Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: Skrzypi zawieszenie AR 156 1.8 16v ts 98r.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Łodygowice
    Auto
    Giulietta QV, GTV
    Postów
    24

    Domyślnie

    W mojej alfie zawieszenie nie jest nowe jak u kolegów wyżej, mimo to nie zauważyłem skrzypienia.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Ja robilem wiosna zawias i zapobiegawczo smar silikonowy dalem na gumowe elementy z przodu.troche z lewej skrzypi ale to przestaje po 2 km

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105KM 1998r
    Postów
    74

    Domyślnie

    Ja w grudniu wymieniłem wszystkie wahacze na trw, i jakieś pierdółki. Po tym okazało się że jeszcze tłucze poduszka amortyzatora, po wymianie cisza do momentu kiedy od mechanika (z mojej rodzinnej miejscowości) przejechałem 300km do trójmiasta i nagle prawa strona zaczęła skrzypieć z przodu (to było w okolicach 0*C ), od czasu silnego mrozu skrzypi ta prawa strona potwornie. Nie mam już siły, to możliwe żeby czegoś nie dokręcili albo poducha skrzypi ?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    No wlasnie, to ze skrzypi to nie jest normalny objaw. I czekanie na ocieplenie to glupota.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elninio
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 1998
    Postów
    31

    Domyślnie

    Koledzy podepnę się pod temat, pytam szczególnie tych co świeżo są po zmianie wahaczy, bo u mnie po zmianie nie skrzypi natomiast cały przód lekko podniesiony w stosunku do tego co było przed zmianą. Nadkole podniesione ok 2cm w stosunku do tego co było wcześniej, rzecz jasna nie wiem dokładnie bo nie mierzyłem. Wymienione zostały wszyst. wahacze, łączniki stab. gumy stab. i końcówki drążka. Czy to normalne? czy może mechanior dokręcił wahacze na podniesionym, pomimo mojego pytania czy zrobi to po opuszczeniu?!

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 16v ts 1998r.
    Postów
    426

    Domyślnie

    Myslalem ze moze nie ma smaru na amortyzatorach i dlatego skrzypi...ale no nic poczekam na plusowe temperatury i zobaczymy wtedy

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,576

    Domyślnie

    Cytat Napisał elninio Zobacz post
    Koledzy podepnę się pod temat, pytam szczególnie tych co świeżo są po zmianie wahaczy, bo u mnie po zmianie nie skrzypi natomiast cały przód lekko podniesiony w stosunku do tego co było przed zmianą. Nadkole podniesione ok 2cm w stosunku do tego co było wcześniej, rzecz jasna nie wiem dokładnie bo nie mierzyłem. Wymienione zostały wszyst. wahacze, łączniki stab. gumy stab. i końcówki drążka. Czy to normalne? czy może mechanior dokręcił wahacze na podniesionym, pomimo mojego pytania czy zrobi to po opuszczeniu?!
    sa dwie szkoły ,ja dokrecałem na podniesionym i nic sie nie dzieje ,ustaw zbieznosc

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Przy dużym mrozie w wielu autach skrzypią gumy. Na przykład Mercedes Sprinter też skrzypi i nikt mi nie powie że to wina słabszego zawiasu, bo samochód jest nowy

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    No wlasnie, to ze skrzypi to nie jest normalny objaw. I czekanie na ocieplenie to glupota.
    A właśnie, że to normalny obaw. Guma przy dużym mrozie twardnieje i ociera się o metalowe elementy co skutkuje skrzypieniem. Jest tak w wielu autach.

    PS. Smarowanie gum smarem, może nie jest skrajnie niebezpieczne, ale na pewno skróci to żywotność gum ponieważ olej reaguje z gumą i zmienia jej właściwości.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Łodygowice
    Auto
    Giulietta QV, GTV
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ExO Zobacz post
    A właśnie, że to normalny obaw. Guma przy dużym mrozie twardnieje i ociera się o metalowe elementy co skutkuje skrzypieniem. Jest tak w wielu autach.

    PS. Smarowanie gum smarem, może nie jest skrajnie niebezpieczne, ale na pewno skróci to żywotność gum ponieważ olej reaguje z gumą i zmienia jej właściwości.

    Ok. Załóżmy, że mamy taką sytuację, że tylko po jednej stronie słychać skrzypienie, (quartzXXI opisał coś podobnego kilka postów wyżej). Jeśli skrzypienie to normalny objaw, to co jest nie tak z gumami, które nie skrzypią?
    Ostatnio edytowane przez sewi ; 08-02-2012 o 21:09

Podobne wątki

  1. [159] Zawieszenie skrzypi.
    Utworzone przez krisvanmoto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 299
    Ostatni post / autor: 05-04-2024, 13:43
  2. zawieszenie tył skrzypi
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:50
  3. skrzypi zawieszenie przod i tyl
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 11:59
  4. Skrzypi tylne zawieszenie
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 20:37
  5. [33] zawieszenie skrzypi. Co to ???
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory