Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Wycieraczki POWAŻNY PROBLEM !! POMÓŻCIE !!!

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mirek68
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wyspa Wolin
    Auto
    147 JTD 140 KM x 2
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejman147 Zobacz post
    Panowie, Wymieniłem manetki na nowe, po czym dalej wycieraczki nie działają ktore to trzeba rozebrac i nasmarowac napiszcie mi Pozdrawiam
    ?????????????? Dejman147 bez złośliwości, ale ja bym Ci polecił kupić wszystko nowe związane z wycieraczkami i na pewno będziesz miał wszystko ok a po co Ci rady kolegów skoro i tak zrobisz po swojemu. Wszyscy piszą abyś przeczyścił mechanizmy, sprawdził to i tamto, a Ty i tak zrobiłeś swoje i kupiłeś najpierw manetki

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek68 Zobacz post
    ?????????????? Dejman147 bez złośliwości, ale ja bym Ci polecił kupić wszystko nowe związane z wycieraczkami i na pewno będziesz miał wszystko ok a po co Ci rady kolegów skoro i tak zrobisz po swojemu. Wszyscy piszą abyś przeczyścił mechanizmy, sprawdził to i tamto, a Ty i tak zrobiłeś swoje i kupiłeś najpierw manetki
    Manetki kupiłem tylko i wyłącznie dlatego że auto było u elektryka samochodowego i on stwierdził ze to one są winowajcą, ale zrobie tak jak piszecie może to coś da...

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    Panowie no więc tak, sprawdzałem silnik wycieraczek jest ok, kupiłem nowe manetki, sa ok, wymieniłem przekaznik na nowy, sprawdzona instalkacja elektryczna jest ok, auto było na kompie, wszyko ok ale wycieraczki dalej nie działają tak jak powinny....... Dorzdzcie co teraz ??????

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Peter82
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Auto
    Lancia Delta 1,6 Turbo 87 r. Alfa Romeo 156 1,9JTD,Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16v 06, Alfa Romeo Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie

    Kolego cały ten układ sterowania wycieraczkami nie jest mocno skomplikowany ja u siebie tez z tym walczyłem najpierw z tylną później z przednią tez przez kilka nocy spędzało mi to sen z powiek tylko u mnie wycieraczki umarły całkiem a u ciebie sporadycznie działają,coś ewidentnie nie łączy skoro żyja własnym życiem,usiądź na spokojnie i przejżyj wszystkie kostki i styki i nie ufaj pseudo fachowcą bo zjedzą cię z kosteczkami, po kwotach jakie na nich wydałeś to chyba w ASO było by taniej.Powodzenia.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    już wyadłęm na nie 600zł bez skutku, myślałem własnie żeby na spokojnie siąść, rozebrać silnik wycieraczek i poczyśćic jeszcze raz, ewentualniee jeśli to niepomoże to chyba oddac samochód do ASO no nie czy jak myslsiz?

  6. #26
    LewaR
    Gość

    Domyślnie

    sprawdź jak wygląda cały mechanizm napędowy czy np. nie jest pokrzywiony, albo coś go nie blokuje np. uszkodzona spinka na rolce z któregoś ramiona . Mogę się o flaszkę założyć ze ...

    to mechanizm, a to że wycieraczki jak gdyby się ruszały to tylko na tyle co się tam wszystko wyginało, wystarczy tylko albo aż jedna zapieczona ośka wycieraczki.

    tylko broń Boże nie próbuj na sile rękami drzeć wycieraczek bo ułamiesz dźwignie

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał LewaR Zobacz post
    tylko broń Boże nie próbuj na sile rękami drzeć wycieraczek bo ułamiesz dźwignie
    w środe zabieram się za prace take spróbuje wszystkiego... jak coś to flaszka będzie

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Peter82
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Auto
    Lancia Delta 1,6 Turbo 87 r. Alfa Romeo 156 1,9JTD,Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16v 06, Alfa Romeo Giulia
    Postów
    43

    Domyślnie

    przy samym silniczku jest taki plastik ,otwórz go tam w środku jest płytka z układem scalonym i tam są wszystkie styki pod ta płytką też są blaszki stykające elementy silniczka,zajżyj tam przeczyść wszystko, tylko nic na siłę.Tak to wyglądało u mnie ale u ciebie na pewno będzie podobnie.Na samym silniczku powinny być też szczotki to tez może byc przyczyna.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    W środe wieczorem ci napisze czy dało to coś

  10. #30
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Również mam problem z wycieraczkami.
    Ruszajac manetką do góry wycieraczki powinny zrobić jeden pełny zakres jednak działają jedynie wtedy kiedy przytrzymuję manetkę w górze. Po puszczeniu jej zatrzymają się w jakimkolwiek miejscu na szybie.
    Nie działają na pierwszym ani drugim biegu. Działają na 3 biegu jednak to nie jest max.
    W ciagu ostatnich dni raz działały poprawnie przez kilka sekund, jednak z wnętrza kokpitu, wydobywał się dziwny,glośny dzwiek. Proszę o pomoc. Co może być przyczyną złej pracy ?



    Przyczyna - mały układ el. na silnikczku
    Ostatnio edytowane przez SilvesterVip ; 18-02-2012 o 08:45 Powód: odpowiedz

Podobne wątki

  1. poważny problem z silnikiem 1.8 ts
    Utworzone przez mich w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 20:53
  2. Poważny problem 1.9 JTD M-JET
    Utworzone przez konrad86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 09:49
  3. [145] Poważny problem-pomocy
    Utworzone przez papa16b w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 08:40
  4. Wycieraczki - poważny problem. /help
    Utworzone przez ideally w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 20:34
  5. Poważny problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 00:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory