Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Bg-244 środek do czyszczenia wtrysków

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Te dodatki działają...,ale na psychike
    Jeżeli ktoś ma układ w stanie dobrym to nie poczuje, bo niby co ma poczuć???????
    Ale jak ktoś ma syf jak to się często w sprowadzonych z cofniętymi licznikami zdarza to wtedy to coś da, ten Lique włąśnie jest do tego i leje się go do paliwa z tym ze każdy dodatek jak go się leje ma być ciepły paliwo też, czyli lejesz pół baka dodatek i resztę, zmrożony dodatek nawet ten na wytrącanie parafiny może zadziałać odwrotnie poniżej -25

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Co do V-Power 95 to tak faktycznie jest to paliwo z Orlenu(zazwyczaj) z dodatkami Shell'a ale juz V-Power Racing jest przywozone z niemiec.Tak mi powiedzial gosciu na stacji Shella i kiedys te informacje potwierdzil ktos z centrali Shell

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Co do V-Power 95 to tak faktycznie jest to paliwo z Orlenu(zazwyczaj) z dodatkami Shell'a ale juz V-Power Racing jest przywozone z niemiec.Tak mi powiedzial gosciu na stacji Shella i kiedys te informacje potwierdzil ktos z centrali Shell

    A na mojej stacji chodziły słuchy że zimą sprzedajemy paliwo Shella bo nie marzło, co mieliśmy ludzi rozczarowywać, na początku mówiliśmy że to z Małaszewicz Arktyczne, potem nic nie gadaliśmy, bo zawiedzeni byli
    A ile jest droższe od V-Powera?????????????
    Różnica jest za mała żeby było ściągane, a to co na stacji mówią to możesz wsadzić miedzy bajki (zimą gdy temperatura była w okolicy -5 na Orlenach wisiały kartki że ich paliwo nie zamarza przy -29 stopniach, ale nagle przy -18 stopniach była bieda na niektórych, ponieważ to była temperatura blokady filtra, a znaczenie ma krzepnięcia która wtedy u nich wynosiło -9)

  4. #24
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Lubuskie :)
    Auto
    AR 166 2,5 V6 AR 156 2,4 JTDm 20V
    Postów
    150

    Domyślnie

    Mam chwilę, więc się rozpiszę na temat paliwka i moich doświadczeń
    Kiedyś zatankowałem na stacji Aral (obecnie BP) w Zielonej Górze. Wyjeżdząm z Zielonej, pierwsza górka (Wilkanów jak ktoś zna trasę) 3l pod maską a Alfa ledwo zipie. Dojechałem jakoś do domu i prosto do znajmego mechanika. Mówię o co chodzi a on - czy tankowałeś w Z.G....bo juz jestem 4ty w ciągu tygodnia który ma problemy z jak się okazało paliwem. Zdemontował bak wylał wszystko a tam jakiś syf smierdzący rozpuszczalnikiem o konsystencji rozpuszczonego mleka.
    Parę dni później na Aral wpadł Rutkowski z ekipą a stacja zmieniła się na BP.
    Konkluzja - w PL nigdy nie możesz być pewien co tankujesz, gdziekolwiek byś to robił ;/
    Teraz trochę o jakości. Często jeżdżę na Zachód i...moja była AR 2,5 V6 benzynka paliła w trasie ok. 2,5l/100km a obecna 2,4 dieselek pali ok 2/100km więcej paliwa z Orlenu niż niemieckiego czy holenderskiego paliwa i tak mówią wszyscy moi znajomi, którzy mają okazję do porównania.
    Tak więc..przy obecnych cenach i słabszym Euro różnica wychodzi 25-29groszy/litrze ON opłaca się tankować u Niemiaszków

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Franky i na tym co napisałeś na końcu widać ,że jednak producenci samochodów nie kłamią w reklamach swoich wynalazków w sprawie ich spalania tylko nasze paliwo powoduje samo z siebie "przepały". Ale potwierdzam jak przywoziłem auta z reichu na ich paliwie to niebo a ziemia .

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    No fakt tam paliwo jest inne, ale to jest tym spowodowane że jak u nas są tylko dwie rafinerie to tam ich jest o wiele więcej i trzeba jakoś walczyć o klienta, a najlepszy to jakość- przykre, ale prawdziwe

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    a co do rodzaju paliwa. czy 2,4jtd z 2003r pojedzie na barwionej ropie?? nie jest to opałówka tylko zabarwiona na czerwona ropa ??? chodzi mi o to czy wtryski lub coś innego się nie rozleci ???

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Emek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Jelenia Góra/Holandia
    Auto
    159/1.9jtdm 150km/2006
    Postów
    63

    Domyślnie

    Czerwona ropa dla maszyn i pojazdow przemyslowych ? Z tego co wiem to normalna ropa z barwnikiem czerownym, zeby mozna rozróżnić, a w Holandii jezdza na niej wlasnie koparki/traktory itd Kolor tylko dodany bo czerowna zawiera mniej podatku i w razie kontroli mozna dostać mandat, no ale to w Holandii nie wiem jak w Polsce
    Born to be wild!

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukas8512
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Zbąszyń, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2,4jtd 175koni ,2003r fl
    Postów
    36

    Domyślnie

    nie że leje ,to tylko z ciekawości bo kumpel mi mówił że miał kiedyś taką

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Pójdzie- to tylko barwnik

Podobne wątki

  1. [159] Środek do czyszczenia skóry
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 243
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 16:23
  2. Jaki środek do czyszczenia wnętrza.
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 14:12
  3. Jaki środek do czyszczenia wtrysków ?
    Utworzone przez xmaslana w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 20:16
  4. Środek do czyszczenia EGR i przepustnic.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 18:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory