Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Temat: Diesel vs. benzyna.

  1. #51
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    Cytat Napisał otto Zobacz post
    Są to odczucia subiektywne mierzone naporem oparcia siedzenia na plecy kierowcy,co ciekawe na papierze wygląda to zupelnie odwrotnie.
    w takich kategoriach diesel będzie zawsze robił lepsze wrażenie - benzyna rozwija moc i moment bardziej równomiernie przez co nie czuć tego na plecach.
    tak jak napisałeś - na papierze wygląda to zazwyczaj odwrotnie..
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Kolejny test potwierdzający że diesel nie lapie danych fabrycznych http://www.youtube.com/watch?v=_Nb5yvd_aa4 profesjonalne urządzenia pomiarowe i złapała 8.4 s. A oto osiągi Multiaira, niestety Punto Evo Abarth bo Alfy MA nie mierzyli http://www.youtube.com/watch?v=eZLGL...feature=relmfu - 7.8 s, wynik lepszy od oficjalnych danych o 0.1 s.
    Mito QV też testowali i dane zgadzały się z fabrycznymi http://www.youtube.com/watch?v=h_1XpDN_Ozo
    Szkoda ,że na pierwszym filmiku nie ma widoku zegarów,ale nie ma co się spierać,jest słabo.Giulietta 2,0 JTDM pomimo ciekawej mocy i dobrej masy własnej
    zawodzi. 8,4s do 100 to żaden szał przy tych parametrach.Ktoś napisał o warunkach atmosferycznych i jest w tym wiele racji,choć na pierwszym filmiku widać ,że warunki są wzorowe.Najsprawiedliwsza była by konfrontacja diesla z benzyną,ale niestety sam muszę przyznać,że ryzykiem było by obstawić zwycięstwo 2,0 JTDM w stosunku do MA.

    Tak czy siak,mam nadzieję ,że w Biłogoraju będzie ktoś jedną czy drugą wersją chętny do posparowania
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 02-04-2011 o 13:08

  3. #53
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Temat chyba umarł, może ktoś chciał by to sprawdzić w wwa? Ja posiadam 1.4MA TCT i chętnie bym przegonił się z jakimś JTDM'em także w TCT z czystej ciekawości

    Pozdrowienia.
    Ł.

  4. #54
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Multiair
    Postów
    102

    Domyślnie

    Jeżdziłem 6 lat Dieslem, padła decyzja na benzyne. Nowe uturbione benzyny ładnie z dołu ciągną i można je kręcić. Diesel jak wiemy 3.500 obrotów i umiera. Diesel pasuje do cieżkiego samochodu, jakim jest np. Mondeo. Moja kobieta ma służbowe Mondeo 2.0 TDCi i ten silnik do tej krowy super pasuje. Kiedyś dostała zastępczego benzyniaka, to była porażka. Do Julci Diesel mi średnio pasuje, za cieżki ma przód i na szybkich zakrętach w porównaniu do benzyny stosunkowo szybko leci na wprost. Ponadto dzwięk i koszty serwisowania mnie odstraszają. Tutaj problem z wtryskiem, tutaj EGR (sadza), zawór sterujący turbiną (sadza się osadziła i się zaciał), kiedyś na jakieś wsi się wlało gorsze paliwo (bo nie chciało się wcześniej zatankować i nie było innej opcji) i była masakra (program awaryjny do Warszawy). Odpalanie diesla zimą to też nie przyjemność. Zdecydowany plus Diesla to niskie spalanie. Mondeo przy 180-200 km/h ciągnie 9 litrów, Julcia 13. No ale koszt nabycia Diesla szczególnie przy AR w dieslu jest o wiele wyższy. Podsumowywując: Duży cięzki samochód = diesel, szybki hatchback = benzyna.

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Na standardowym oprogramowaniu diesel jest niskoobrotowy, ale można to zmienić. Mój ciągnie do końca skali.

    Nie widziałem na forum, żeby były problemy z dieslami w Mito lub Julce.

  6. #56
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Multiair
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Na standardowym oprogramowaniu diesel jest niskoobrotowy, ale można to zmienić. Mój ciągnie do końca skali.

    Nie widziałem na forum, żeby były problemy z dieslami w Mito lub Julce.

    Można zmienić, ja swojego pare lat temu podkręciłem i lepiej chodził na wysokich obrotach. Zrobiłem 100k na zmienionym oprogramowaniu. Nie miałem też problemów za tego tytułu (były inne). Jednak nie każda maszyna również dobrze się do tego nadaje. Trzeba uważać z emisjami itd. No i potem zawsze jeszcze problem z gwarancją.

    Poniżej coś w temacie. Niestety w Polsce nikt na taki pomysł by nie wpadł, bo nie ma warunków.

    http://www.autobild.de/artikel/diese...h-3487175.html

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Na standardowym oprogramowaniu diesel jest niskoobrotowy, ale można to zmienić. Mój ciągnie do końca skali.

    Nie widziałem na forum, żeby były problemy z dieslami w Mito lub Julce.

    Można zmienić, ja swojego pare lat temu podkręciłem i lepiej chodził na wysokich obrotach. Zrobiłem 100k na zmienionym oprogramowaniu. Nie miałem też problemów za tego tytułu (były inne). Jednak nie każda maszyna również dobrze się do tego nadaje. Trzeba uważać z emisjami itd. No i potem zawsze jeszcze problem z gwarancją.

    Poniżej coś w temacie. Niestety w Polsce nikt na taki pomysł by nie wpadł, bo nie ma warunków.

    http://www.autobild.de/artikel/diese...h-3487175.html

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Benzyna&LPG czy Diesel??
    Utworzone przez Przemo8 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 00:11
  2. benzyna czy diesel ???
    Utworzone przez kriss85 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 258
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 20:54
  3. 156 czy 147?? benzyna+gaz czy diesel??
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 09:59
  4. diesel czy benzyna?
    Utworzone przez ricardo76_stg w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 21:03
  5. 166 lub 159. Diesel vs Benzyna
    Utworzone przez bocianpolski w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 15:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory