Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: Xenony do 166

  1. #21
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    pierdzielisz to ty straszne herezje,bo już nawet w 166 miedzy przed a poliftową jest duża różnica w rozmiarze soczewki,a tym bardziej w innych markach,niewiem z kąd to wymyśliłeś.Idąc twoim tokiem rozumowania można przyjąć że każde auto na soczewce będzie miało identyczne oświetlenie bo przecież soczewki wszędzie są takie same.
    A uważam że 166 ma beznadziejne oświetlenie bo jeździłem wieloma autami w podobnym lub tym samym wieku co 166,i w tych innych autach nic nie wymagało regeneracji bo widziałem to co chciałem,a jak wsiadłem do alfy to bałem sie jeździć po nocy.Z posiadanych wcześniej aut równy poziom prezentowała astra I ,i pewnie przypadkiem jest że z 80 procent uzytkowników się skarży na brak oświetlenia,bo tak to można nazwać.
    A regeneracja też przypuszczam że gówno daje ,bo jedną lampę miałem po stłuczce zmienioną na trzy lata młodszą i soczewka jak i cała lampa była wyraźnie ładniejsza od starszej,a na h7 i tak była bryndza
    Dobra, fakt że nie są identyczne w 100%, ale jak weźmiesz kilka/kilkanaście soczewek z wielu aut, wymontujesz i podłączysz na stole to różnice w świeceniu są niemal nie do odróżnienia. Więc nie ma znaczenia w jakim aucie zamontowane. Jest gdzieś na forum nawet link do takiego testu. Poczytaj więcej forum. Jest sporo ludzi którzy zregenerowali światła i pisali że różnica jest ogromna. Fakt że co ksenon to ksenon ale pisanie że 166 ma beznadziejne światła to po prostu niewiedza. Gdyby tak było to wstawianie hida by nic nie dało albo poprawiło sytuację nieznacznie. A wymiana na używkę o 3 lata młodszą nic nie daje skoro i tak lampa stara jak........ I co możesz o niej napisać jak ją obejrzałeś z zewnątrz??? Na jakość światła ma i tak w 80-90% wpływ odbłyśnik którego nie widziałeś i nie zobaczysz bez rozklejenia lampy w żadnym aucie. Tak więc nie wiele możesz w tym temacie napisać. Nie regenerowałeś, odbłyśnika nie widziałeś. Wypowiadasz się jedynie domniemając lub opierając się na subiektywnych odczuciach.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    a po co co kolwiek rozbierać i regenerować skoro za mniej niż 200 złotych można mieć zupełnie zadowalające oświetlenie z hida

  3. #23
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,613

    Domyślnie

    Choćby dlatego że w końcu odbłyśnik będzie w takim stanie że moje H7 będzie lepiej świecić niż Twój HID.............
    Ja sam się zastanawiam czy hida nie wstawić bo drugie auto w domu ma ksenon i nie jest łatwo wrócić o halogenu ale regeneracja to absolutna niezbędność. A kosztuje grosze (50zł/szt) chyba że ktoś nie potrafi zdemontować soczewki i chce/musi dać całość do warsztatu tym się zajmującego.

    Również na tym forum było kilka przypadków jak ludzie opisywali że wstawienie HIDa niewiele polepszyło sprawę. ALe to zależy od indywidualnego podejścia i stanu konkretnego odbłyśnika.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 27-11-2011 o 21:11

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    no ok ,w moim przypadku założenie hida całkowicie mnie zadowoliło.Sam załóż ,a tym bardziej,że masz zregenerowaną soczewkę ,napwno będziesz zadowolony bo różnica jest naprawdę spora

  5. #25
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,613

    Domyślnie

    Właśnie jeszcze nie zregenerowałem. Ale jak to zrobię i nie będzie mnie oświetlenie satysfkacjonowac to pewnie hid poleci......... Ale tak jak piszę. Dobre światło nie oznacza niebieskiego światła ............ Nie zapominajmy o tym.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    ja o tym wiem,ale naprawdę zaskakujące jest jak na takiej samej soczewce z innym tylko rodzajem światła zmienia się widoczność,oświetlenie prawej strony drogi,jasność świecenia.Po założeniu hidów żadko używałęm świateł drogowych bo wszystko co było trzeba było widać na światłach mijania

  7. #27
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    No właśnie to oświetlenie prawej strony drogi mnie przekonało do założenia tych "złych" HIDów... Kilka razy mało nie zgarnąłem człowieka przy drodze nie widząc go, trochę mnie to przeraziło i postanowiłem w pełni świadomie "popełnić przestępstwo" montażu niefabrycznego oświetlenia.
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie Doświadczenia po naprawie xenonów

    Miałem 2 problemy z moimi światłami, słabo świeciły i świeciły w dół.
    Silniki były sprawne, wymiana żarówek na nowe nie dała poprawy.
    Nikt nie chciał podjąć się naprawy tych lamp, jeden matoł nie umiał ich wykręcić z samochodu, drugi nie chciał się zająć nimi kiedy były już wymontowane. Więc musiałem zrobić rozłożyć je sam. Skorzystałem więc z pomocy poradnika zrób to sam (jeszcze raz bardzo dziękuję autorowi), a ponieważ szkło było ładne nie rozklejałem klosza lampy. Zająłem się tylko tyłem. I tu pytanie czy ten tylny plastik trzyma się tylko na zatrzaskach czy jest jeszcze przyklejony jakimś klejem silikonowym? Bo u mnie był. Po małej zabawie udało mi się wymontować odbłyśnik. Z pozoru nie wyglądał źle był, srebrny (w kierunku szarego). Pojechałem więc do Truwii do gościa który regeneruje odbłyśniki, gdzie czekały na mnie odbłyśniki na wymianę. Te drugie miały już kolor srebrno lustrzany i były o wiele lepsze od szarych poprzedników.

    Po zmontowaniu lampy snop światła jest już piękny i wyraźny. Mogę jeździć nocą na krótkich wręcz bez używania długich.

    Zostało jeszcze opowiedzieć jak poradziłem sobie z niskim świeceniem. Po pierwsze prawidłowo wpiąłem silniki, ale nadal były tak samo nisko. Regulacja białym pokrętłem nie dała efektu więc, regulowałem małym imbusem na silniczku regulacji wysokości świateł (przy włączonych światłach) i powiem, że mogę nim ustawić tak wysoki poziom, że na pewno oślepiałbym innych kierowców.

    ZATEM W ŻADNYM PRZYPADKU NIE NALEŻY MÓWIĆ O LAMPACH XENON 166 JAKO SŁABO ŚWIECĄCYCH!!!! (musiałem napisać dużymi literami) Jaszcze raz polecę regeneracje odbłyśników, różnica jest ogromna.

  9. #29
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,613

    Domyślnie

    Lampy zawsze sa klejone. Klipsy to dodatek.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar monialisano1
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    SĘDZISZÓW
    Auto
    ALFA ROMEO 166 2.0 TS 2000R
    Postów
    44

    Domyślnie

    W mojej 166 poprzedni właściciel założył xenony i teraz mam problem minął rok pojechałam zrobić przegląd a tu zonk . nie przejdzie bo xenony które posiadam są nielegalne (brak regulacji świateł) . muszę teraz skombinować zwykłe lampy . a auto stoi od soboty w garażu

Podobne wątki

  1. [159] Xenony
    Utworzone przez Dzixon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-02-2018, 17:13
  2. [145] Xenony
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 19:56
  3. xenony do 147
    Utworzone przez szymek147TS w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 16:33
  4. Xenony
    Utworzone przez Szybki w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 17:18
  5. Xenony HD
    Utworzone przez lacky w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 15:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory