Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Dymi na Niebiesko 2,4 jtd

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Mi dymił tak jak piszesz, czasem na niebiesko i identycznie na jałowym tylko Fiat 1.9 TD, do wymiany była pompa. Tylko że tam było zwykłe TD i zwykła pompa rozdzielaczowa,nie CR. U ciebie może być jednak tak samo coś nie halo z podawaniem paliwa (za dużo albo w złym momencie). Skupił bym sie nad wtryskiwaczami na początek,któryś może sie wieszać czasem,lać,nierówno rozpylać itp

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Zapieczone pierścienie olejowe ,jeśli kopci po nocy

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    to nie jest tak że zawsze i że po nocy raz kiedyś i po przejechaniu jakiegos kawałka drogi około 3km wolno , poczym po wdepnieciu pedału gazu do dechy i przejechaniu tak około około 300metrów. poczym zwolnieniu i właśnie po zwolnieniu do prędkości marszowej i zatrzymaniu się zaczyna sie kopcówa z wydechu i trwa przez około 20sekund poczym samoczynnie przestaje

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Z ciekawosci sprawdź ile masz oleju w przewodach dolotowych. Zacznij od turbiny. Coś tam być może, ale może już ci zaczyna puszczac? Choc to troche dziwne?

  5. #15
    Pangien
    Gość

    Domyślnie

    zdecydowanie masz coś nie tak, takie spalanie to nie jest norma, mam ten sam silnik tylko 140km i nie żebym muskał gaz - spalanie w mieście max 8 a jak jeżelibym tak jak ty do 2k obrotów... to w sumie nie wiem bo tak nie potrafię

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pangien Zobacz post
    zdecydowanie masz coś nie tak, takie spalanie to nie jest norma, mam ten sam silnik tylko 140km i nie żebym muskał gaz - spalanie w mieście max 8 a jak jeżelibym tak jak ty do 2k obrotów... to w sumie nie wiem bo tak nie potrafię
    ale według wskazań komputera czy według tankowań ??
    tak trochę na obronę swoją to patrz. rano 3 km przez miasto do pracy i po 8 godz. powrót znowu 3 km wieczorkiem jakiś ewentualnie wyjazd też 3 km w jedną i drugą strone silnik cały czas zimny i nie dogrzany , wątpie czy sanie się wogóle zdąży wyłączyć. MOŻE TU LEŻY PRZYCZYNA TAKIEGO SPALANIA ? hmmmmm... . juz sam nie wiem.
    JEŻELI CHODZI O SPALANIE
    Ostatnio edytowane przez lukas8512 ; 16-02-2012 o 20:10

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas8512 Zobacz post
    ale według wskazań komputera czy według tankowań ??
    tak trochę na obronę swoją to patrz. rano 3 km przez miasto do pracy i po 8 godz. powrót znowu 3 km wieczorkiem jakiś ewentualnie wyjazd też 3 km w jedną i drugą strone silnik cały czas zimny i nie dogrzany , wątpie czy sanie się wogóle zdąży wyłączyć. MOŻE TU LEŻY PRZYCZYNA TAKIEGO SPALANIA ? hmmmmm... . juz sam nie wiem.
    JEŻELI CHODZI O SPALANIE
    No jeżeli tak jezdzisz to mnie spalanie rzędu 10l wcale nie dziwi... Silnik nawet nie zdąży sie zagrzac do 50st.C a tu już go gasisz. Dodatkowo mamy zime, większe obciążenie dla układu zapłonowego, wytwarzanie prądu i całego układu elektrycznego który to bardziej obciąża silnik.

  8. #18
    Pangien
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas8512 Zobacz post
    ale według wskazań komputera czy według tankowań ??
    tak trochę na obronę swoją to patrz. rano 3 km przez miasto do pracy i po 8 godz. powrót znowu 3 km wieczorkiem jakiś ewentualnie wyjazd też 3 km w jedną i drugą strone silnik cały czas zimny i nie dogrzany , wątpie czy sanie się wogóle zdąży wyłączyć. MOŻE TU LEŻY PRZYCZYNA TAKIEGO SPALANIA ? hmmmmm... . juz sam nie wiem.
    JEŻELI CHODZI O SPALANIE

    tankowań, przed liftem nie było komuterka co pokazywał spalanie

    może nie tak ekstremalnie,że tylko 3 km i stop, tak dwa razy dziennie do pracy ale w ciągu dnia też jeżdżę.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    sprawdzałeś wąż spływowy od turbiny czy nie jest zagięty i czy jest drożny??? i czy strona wydechowa od turbo nie jest czarna, mokra od oleju??? żadne uszczelniacze ani pierścienie, nie straszcie kolegi

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    a wiec tak o przeglądzie moim okiem i kompem wyszło tak jazda po odpięciu przepływki praktycznie się nie zmieniła( moc). węże na 98%szczelne od i do turbiny jedynie ta taka charmonijkowata rura wchodząca do turbiny bardzo ale to bardzo delikatnie tak jak by ciutkę od oleju spocona.komputer żadnych błędów nie miał.hmmm zaskoczenie to filter powietrza wyglądał jak po drugiej wojnie światowej(tragedia),wymieniłem go na nowy( może to była przyczyna spalania )
    mam pytanko ciekawostkę .tz jaką najmniejszą wartość spalania powinien pokazywać komputer samochodu? bo mi przed wymianą pokazywła 3,6 litra a teraz ku mojemu zdziwieniu 2,0litry czyli mała zmiana hmmm.niech wypowią się inni.
    Ostatnio edytowane przez lukas8512 ; 18-02-2012 o 11:33

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z odpaleniem , dymi na niebiesko 19DTH
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 21:52
  2. Alfa .147 2.0 TS dymi na niebiesko
    Utworzone przez tomaszgw86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 09:21
  3. alfa 147 1.6 16V 120KM dymi na niebiesko/czarno
    Utworzone przez bynus w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 08:06
  4. 1.9 jtd dymi na biało-niebiesko
    Utworzone przez don camillo w dziale 156
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 11:38
  5. Dymi na niebiesko
    Utworzone przez mimi 01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory