lubi silniki benzynowe wysoko kręcić, będzie rozczarowany. Maksymalną moc TBi osiąga już przy 5 tys. obr/min, a przy 5,8 tys następuje odcięcie. Jeszcze do niedawna coś takiego było nie do pomyślenia w silnikach benzynowych Alfy...

    Wygląda na to, że Tbi jest bardzo dobrą konstrukcją. Wprawdzie jest na rynku dopiero 2 lata, ale nie słyszałem póki co o jego żadnych awariach lub niedomaganiach, a to, że po modelach 159/Brera/Spider trafił do Giulietty, i teraz ma trafić do 4C, też chyba oznacza, że się sprawdził

    TBi jest obecnie podobno najchętniej wybieranym silnikiem przez klientów w modelu 159.

  9. #39
    Użytkownik Embrion Avatar iron
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.8 TBI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    kompletnie nie rozumiem, dlaczego inżynierowie Alfy nie nadrobili tych braków dźwiękowych odpowiednio brzmiącym układem wydechowym. Dla mnie jest to nieporozumienie...
    A może winna jest temu jakaś nowa norma emisji hałasu. Ciekawe czy inne modele samochodów o podobnych parametrach, też są takie ciche. Może ktoś słyszał np: Lełona Cuprę. Mam na myśli egzemplarze obecnie produkowane i z fabrycznym wydechem.

  10. #40
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    nie można tego silnika jakoś... podgłośnić?
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jtd TI z częstochowy,widział ktoś?proszę o opinie oraz sugestie
    Utworzone przez cienty w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 16:07
  2. [159] 225/55/R17 lub 205/55/R17, ktoś jeździ ?
    Utworzone przez marcinh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 07:45
  3. [159] Czy ktoś jeździ 159 z silnikiem 1,9 albo 2,2 JTS na tym forum ??
    Utworzone przez Murray w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 20:17
  4. [166] BILSTEIN - B6 SPORT :)Czy ktoś na tym jeździ?Jakie wra
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory