Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Kntrolka ABS-u

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    A byłeś w ASO ? Ja jak pojechałem do ASO to mistrze po diagnozie już mi chcieli pompę zmieniać. A wystarczyło dokręcić bezpiecznik.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Głuchołazy
    Auto
    156 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Nie byłem w ASO tylko robiłem to u mechanika. A czy tobie po diagnozie także wyskoczyła ta awaria przekaźnika? I czy wiesz może gdzie znajduje się ten bezpiecznik co dokręcałeś bo ja za bardzo nie mam pojęcia, bo jeśli to możliwe to sam sobie sprawdzę.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    W skrzynce na akumulatorze, taki żółty. Zobacz czy nie siedzi luźno. No i czy nie przepalony

  4. #14
    WIKAR-części
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie tematu od którego się zaczęło, kontrolka abs zaświeciła się ponieważ system wykrył błąd w układzie
    Błąd wziął się z tego że na ręcznym paliłeś pewnie gumę o czym zapomniałeś dodać czujnik na kole które się nie kręciło w czasie tego manewru nie dał impulsu do sterownika a reszta czujników dała impuls, nie był naciśnięty pedał hamulca więc nie było to zablokowane koło na śliskiej nawierzhni w czasie hamowania - system potraktował to jak normalne ruszanie z miejsca i przy braku sygnału z jednego czujnika potraktował to jak awarię czujnika z tąd zapaliła się lampka ABS. Przy takim błędzie w układzie po przejechaniu kilkunastu metrów i zdiagnozowaniu impulsów z czujników że są prawidłowe kontrolka gaśnie i system ABS zaczyna z powrotem działać prawidłowo.

    Z racji zimy takie awarie będą pewnie codziennością u użytkowników którzy lubią się poślizgać swoim samochodem

    WIKAR - części do twojego samochodu

    www.wikar.na.allegro.pl

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Głuchołazy
    Auto
    156 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał matezoma Zobacz post
    W skrzynce na akumulatorze, taki żółty. Zobacz czy nie siedzi luźno. No i czy nie przepalony
    Nie wiem jak to u ciebie wygląda, ale ja nic takiego nie mam. Są bezpieczniki, ale wszystko jest ok. No i u mnie nie ma nic żółtego może jakieś parametry tego bezpiecznika jeśli możesz

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Chodzi o ten czerwony bezpiecznik, który u mnie jest zółty Bezpiecznik 60A. Ten czerwony na zdjęciu, pod zaznaczonym kołeczkiem.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Głuchołazy
    Auto
    156 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Wielkie dzięki nawet nie wiedziałem, że to jest bezpiecznik . Zaraz sprawdzę i mam nadzieję, że to będzie to.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Głuchołazy
    Auto
    156 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Wczoraj wreszcie dostałem ten bezpiecznik, szybka wymiana i ABS znowu działa.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaWhiz
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Q4
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ciekawe czemu bezpiecznik 60A wyzionął ducha? Musiało go coś nieźle przypiec.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Głuchołazy
    Auto
    156 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał void Zobacz post
    Ciekawe czemu bezpiecznik 60A wyzionął ducha? Musiało go coś nieźle przypiec.
    Akurat u mnie ten bezpiecznik ma 50A

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory