Strona 36 z 182 PierwszyPierwszy ... 26272829303132333435363738394041424344454686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1819

Temat: Alfa Giulia w 2014?

  1. #351
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ten typ tak ma

  2. #352
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Dlaczego prawie każdym postem prosisz się o banna? Masz jakiś większy problem ze sobą czy trollowanie to Twoje hobby?

    L.
    Może mi wyjaśnisz powód tego bana? I dlaczego piszesz o trollowaniu? Ale konkretnie, bo ja powodu nie widzę. To moja opinia o Marchionne, mam do niej prawo, nie używam chamskich słów poza tym. "Kmiot" nie jest takim określeniem: najwyżej lekceważącym. I mam do tego uzasadnione prawo: na razie wszystkie moje opinie na jego temat potwierdzają się. Wszystkie, podkreślam.
    Szydziłem z zapowiedzi sprzedaży do 2014 roku pół miliona alf. Miałem rację, choć nie ma jeszcze roku 2014 ale wskaż mi, w jaki sposób powiększy się sprzedaż pięciokrotnie w stosunku do dzis???
    Alfa znika z rynków: to również prognozowałem. I tak się dzieje: karmi się nas od bodaj dwóch lat bajkami, co to nie będzie ale póki co, nie ma nic. Dwa modele. Julka miała być hitem: jaki to hit, może mi wyjasnisz? Owszem, sprzedaj sie ale to żaden skok na rynek. magia nowości mija i teraz, jak w przypadku Mito, czeka nas raczej spadek.
    Kolejna rzecz: nie widzisz niespójnosci w wypowiedziach Sergio? aż się od nich roi. O tym też pisałem.

    Ten ..... zarzyna markę. Piszesz radośnie, że trzeba sie cofnąć zeby pójsc do przodu. Nie masz więc pojęcia o ogromie konkurencji w tej branży. Nie ma ciebie na rynku, to nie masz szans. Jak, czym chcesz odebrać rynek konkurencji? Co ty myslisz, ze sam fakt pojawienia się mitycznego SUVa spowoduje, ze wypasione ryby rzucą się na niego i kupią sto tysięcy sztuk od razu? Jakiemu, POKAZ JAKIEMU modelowi to się udało?
    Skąd wiesz, jak rynek przyjmie Giulię, ktora miała już na tym rynku być (jest 2012!), a będzie za dwa i pół roku NAJWCZEŚNIEJ? powstaje auto niby na Amerykę. Czy spodoba się ono tam, gdzie dekady całe trwają i walczą o swoje Honda, Merol i Beema? Czy Europa kupi auto, ktore ma byc pod Amerykę zrobione?


    Nie neguje jego wiedzy i sprawnosci. Ale on dzialał dotąd w innych segmentach. To nie jest wpychanie na rynek tysięcy pand i innych drobnic dla Kowalskiego. To jest działania z marką, mającą niejasną pozycję na rynku, wielkie tradycje ale fatalną wciaż opinię, marką specyficzną, nigdy nie będącą ani masową ani niszową do końca.

    I co po paru latach rządów Sweterka mamy?
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 29-03-2012 o 15:39
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  3. #353
    TheRealDeal
    Gość

    Domyślnie

    KRS: Dopiero co kupiłem Julkę/MiTo, daj mi się ją nacieszyć, eksploatować w spokoju i zbierać na Giulię, 4C lub kolejne piękne auto tej marki. Jak dotąd jest to niezawodny samochód, którym się po prostu fajnie jeździ, ale 3-4 lata to zbyt wcześnie abyt zmieniać samochód, a tym bardziej aby zarobić na nowy.

    Nie znam się na marketingu, ale jakbym był na miejscu zarządu AR, to bym właśnie przyjął takie założenie. MiTo/Julka to udane samochody, ludzie je kupili, kryzys już się tak nie nasila, w przyszłości ludzie będą mieli więcej pieniędzy i POZYTYWNE DOŚWIADCZENIA z tą marką. 2013-14 to idealny moment na wypuszczenie nowego modelu.

  4. #354
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    właściwie to Alfie jest potrzebny ktoś taki jak Lee Iacocca kiedyś w Chryslerze to jedno, drugie jeżeli Mito i Giulietta są bardzo udane to powinna być kontynuacja sukcesu 159, wtedy jest spójność oferty, a zupełnie bez sensu jest puszczenie 159ki w zapomnienie. Giulia walczy o segmenty premium gdzie golizna zaczyna się od 150k, nie ma szans Alfa bo powtarzając się Niemcy od razu nakryją to czapką, nawet Francuzi nie walczą o ten segment. 4C też powinno być dostępne tak jak Audi TT.
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  5. #355
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał univega Zobacz post
    4C też powinno być dostępne tak jak Audi TT.
    Audi TT jest na płycie Golfa z przednim napędem, a tu jest tylny napęd, dużo niższa waga (ale to się jeszcze zobaczy), silnik z tyłu - to jest ZUPEŁNIE INNA KLASA auta i porównywanie tego z Audi TT można potraktować jako interesujący żart .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #356
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaWhiz
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Q4
    Postów
    107

    Domyślnie

    A ja Wam powiem raz jeszcze, że Marchionne dobrze wie, co robi. Patrzcie na większy obrazek. Za tym jest jakiś plan i ten plan jest duży. Pewne jest to, że dokładnie się z niego wywiązują i Alfa w tym momencie jest dokładnie w tym miejscu, w którym ma być.

    Cały obrazek: Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Dodge, Chrysler, Case, New Holland. Do tego nie tylko sprzedaż, ale również serwis. Płyty podłogowe od włochów idą do USA. Serwis i obsługa idzie z USA do włochów. Liczy się budowanie zaplanowanego wizerunku dla każdej z tych marek i budowanie ustawionej, kontrolowanej konkurencji (pozornej, konkurencji samej dla siebie).

    Być może wstrzymanie się z ofertą do 2014 roku i wprowadzenie niepraktycznego, sportowego "fun" samochodu ma za zadanie uczynić z Alfa Romeo auta niszowe, nie konkurujące w swoich segmentach bezpośrednio.

    Otworzenie tych modeli na rynek USA na to wskazuje, bo Amerykanie lubią i dobrze płacą za egzotyczne "zabawki".
    Ostatnio edytowane przez AlfaWhiz ; 30-03-2012 o 10:03

  7. #357
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Audi TT jest na płycie Golfa z przednim napędem, a tu jest tylny napęd, dużo niższa waga (ale to się jeszcze zobaczy), silnik z tyłu - to jest ZUPEŁNIE INNA KLASA auta i porównywanie tego z Audi TT można potraktować jako interesujący żart .
    ale to nie chodzi o porównywanie tych samochodów technicznie.. w ogóle mnie to nie interesuje w tym momencie, tylko o ułożeniu oferty modelowej, i określenie miejsca tego typu modelu.. auta sportowego
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  8. #358
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jak chcesz porównywać koszt produkcji i klientelę obu aut? Konkurencją dla Audi TT mogłoby być jakieś coupe na bazie Giulietty (coś a la nowa Alfa GT), a nie tak skomplikowany technicznie i produkowany w małej ilości samochód. Lotusy nie są w cenie Audi TT, a sprzedają się całkiem dobrze. Poza tym, nikt, kto się grzeje na 4C nie traktowałby TT jako alternatywy... BMW1 i Renault Megane to też 2 hatchbacki, oba inaczej skonstruowane, wycenione i skierowane do innej klienteli. I oba są sukcesami rynkowymi.
    Audi TT jest, jak się to ładnie nazywa, "zabawką fryzjerów", a 4C, przynajmniej w założeniach, to konkretna, bezkompromisowa ścigałka .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #359
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Audi TT jest na płycie Golfa z przednim napędem, a tu jest tylny napęd
    Zapominacie o TT w wersji Quattro.
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  10. #360
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    OK, quattro do dalej nie bezkompromisowe sportowe auto .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Giulia] Alfa Giulia- 2015
    Utworzone przez KRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15655
    Ostatni post / autor: 18-11-2019, 20:00
  2. Alfa Giulia Sprint
    Utworzone przez Dymo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 23:51
  3. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  4. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory