Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: [75] Milano - który silnik wybrać

  1. #21
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Cytat Napisał Milano_155
    To ma mnie zniechecic czy uswiadomic cos co juz wiem, mianowicie, ze to auto moze miec czasem kaprycho
    uswiadomic ze auto kosztujace 2 tys moze wymagac duzego wkladu finansowego bo sprzeglo kiedys sie konczy
    hmm gdzie rozdaja wersje turbo america za 2tys:> poprosze 1szt, na wynos zapakowac

    Ja polecam 2.0 TS. mam, dłubie, nie narzekam (za często jak tylko nie wyczysci mi portfela co miesiac)

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Cytat Napisał Milano_155
    Ale czemu "do przelkniecia" Co z nimi nie tak
    Silnik T.S teoretycznie powinien być mocny i oszczędny od zwykłego silniczka jakie były wcześniej w Gulliecie i nnych modelach i co ?? i dupa przyrost mocy znikomy . oszczędność znikoma a awaryjność T.Sa dużo wieksza .

    Dziwne rzeczy piszesz

    Brak mocy w TS?
    1.8 gaznik/wtrysk/Turbo osiaga odpowiednio 128/120/155(165 - QV)KM
    2.5 V6 osiaga 156KM
    2l TS osiaga 148KM - jakby nie patrzec to najwiecej KM z litra pojemnosci Dla 1.8 Turbo pojemnosc mnozymy przez odpowiedni wspolczynnik, jak w sporcie :mrgreen:
    Do tego przebieg momentu obrotowego dzieki wariatorowi jest plaski i sprzyja emeryckiej jezdzie, bez krecenia pod sam ogranicznik, no ale uznajmy to za taki dodatkowy bonus :wink: .

    Spalanie? Toc to najoszczedniejszy motor w 75!!! :wink:
    Fakt, ze nie dane mi bylo tego doswiadczyc DD , ale to raczej kwestia mojego egzemplarza. Zreszta wystarczy porownac dane techniczne..

    Awaryjnosc? Chetnie sie dowiem co sie psuje w TSie, bo jak do tej pory rozmawialem z paroma wlascicielami 75 TS i kazdy podkreslal ze motor niemal bezobslugowy, ze nie robi sie przy nim praktycznie nic, tylko zmienia olej, filtry, swiece... cos pominalem?

    Moim zdaniem chyba najbardziej udany motor w 75 i jesli ktos nie ma jakichs sprecyzowanych wymagan, nie potrzebuje jak najwiekszej mocy(3.0) to nie ma nic bardziej optymalnego od TSa. Szczegolnie ze w pakiecie z tym motorem otrzymuje tarcze wentylowane, szpere, piasty z 5cioma szpilkami, itp. czyli generalnie to co w V6. Jednoczesnie w V6 jest wiele elementow, ktore sa praktycznie niedostepne(gumowe laczniki walu, poduszki, itp.), a te same elementy do TSa sa i tansze i latwiejsze do znalezienia, chocby na szrotach, ale to juz w ostatecznosci. Nie zebym usilnie bronil swojego, ale tu naprawde nie ma sie do czego przyczepic. Nawet jesli ktos chce pojezdzic po prawdziwych zakretach to nadal TS jest najmocniejsza z lekkich rzedowek, dzieki ktorej rozklad mas w jest niemal idealny(49/51?) - w V6 jest nieco gorzej(nie pamietam dokladnie), ale duzo daje ciezszy silnik i przesuniecie baku do przodu. No, jeszcze ew. Turbo jest mocniejsze, ale tu tez mozna by dyskutowac. Generalnie jakby uwzglednic wszystkie czynniki to TS jest chyba najlepszym silnikiem w tym modelu DD

  3. #23
    Pituś
    Gość

    Domyślnie

    temat się rozwinął się w inną stronę tudzież ewoluował w trochę innym kierunku
    porównania który to silnik jest niby 'najlepszy' :twisted: zamiast pomóc byśmy mieli kolejnego świadomego i zadowolonego 'prawdziwego' Alfiste

    Więc będę orodoksem i walnę już krótko i konkretnie domykając temat -kup TS'a i już! i wiem co mówię! :twisted:
    oczywście koniecznie w dobrym stanie

    ale nie powstrzymam sie tez by nie podrążyc tematu z kolegami :mrgreen:
    1. Szanuje 75andrew155 bo ma duże doświadcznie i porównanie ale poproszę o rozwiniecie kwesti "dupa przyrost mocy znikomy . oszczędność znikoma a awaryjność T.Sa dużo wieksza." bo jak i przedmówcy czyję pewnien 'niedostyt' w temcie.. :roll:

    2. mogę sie w dużej mierze zgodzic z Jackkiem (pakiet, dostępnośc częsci) ale muszę uszczegółowic koniecznie
    TS jest zapewne w wielu podanych przez niego względów najbardziej ale jedynie optymalny bo najlepszy w tym modelu jest V6 :-p (myśle) nie zapominając że ma oczywiście większe wady od TS'a :mrgreen:
    V6 to inna bajka inny świat w napędzaniu auta mówcie i myślcie co sobie chcecie 8)

    (to moja i tylko moja subiektywana opinia )

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pituś
    temat się rozwinął się w inną stronę tudzież ewoluował w trochę innym kierunku
    porównania który to silnik jest niby 'najlepszy' :twisted: zamiast pomóc byśmy mieli kolejnego świadomego i zadowolonego 'prawdziwego' Alfiste

    Więc będę orodoksem i walnę już krótko i konkretnie domykając temat -kup TS'a i już! i wiem co mówię! :twisted:
    oczywście koniecznie w dobrym stanie

    ale nie powstrzymam sie tez by nie podrążyc tematu z kolegami :mrgreen:
    1. Szanuje 75andrew155 bo ma duże doświadcznie i porównanie ale poproszę o rozwiniecie kwesti "dupa przyrost mocy znikomy . oszczędność znikoma a awaryjność T.Sa dużo wieksza." bo jak i przedmówcy czyję pewnien 'niedostyt' w temcie.. :roll:

    2. mogę sie w dużej mierze zgodzic z Jackkiem (pakiet, dostępnośc częsci) ale muszę uszczegółowic koniecznie
    TS jest zapewne w wielu podanych przez niego względów najbardziej ale jedynie optymalny bo najlepszy w tym modelu jest V6 :-p (myśle) nie zapominając że ma oczywiście większe wady od TS'a :mrgreen:
    V6 to inna bajka inny świat w napędzaniu auta mówcie i myślcie co sobie chcecie 8)

    (to moja i tylko moja subiektywana opinia )
    Hehe, nieno jasne, to "najlepszy" to raczej tak z przymruzeniem oka . Wiadomo ze 3.0 V6 to zupelnie inna kultura pracy, moc, itp. - moja wypowiedz miala raczej stanowic kontrast dla krytyki TSa :wink: . Swoja droga ciekawi mnie bardzo co napisze 75andrew(o ile po prostu sie gdzies nie pomylil), tzn. jakie sa jego doswiadczenia.

  5. #25
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Porównuje silnik T.S v8 do silnika alfoskiego DOHC bez wariatora , silnika 1.8 Turbo a do V6 to chyba za wysokie progi dla T.S . Mogę tylko powiedzieć że opcja V6 lub turbo jest opcją super pod każdym względem , T.S jest najbardziej może spotykany w Alfie 75 jest to opcja light choć może z usterkowościa przesadziłem ale mimo wszystko 75 z T.S nie ma tego co ma V6 lub turbo i tego jestem pewien

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. [156] Vernet VS. EPS - który termostat wybrać?
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 22:11
  2. [Mito 155 benzyna] Który wybrać?
    Utworzone przez woyopol w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 13:52
  3. czujnik ABS - który wybrać
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 12:53
  4. Który kabel diagnostyczny wybrać ?
    Utworzone przez Krolik w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 08:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory